Machine learning

Machine learning

Studia na kierunku machine learning możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Machine learning stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

Machine learning studia - kierunek studiów

 

Studia na kierunku Machine learning to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku machine learning
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku machine learning rozpocznie się 6 czerwca 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | machine learning - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku machine learning możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | machine learning - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Machine learning dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. aktualnych kierunków rozwoju informatyki w zakresie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, a także ich zastosowań w gospodarce. Studia prowadzone są w języku angielskim.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Machine learning dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w branży IT, jako Machine learning Engineer, specjaliści nauczania maszynowego.

 

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia na kierunek Machine learning wymaga od kandydatów znajomości języka angielskiego na odpowiednim poziomie. Rekrutacja na ten kierunek to egzamin wstępny w języku angielskim, który obejmuje zagadnienia z programu studiów. Jego szczegóły opisane są w regulaminie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Machine learning - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Machine learning:

Studia na kierunku Machine learning dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności dotyczących technik stosowanych w uczeniu maszynowyn, w tym m.in. statystycznym metod uczenia maszynowego, uczenia ze wzmocnieniem, głębokich sieci neuronowych czy wyjaśniania wyników uzyskanych w wyniku procedur uczenia maszynowego.

Studenci kierunku Machine learning mają możliwość zapoznania się także z różnymi dziedzinami zastosowań uczenia maszynowego, na przykład z rozpoznawaniem obrazów, sterowaniem urządzeniami autonomicznymi przy przetwarzaniem języka naturalnego. Kompetencje, które zdobywają w trakcie studiów, dotyczą przede wszystkim projektowania, nadzorowania oraz krytycznej analizy projektów informatycznych z istotnymi komponentami, które są związane z uczeniem maszynowym.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Machine learning: przetwarzanie języka naturalnego, wyjaśnialne uczenie maszynowe, rozpoznawanie obrazów, głębokie sieci neuronowe.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MACHINE LEARNING?

Machine learning to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. rozwoju informatyki w obszarach uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji, a także ich zastosowań w gospodarce.

Kierunki studiów takie jak Machine learning umożliwiają studentom również zdobycie umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce, także w zastosowaniach, które nie są związane ze studiowaną dyscypliną, na przykład w interdyscyplinarnych zespołach badawczych. Studia prowadzone są w języku angielskim.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Machine learning możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MACHINE LEARNING?

Studia na kierunku Machine learning trwają 2 lata (studia II stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MACHINE LEARNING

Studia na kierunku Machine learning dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy w szeroko rozumianej branży IT, na przykład jako Machine Learning Engineer, analitycy komputerowi czy specjaliści ds. sztucznej inteligencji. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie także jako specjaliści nauczania maszynowego oraz w ośrodkach badawczych.

Absolwenci kierunku Machine learning mogą pracować w przedsiębiorstwach informatycznych zajmujących się projektowaniem, nadzorowaniem i analizą projektów informatycznych z komponentami uczenia maszynowego. Przez to, że studia prowadzone są w języku angielskim, absolwenci mogą znaleźć pracę zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Machine learning:

 • Machine Learning Engineer, 
 • firmy informatyczne,
 • analityk komputerowy, 
 • ośrodki badawcze,
 • specjalista ds. sztucznej inteligencji,
 • specjalista nauczania maszynowego,
 • działy IT przedsiębiorstw różnych branż,
 • przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem, nadzorem i analizą projektów informatycznych z komponentami nauczania maszynowego.

 

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Machine learning studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Machine learning studia II stopnia

Zobacz inne kierunki informatyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki informatyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Machine learning

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)