INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE

INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE

INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, umiejętności informatyczne stały się niezwykle cenioną przez pracodawców umiejętnością. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnianie specjalistów z tej dziedziny. Nic więc dziwnego, że chętnych na studiowanie kierunków informatycznych przybywa z roku na rok. Jednak często, sama wiedza z zakresu nowoczesnych technologii nie wystarcza. Aby zdobyć zadowalającą pracę, warto orientować się dodatkowo w tematyce biznesowej.

Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy, powstały studia na kierunku informatyka w biznesie-studia inżynierskie. Ich interdyscyplinarny program zakłada kształcenie w kilku kierunkach jednocześnie i zdobycie umiejętności, uprawniających do rozpoczęcia kariery zawodowej. Jeżeli jesteś osobą o wielu zainteresowaniach i chcesz rozwijać swoją pasję, to studia na kierunku informatyka w biznesie-studia inżynierskie powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku informatyka w biznesie-studia inżynierskie?

Podczas studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu branży informatycznej oraz z szerokiej dziedziny biznesu. Poznasz podstawy zarządzania i ekonomii, a także nauczysz się podstaw przedsiębiorczości. Co więcej, w trakcie kursu będziesz uczestniczył w zajęciach z modułu inżynierskiego, na których dowiesz się więcej o grafice inżynierskiej, elementach elektrotechniki, czy podstawach projektowania inżynierskiego.

Większość wykładów i warsztatów prowadzonych będzie przez profesjonalnych pracowników branży informatycznej, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem. W trakcie kursu, będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji w kierunku, której chcesz się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na specjalność o nazwie Architekt systemów informatycznych dla biznesu , zdobędziesz wiedzę z obszaru projektowania systemów informatycznych i nauczysz się jak wdrażać je do biznesu.

Natomiast, ścieżka naukowa Developer aplikacji mobilnych, obejmuje zajęcia o tematyce oscylującej wokół projektowania aplikacji i gier. Kolejna specjalność to Inżynier systemów bazodanowych i hurtowni danych, podczas której zapoznasz się z tematyką systemów bazodanowych i ich wykorzystywaniem w przedsiębiorstwach. Tak szeroka oferta edukacyjna, umożliwi Ci wybór najbardziej optymalnej dla siebie ścieżki kształcenia.

 

Jaka praca po studiach?

W czasie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu technologii informatycznych i programowania oraz biznesu. Zdobyte kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, w których zatrudnia się specjalistów z tej branży. Z powodzeniem znajdziesz pracę na stanowisku analityka systemów informatycznych i specjalisty do spraw ich wdrażania.

Ponadto będziesz mógł pracować w zawodzie projektanta aplikacji mobilnych i gier lub, jako menadżer projektów informatycznych. Ukończenie odpowiedniej specjalizacji sprawi, że sprawdzisz się także jako inżynier systemów bazodanowych. Ponadto będziesz mógł rozpocząć karierę w edukacji lub w ośrodkach badawczych. Ze względu na to, że umiejętności z zakresu programowania, biznesu i informatyki są uniwersalne i doceniane na całym świecie, znajdziesz pracę także na arenie międzynarodowej

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku informatyka w biznesie-studia inżynierskie powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: matematyka, język polski, język obcy, geografia i informatyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC INFORMATYKĘ W BIZNESIE-STUDIA INŻYNIERSKIE:

  • umiejętności programowania
  • umiejętność projektowania aplikacji mobilnych i gier
  • wiedza z zakresu marketingu, zarządzania i finansów
  • znajomość systemów informatycznych

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE-STUDIA INŻYNIERSKIE:

  • analityk systemów informatycznych
  • menadżer projektów informatycznych
  • inżynier do spraw projektowania aplikacji mobilnych
  • inżynier systemów bazodanowych
  • analityk technologii informatycznych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Komentarze (0)