BIG DATA - PRZETWARZANIE I ANALIZA DUŻYCH ZBIORÓW DANYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

BIG DATA - PRZETWARZANIE I ANALIZA DUŻYCH ZBIORÓW DANYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Big data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych - studia podyplomowe

Studia na kierunku big data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku big data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności big data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | big data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych - studia podyplomowe - uczelnie >

Kierunek przeznaczony jest dla wszystkich absolwentów szkół wyższych, którzy są zainteresowani analizą danych i chcą zacząć wykorzystywać potencjał big data do podejmowania decyzji biznesowych.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek big data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych zwykle wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni mieć ukończone studia co najmniej I stopnia. Przydatne może być doświadczenie w informatyce lub podstawowa znajomość języków programowania, SQL czy baz danych, jednak często nie jest ona wymagana. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami. O akceptacji kandydata może decydować kolejność zgłoszeń, a ilość miejsc w grupie może być ograniczona. Warto więc wcześniej zainteresować się harmonogramem rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIG DATA - PRZETWARZANIE I ANALIZA DUŻYCH ZBIORÓW DANYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIG DATA - PRZETWARZANIE I ANALIZA DUŻYCH ZBIORÓW DANYCH?

Kierunek big data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Zajęcia prowadzone są zwykle przez wykwalifikowanych pracowników akademickich uczelni, ale także specjalistów, którzy na co dzień wykorzystują analizę danych do wspierania procesów biznesowych. Słuchacze mogą uczestniczyć w ćwiczeniach i warsztatach kształtujących umiejętności praktyczne oraz zdobyć niezbędną wiedzę teoretyczną. Często mogą także rozpatrywać realne przypadki i problemy gospodarcze podczas case study. Program kierunku oraz wykorzystywane narzędzia dostosowywane są przeważnie do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Studenci mają również często dostęp do dodatkowych materiałów elektronicznych. Studia kończą się zwykle obroną samodzielnie przygotowanej pracy dyplomowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku big data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych możemy podzielić na:

1. Typ                                                                   

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku big data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych zyskują ogólną i bardziej szczegółową wiedzę z zakresu analityki danych. Mogą poznać różne języki programowania np. Python, jego składnię oraz dodatkowe biblioteki naukowe. Często mają również możliwość zaznajomić się z obsługą systemu Linux. Słuchacze uczą się także wykorzystywać rozwiązania chmurowe. W trakcie studiów mogą się pojawić również zajęcia omawiające wybrane aspekty uczenia maszynowego. Studenci mogą się m.in. dowiedzieć, jak oceniać i trenować modele w środowiskach big data. Przeważnie mają także okazję stworzyć efektywny strumień pobierający i przetwarzający dane.

Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku big data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych, to np.:

 • wprowadzenie do baz NoSQL
 • przetwarzanie big data za pomocą Apache Hadoop i Spark
 • projektowanie rozwiązań big data

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIG DATA - PRZETWARZANIE I ANALIZA DUŻYCH ZBIORÓW DANYCH?

Studia na kierunku big data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIG DATA - PRZETWARZANIE I ANALIZA DUŻYCH ZBIORÓW DANYCH?

Absolwenci kierunku big data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych mają wiele możliwości rozwoju kariery. Mogą zostać zatrudnieni w przedsiębiorstwach różnych sektorów na stanowiskach wykorzystujących analizę danych do podejmowania decyzji biznesowych. Absolwenci mogą również znaleźć zatrudnienie np. w placówkach naukowych, w których przetwarza się duże ilości informacji.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku big data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych to m.in.:

 • analityk danych
 • specjalista ds. big data

 

Zobacz inne kierunki Informatyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych