Założeniem studiów na kierunku chemia stosowana jest jak najlepsze przygotowanie studentów, do rzetelnego wykonywania przyszłej pracy zawodowej. Dlatego też, program nauczania w dużej mierze opiera się na warsztatach praktycznych, na których studenci będą mieli szansę zyskać kwalifikacje zawodowe i wykorzystać wiedzę zdobytą podczas zajęć teoretycznych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku chemia stosowana możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek chemia stosowana będą miały okazję rozwinąć zarówno wszechstronną wiedzę teoretyczną, jak i zdobyć umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.
W ramach kształcenia będą uczęszczać na zajęcia o tematyce związanej z naukami chemicznymi, technicznymi i przyrodniczymi. Tym samym pogłębią swoją wiedzę z obszaru chemii ogólnej, analitycznej, fizycznej i nieorganicznej. W planie znajdą się także przedmioty z inżynierii chemicznej, biotechnologii przemysłowej oraz takie dotyczące technologii polimerów.
Co więcej, studenci skupią się na nauce obsługi nowoczesnej aparatury chemicznej, stosowanej w laboratoriach chemicznych i analitycznych. Poza wiedzą i umiejętnościami z obszaru nauk przyrodniczo-chemicznych, zyskają również kompetencje językowe oraz poznają specjalistyczną terminologię branżową, tym samym zwiększając swoje szansę na karierę w środowisku międzynarodowym.