Studia na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia na kierunku cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Uczelnie
Studia na kierunku lub specjalności cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna - uczelnie >
Opis kierunku
Studia na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności m.in. z zakresu technologii informatycznych, możliwości i zagrożeń stwarzanych przez Internet i media społecznościowe, a także technik informatycznych chroniących przed zagrożeniami w zakresie cyberprzestrzeni.
Praca po studiach
Studia na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach administracji publicznej, w podmiotach gospodarczych regionu transgranicznego czy w mass mediach.
Rekrutacja na studia na kierunek Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna wymaga od kandydatów zdanej matury. W wymaganiach nie zostały jednak wskazane konkretne przedmioty maturalne.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Nic nie znaleziono
Studia na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, administracyjnych czy informatycznych, m.in. technik informatycznych, które chronią przed zagrożeniami w zakresie cyberprzestrzeni czy znajomości specyfiki i odmienności środowiska wirtualnego i realnego.
Program studiów zakłada, że studenci nabędą także umiejętność posługiwania się technologiami informatycznymi, a także poznają możliwości i zagrożenia stwarzane przez Internet i media społecznościowe. Studenci kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna mają także możliwość zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji społecznej, związane z public relations czy marketingiem.
Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe, adresowany przede wszystkim do osób zainteresowanych współczesnymi osiągnięciami i zagrożeniami sztucznej inteligencji. Studenci tego kierunku mają możliwość rozwinąć zdolności analityczne oraz umiejętność logicznego myślenia.
Program studiów zakłada, że studenci zdobędą kompetencje zawodowe przydatne w pracy zarówno w środowisku rzeczywistym, jak i wirtualnym. Studenci kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna mają możliwość zdobyć m.in. wiedzę o specyficę i odmienności środowiska realnego i wirtualnego, a także kompetencje dotyczące szeroko rozumianej komunikacji społecznej.
Kierunki studiów takie jak Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna dają studentom możliwość wyboru specjalności, dzięki czemu mogą oni brać udział w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi. Przykładowe specjalności oferowane przez uczelnie na tym kierunku to: komunikacja i kreowanie wizerunku w środowisku rzeczywistym i wirtualnym czy dziennikarstwo i zarządzanie formą przekazu.
Studia na kierunku Cybeprzestrzeń i komunikacja społeczna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna trwają 3 lata (studia I stopnia).
Studia na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach administracji publicznej, na stanowiskach wymagających wiedzy i kompetencji w zakresie cyberprzestrzeni czy na stanowiskach administracyjnych. Absolwenci tego kierunku mogą również znaleźć zatrudnienie w sektorze biznesu, zwłaszcza w podmiotach gospodarczych regionu transgranicznego. Umiejętności i wiedza w zakresie komunikacji społecznej i znajomość środowiska cyfrowego może im również dać możliwość znalezienia pracy w mediach, np. w redakcjach internetowych albo w agencjach reklamowych czy public relations.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna:
MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA
Popularne
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|