Informatyka gier komputerowych

Informatyka gier komputerowych

Informatyka gier komputerowych studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Rozwój cywilizacyjny wymusza na technologii ciągłe usprawnianie swojego dobytku. Dotyczy to w szczególności rozrywki, na którą popyt nie zmaleje nigdy, a w świecie dostarczającym tak wielu wrażeń wizualnych i dźwiękowych należy ciągle wdrażać nowe rozwiązania, aby nie zanudzić potencjalnych odbiorców. W szczególności dotyczy to gier komputerowych - prawdziwi pasjonaci nie wybaczą najmniejszego błędu przy ich produkcji. Studia na kierunku informatyka gier komputerowych stanowią swoistą odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy na wyspecjalizowanych twórców współczesnej rozrywki. Od zawsze byłeś zafascynowany procesem produkcyjnym gier komputerowych już na etapie kodowania? Posiadasz niezbędny do tworzenia zaplecza graficznego zmysł estetyczny? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z przyszłościowym kierunkiem, dającym wiele możliwości rozwoju? Twierdząca odpowiedź może być początkiem fantastycznej przygodę ze studiami na kierunku informatyka gier komputerowych!

 

Program studiów i przedmioty

W jaką wiedzę i umiejętności zostaniesz uposażony przez studia na kierunku informatyka gier komputerowych? Gruntowne, rozwijające i takie, które zapewnią dobrą zarobkowo pracę niemal na całym świecie. Jak wiadomo, podstawą rozwoju jakiejkolwiek umiejętności związanej z branżą IT jest przyswojenie wiedzy programistycznej – nauczysz się więc kilku języków programowania, dzięki czemu będziesz zdolny do tworzenia rozmaitych aplikacji i programów komputerowych. Posiądziesz wiedzę z zakresu projektowania stron internetowych ze szczególnym naciskiem na ich zaplecze graficzne. Dzięki zajęciom warsztatowym z modelowania 3d poszerzysz nie tylko swoją wrażliwość estetyczną, ale także posiądziesz niezbędną w tworzeniu gier komputerowych orientację przestrzenną w świecie 3d. Ponadto studia uposażą cię w podstawową wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji oraz języków skryptowych, co z pewnością w dużym stopniu ułatwi ci przyszłą pracę.

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent studiów na kierunku grafika gier komputerowych? Z otwartymi ramionami przyjmie cię większość informatycznych przedsiębiorstw, w których estetyczna strona wykonywanych przez nie projektów ma znaczenie równe z merytorycznym. Dzięki gruntownemu przygotowaniu z zakresu wykonywania animacji i projektowania potrzebnych skryptów oraz wrodzonemu zmysłowi estetycznemu, zostaniesz świetnym projektantem zaplecza graficznego wszelakich produkcji. Jeśli nie będziesz jednak chciał związać swojej przyszłości bezpośrednio z produkcją gier komputerowych, wkroczysz na drogę zawodową grafika komputerowego we własnej działalności gospodarczej albo międzynarodowych korporacjach. Gruntowna znajomość kilku języków programowania i umiejętność odnalezienia się w enigmatycznej przestrzeni programistycznej, uczyni z ciebie programistę zdolnego do stworzenia rozmaitych gier i aplikacji komputerowych.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku informatyka gier komputerowych, w procesie rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, informatyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INFORMATYKA GIER KOMPUTEROWYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INFORMATYKA GIER KOMPUTEROWYCH

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując informatykę gier komputerowych

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • podstaw języków skryptowych
 • podstaw sztucznej inteligencji
 • tworzenia scenorysów gier komputerowych
 • modelowania 3d postaci i otoczenia
 • technik animacji
 • tworzenia i obróbki tekstur

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA GIER KOMPUTEROWYCH STUDIA NIESTACJONARNE

INFORMATYKA GIER KOMPUTEROWYCH STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA GIER KOMPUTEROWYCH STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku informatyka gier komputerowych

Absolwent kierunku informatyka gier komputerowych znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • twórca aplikacji, programów komputerowych i stron internetowych
 • projektant zaplecza graficznego wszelakich produkcji
 • grafik komputerowy
 • programista
 • twórca gier komputerowych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA GIER KOMPUTEROWYCH

Komentarze (0)