Informatyka w inżynierii komputerowej

Informatyka w inżynierii komputerowej

INFORMATYKA W INŻYNIERII KOMPUTEROWEJ studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Studia na kierunku informatyka w inżynierii komputerowej są niewątpliwie jedną z najbardziej wymagających ścieżek naukowych, ale możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego rekompensują wszystkie trudy nauki. Kierunek ten został zadedykowany dla studentów, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności z zakresu informatyki i programowania w odniesieniu do specjalistycznej inżynierii komputerowej, łączącej w sobie także elementy inżynierii elektronicznej. Jeżeli nie boisz się naukowych wyzwań, matematyka nigdy cię nie odstraszała, a fizyka stanowiła fascynującą dziedzinę, to te studia są niewątpliwie dla ciebie i uczynią cię specjalistą na rynku pracy, któremu wciąż doskwiera niedosyt wykwalifikowanej kadry inżynierskiej. Wybierając ten kierunek, musisz mieć jednak świadomość, że wymaga on dużego zaangażowania.

 

Program studiów i przedmioty

Cykl nauki jest wyjątkowo przemyślany, tak by studenci otrzymali fachową wiedzę z zakresu matematyki, programowania i wszelkiego rodzaju systemów informatycznych. Te dwie dyscypliny naukowe zamknięte w jednym kierunku nie będą rozwidlać się – edukacja jest zaplanowana tak, by pozyskane umiejętności wykorzystywać w różnych obszarach. Studenci będą poznawać przede wszystkim techniki zajmujące się przetwarzaniem informacji, technologiami wytwarzania układów modyfikujących oraz skupią się na funkcjonowaniu różnych działów z zakresu funkcjonowania informatyki, np. algorytmiki, czy administracji systemów. W przypadku inżynierii komputerowej będą to przedmioty oscylujące wokół metod projektowania i sposobów realizacji cyfrowych mikrosystemów wbudowanych. Program kształcenia zakłada także znajomość tworzenia aplikacji mobilnych, biegłe administrowanie sieciami komputerowymi oraz projektowanie systemów mikrorinformatycznych z wykorzystywaniem narzędzi przemysłowych. Po zakończeniu nauki absolwenci dysponować będą rozległą wiedzą z zakresu inżynierii oprogramowania oraz powiązań między sprzętem a programowaniem. Ich umiejętności odnosić się będą przede wszystkim do projektowania obwodów elektronicznych i procesorów, zarówno w komputerach osobistych, jak i superkomputerach.

 

Praca po studiach

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku informatyka w inżynierii komputerowej są niezmierzone. Każdy absolwent może ubiegać się o prestiżowe zatrudnienie na stanowiskach takich jak kierownik zespołu programistów, projektant systemów informatycznych, konstruktor mikrosystemów wbudowanych, administrator sieci komputerowych, twórca systemów baz danych, czy zarządca informatycznych baz danych. Każde prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo na arenie lokalnej i międzynarodowej potrzebuje specjalistów z zakresu informatyki i inżynierii komputerowej, by dbać chociażby o bezpieczeństwo informacji przekazywanych cyfrowo. Umiejętności i profesjonalna wiedza pozyskana w trakcie studiów sprawiają, że abiturienci tego kierunku sami mogą spokojnie wybierać wśród wielu ofert pracy.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Podczas procesu rekrutacji na kierunek informatyka w inżynierii komputerowej najczęściej brane są pod uwagę przedmioty takie jak matematyka, fizyka, informatyka, język angielski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INFORMATYKA W INŻYNIERII KOMPUTEROWEJ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INFORMATYKA W INŻYNIERII KOMPUTEROWEJ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, wybierając ten kierunek, obejmuje:

 • programowanie w językach obiektowych
 • znajomość mikrosystemów wbudowanych
 • programowanie wielowarstwowych systemów rozproszonych
 • metody cyfrowego przetwarzania i kompresji danych
 • projektowanie, administrowanie sieciami komputerowymi i systemami operacyjnymi
 • podstawy robotyki
 • technologie wytwarzania układów przetwarzających

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA W INŻYNIERII KOMPUTEROWEJ STUDIA I STOPNIA

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

 • firmy projektujące systemy informatyczne
 • instytucje tworzące mikrosystemy wbudowane
 • przedsiębiorstwa zajmujące się telekomunikacją
 • sektor cyfryzacji
 • korporacje eksploatujące sieci komputerowe
 • instytucje projektujące bazy danych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INFORMATYKA W INŻYNIERII KOMPUTEROWEJ

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA W INŻYNIERII KOMPUTEROWEJ

Komentarze (0)