INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE

INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Studia na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Informatyka w biznesie studia inżynierskie stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie

INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE studia-kierunek studiów

Studia na kierunku informatyka w biznesie - studia inżynierskie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | informatyka w biznesie studia inżynierskie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | informatyka w biznesie studia inżynierskie - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z informatyki w biznesie - studia inżynierskie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku informatyka w biznesie - studia inżynierskie: architekt systemów informatycznych dla biznesu, developer aplikacji mobilnych, inżynier systemów bazodanowych i hurtowni danych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Ceny

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC INFORMATYKĘ W BIZNESIE-STUDIA INŻYNIERSKIE:

Czego nauczysz się na kierunku informatyka w biznesie-studia inżynierskie?

Podczas studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu branży informatycznej oraz z szerokiej dziedziny biznesu. Poznasz podstawy zarządzania i ekonomii, a także nauczysz się podstaw przedsiębiorczości.

Co więcej, w trakcie kursu będziesz uczestniczył w zajęciach z modułu inżynierskiego, na których dowiesz się więcej o grafice inżynierskiej, elementach elektrotechniki, czy podstawach projektowania inżynierskiego.

Większość wykładów i warsztatów prowadzonych będzie przez profesjonalnych pracowników branży informatycznej, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem. W trakcie kursu, będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji w kierunku, której chcesz się dalej kształcić.

Jeżeli zdecydujesz się na specjalność o nazwie Architekt systemów informatycznych dla biznesu , zdobędziesz wiedzę z obszaru projektowania systemów informatycznych i nauczysz się jak wdrażać je do biznesu.

Natomiast, ścieżka naukowa Developer aplikacji mobilnych, obejmuje zajęcia o tematyce oscylującej wokół projektowania aplikacji i gier.

Kolejna specjalność to Inżynier systemów bazodanowych i hurtowni danych, podczas której zapoznasz się z tematyką systemów bazodanowych i ich wykorzystywaniem w przedsiębiorstwach. Tak szeroka oferta edukacyjna, umożliwi Ci wybór najbardziej optymalnej dla siebie ścieżki kształcenia.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wiedzy z zakresu marketingu, zarządzania i finansów
 • umiejętności programowania
 • umiejętności projektowania aplikacji mobilnych i gier
 • znajomości systemów informatycznych

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE?

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, umiejętności informatyczne stały się niezwykle cenioną przez pracodawców umiejętnością. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnianie specjalistów z tej dziedziny.

Nic więc dziwnego, że chętnych na studiowanie kierunków informatycznych przybywa z roku na rok. Jednak często, sama wiedza z zakresu nowoczesnych technologii nie wystarcza. Aby zdobyć zadowalającą pracę, warto orientować się dodatkowo w tematyce biznesowej.

Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy, powstały studia na kierunku informatyka w biznesie-studia inżynierskie.

Ich interdyscyplinarny program zakłada kształcenie w kilku kierunkach jednocześnie i zdobycie umiejętności, uprawniających do rozpoczęcia kariery zawodowej. 

Jeżeli jesteś osobą o wielu zainteresowaniach i chcesz rozwijać swoją pasję, to studia na kierunku informatyka w biznesie-studia inżynierskie powinny być twoim wyborem.

 

3. Gdzie studiować informatykę w biznesie studia inżynierskie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek informatyka w biznesie studia inżynierskie:

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE-STUDIA INŻYNIERSKIE:

Jaka praca po studiach?

W czasie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu technologii informatycznych i programowania oraz biznesu. Zdobyte kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, w których zatrudnia się specjalistów z tej branży. Z powodzeniem znajdziesz pracę na stanowisku analityka systemów informatycznych i specjalisty do spraw ich wdrażania.

Ponadto będziesz mógł pracować w zawodzie projektanta aplikacji mobilnych i gier lub, jako menadżer projektów informatycznych. Ukończenie odpowiedniej specjalizacji sprawi, że sprawdzisz się także jako inżynier systemów bazodanowych.

Ponadto będziesz mógł rozpocząć karierę w edukacji lub w ośrodkach badawczych. Ze względu na to, że umiejętności z zakresu programowania, biznesu i informatyki są uniwersalne i doceniane na całym świecie, znajdziesz pracę także na arenie międzynarodowej

 

Absolwent kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • analityk systemów informatycznych
 • menadżer projektów informatycznych
 • inżynier do spraw projektowania aplikacji mobilnych
 • inżynier systemów bazodanowych
 • analityk technologii informatycznych

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka w biznesie studia inżynierskie studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki informatyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki informatyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku informatyka w biznesie studia inżynierskie

Miasta, które oferują studia na kierunku INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)