ANALITYK SYSTEMÓW IT - STUDIA PODYPLOMOWE

ANALITYK SYSTEMÓW IT - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Analityk systemów it - studia podyplomowe

Studia na kierunku analityk systemów IT to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku analityk systemów it - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów online
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności analityk systemów it - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online | analityk systemów it - studia podyplomowe - uczelnie >

Adresatami kierunku są wszystkie osoby, które chciałyby zwiększyć swoją wiedzę w zakresie projektowania systemów informatycznych, a w szczególności przyszli i obecni analitycy, projektanci i testerzy. Studia będą także odpowiednie dla osób, które planują podjęcie pracy na stanowiskach managerskich i chcą ulepszyć swój warsztat narzędzi i technik zarządzania.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek analityk systemów IT zwykle wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Studia podyplomowe są najczęściej otwarte dla wszystkich absolwentów studiów I lub II stopnia. Należy pamiętać, że nauka może się wiązać z dodatkowymi opłatami, takimi jak czesne czy wpisowe. O akceptacji kandydata może decydować kolejność zgłoszeń, dlatego warto wcześniej zainteresować się harmonogramem rekrutacji. Na kierunku może także obowiązywać limit miejsc.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANALITYK SYSTEMÓW IT - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYK SYSTEMÓW IT?

Kierunek analityk systemów IT realizowany jest niestacjonarnie. Zajęcia teoretyczne mogą być prowadzone w formie wykładów, a praktyczne jako ćwiczenia czy warsztaty. Ze względu na profil studiów program może być realizowany także na laboratoriach za pomocą komputerów. Wśród kadry kierunku można znaleźć wykwalifikowanych pracowników akademickich. Podczas zajęć studenci nie tylko zdobywają suchą wiedzę informatyczną, ale także mają okazję rozwinąć swoje umiejętności miękkie pomocne w przyszłej pracy na stanowiskach managerskich.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku analityk systemów IT możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku analityk systemów IT poznają tajniki pracy analityków i projektantów systemów informatycznych. Uczą się określać i opisywać wymagania, a także zdobywają wiedzę na temat procesu i procedur inżynierii wymagań. W trakcie studiów słuchacze uczą się jak pracować z danymi i poznają zasady działania i tworzenia hurtowni danych. Mogą również trenować praktyczne metody analizy systemów. W programie mogą się znaleźć zagadnienia związane z big data i data mining, które pokażą jak zbierać i analizować duże zbiory informacji. Studenci zwykle poznają także standard UML i uczą się go wykorzystywać do modelowania systemów informatycznych.

Przedmioty, które mogą się pojawić w programie studiów na kierunku analityk systemów IT, to np.:

  • elementy architektury korporacyjnej
  • wprowadzenie do środowiska R
  • analiza systemów - notacja Barkera
  • systemy pojęciowe i ontologia

W trakcie zajęć studenci mogą także ćwiczyć komunikację interpersonalną oraz poznać zasady i techniki przydatne w budowaniu relacji z zespołem. Mogą pracować zarówno jako członek grupy, jak i sprawdzić się w zarządzaniu nią, co przygotuje słuchaczy do pracy na stanowiskach kierowniczych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYK SYSTEMÓW IT?

Studia na kierunku analityk systemów IT trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYK SYSTEMÓW IT?

Absolwenci kierunku analityk systemów IT są przygotowani do pracy na wielu stanowiskach. Mogą zostać członkami zespołów IT pracującymi nad projektowaniem systemów informatycznych, a także dzięki rozwiniętym umiejętnościom interpersonalnym zarządzać grupą pracowników. Pracodawcy poszukują również wykwalifikowanych analityków do prowadzenia skutecznej analizy wprowadzanych systemów. Absolwenci mogą starać się o awans w dotychczasowym miejscu pracy lub szukać zatrudnienia na wyższych stanowiskach. Inną możliwością jest rozpoczęcie działalności doradczej i konsultingowej dla przedsiębiorstw.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku analityk systemów IT to m.in.:

  • analityk
  • projektant systemów IT
  • członek zespołu IT
  • manager IT

 

Zobacz inne kierunki Informatyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)