Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna

Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna

Dodaj do ulubionych

Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności m.in. z zakresu technologii informatycznych, możliwości i zagrożeń stwarzanych przez Internet i media społecznościowe, a także technik informatycznych chroniących przed zagrożeniami w zakresie cyberprzestrzeni.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach administracji publicznej, w podmiotach gospodarczych regionu transgranicznego czy w mass mediach.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna wymaga od kandydatów zdanej matury. W wymaganiach nie zostały jednak wskazane konkretne przedmioty maturalne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Cyberprzestrzeń i komunikację społeczną

   Studia na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, administracyjnych czy informatycznych, m.in. technik informatycznych, które chronią przed zagrożeniami w zakresie cyberprzestrzeni czy znajomości specyfiki i odmienności środowiska wirtualnego i realnego.

   Program studiów zakłada, że studenci nabędą także umiejętność posługiwania się technologiami informatycznymi, a także poznają możliwości i zagrożenia stwarzane przez Internet i media społecznościowe. Studenci kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna mają także możliwość zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji społecznej, związane z public relations czy marketingiem.

    

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

   Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe, adresowany przede wszystkim do osób zainteresowanych współczesnymi osiągnięciami i zagrożeniami sztucznej inteligencji. Studenci tego kierunku mają możliwość rozwinąć zdolności analityczne oraz umiejętność logicznego myślenia.

   Program studiów zakłada, że studenci zdobędą kompetencje zawodowe przydatne w pracy zarówno w środowisku rzeczywistym, jak i wirtualnym. Studenci kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna mają możliwość zdobyć m.in. wiedzę o specyficę i odmienności środowiska realnego i wirtualnego, a także kompetencje dotyczące szeroko rozumianej komunikacji społecznej.

   Kierunki studiów takie jak Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna dają studentom możliwość wyboru specjalności, dzięki czemu mogą oni brać udział w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi. Przykładowe specjalności oferowane przez uczelnie na tym kierunku to: komunikacja i kreowanie wizerunku w środowisku rzeczywistym i wirtualnym czy dziennikarstwo i zarządzanie formą przekazu.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Cybeprzestrzeń i komunikacja społeczna możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

   Studia na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna trwają 3 lata (studia I stopnia).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

   Studia na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach administracji publicznej, na stanowiskach wymagających wiedzy i kompetencji w zakresie cyberprzestrzeni czy na stanowiskach administracyjnych. Absolwenci tego kierunku mogą również znaleźć zatrudnienie w sektorze biznesu, zwłaszcza w podmiotach gospodarczych regionu transgranicznego. Umiejętności i wiedza w zakresie komunikacji społecznej i znajomość środowiska cyfrowego może im również dać możliwość znalezienia pracy w mediach, np. w redakcjach internetowych albo w agencjach reklamowych czy public relations.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna:

   • jednostki administracji publicznej,
   • podmioty gospodarcze regionu transgranicznego,
   • agencje reklamowe,
   • agencje PR,
   • redakcje internetowe,
   • mass media.

   Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
   • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
   • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
   • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie