INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE

INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Studia na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Informatyka w biznesie studia inżynierskie stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie

INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE studia-kierunek studiów

Studia na kierunku informatyka w biznesie - studia inżynierskie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie rozpocznie się 3 kwietnia 2023 r. i potrwa do 16 października 2023 r. | informatyka w biznesie studia inżynierskie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | informatyka w biznesie studia inżynierskie - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z informatyki w biznesie - studia inżynierskie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku informatyka w biznesie - studia inżynierskie: architekt systemów informatycznych dla biznesu, developer aplikacji mobilnych, inżynier systemów bazodanowych i hurtowni danych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC INFORMATYKĘ W BIZNESIE-STUDIA INŻYNIERSKIE:

Czego nauczysz się na kierunku informatyka w biznesie-studia inżynierskie?

Podczas studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu branży informatycznej oraz z szerokiej dziedziny biznesu. Poznasz podstawy zarządzania i ekonomii, a także nauczysz się podstaw przedsiębiorczości.

Co więcej, w trakcie kursu będziesz uczestniczył w zajęciach z modułu inżynierskiego, na których dowiesz się więcej o grafice inżynierskiej, elementach elektrotechniki, czy podstawach projektowania inżynierskiego.

Większość wykładów i warsztatów prowadzonych będzie przez profesjonalnych pracowników branży informatycznej, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem. W trakcie kursu, będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji w kierunku, której chcesz się dalej kształcić.

Jeżeli zdecydujesz się na specjalność o nazwie Architekt systemów informatycznych dla biznesu , zdobędziesz wiedzę z obszaru projektowania systemów informatycznych i nauczysz się jak wdrażać je do biznesu.

Natomiast, ścieżka naukowa Developer aplikacji mobilnych, obejmuje zajęcia o tematyce oscylującej wokół projektowania aplikacji i gier.

Kolejna specjalność to Inżynier systemów bazodanowych i hurtowni danych, podczas której zapoznasz się z tematyką systemów bazodanowych i ich wykorzystywaniem w przedsiębiorstwach. Tak szeroka oferta edukacyjna, umożliwi Ci wybór najbardziej optymalnej dla siebie ścieżki kształcenia.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • umiejętności programowania
 • umiejętności projektowania aplikacji mobilnych i gier
 • wiedzy z zakresu marketingu, zarządzania i finansów
 • znajomości systemów informatycznych

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE?

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, umiejętności informatyczne stały się niezwykle cenioną przez pracodawców umiejętnością. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnianie specjalistów z tej dziedziny.

Nic więc dziwnego, że chętnych na studiowanie kierunków informatycznych przybywa z roku na rok. Jednak często, sama wiedza z zakresu nowoczesnych technologii nie wystarcza. Aby zdobyć zadowalającą pracę, warto orientować się dodatkowo w tematyce biznesowej.

Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy, powstały studia na kierunku informatyka w biznesie-studia inżynierskie.

Ich interdyscyplinarny program zakłada kształcenie w kilku kierunkach jednocześnie i zdobycie umiejętności, uprawniających do rozpoczęcia kariery zawodowej. 

Jeżeli jesteś osobą o wielu zainteresowaniach i chcesz rozwijać swoją pasję, to studia na kierunku informatyka w biznesie-studia inżynierskie powinny być twoim wyborem.

 

3. Gdzie studiować informatykę w biznesie studia inżynierskie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek informatyka w biznesie studia inżynierskie:

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE-STUDIA INŻYNIERSKIE:

Jaka praca po studiach?

W czasie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu technologii informatycznych i programowania oraz biznesu. Zdobyte kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, w których zatrudnia się specjalistów z tej branży. Z powodzeniem znajdziesz pracę na stanowisku analityka systemów informatycznych i specjalisty do spraw ich wdrażania.

Ponadto będziesz mógł pracować w zawodzie projektanta aplikacji mobilnych i gier lub, jako menadżer projektów informatycznych. Ukończenie odpowiedniej specjalizacji sprawi, że sprawdzisz się także jako inżynier systemów bazodanowych.

Ponadto będziesz mógł rozpocząć karierę w edukacji lub w ośrodkach badawczych. Ze względu na to, że umiejętności z zakresu programowania, biznesu i informatyki są uniwersalne i doceniane na całym świecie, znajdziesz pracę także na arenie międzynarodowej

 

Absolwent kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • analityk systemów informatycznych
 • menadżer projektów informatycznych
 • inżynier do spraw projektowania aplikacji mobilnych
 • inżynier systemów bazodanowych
 • analityk technologii informatycznych

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka w biznesie studia inżynierskie studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki informatyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki informatyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie

Miasta, które oferują studia na kierunku INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)