ZAUFANE SYSTEMY SZTUCZNEJ INTELIGENCJI studia – kierunek studiów
Studia na kierunku zaufane systemy sztucznej inteligencji to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia na kierunku zaufane systemy sztucznej inteligencji |
Rok akademicki |
2024/2025 |
Forma studiów |
stacjonarne |
Poziom studiów |
studia II stopnia |
Czas trwania |
1,5 roku (studia II stopnia) |
Terminy rekrutacji
Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zaufane systemy sztucznej inteligencji rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | zaufane systemy sztucznej inteligencji - terminy rekrutacji >
Uczelnie
Studia na kierunku zaufane systemy sztucznej inteligencji możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | zaufane systemy sztucznej inteligencji - uczelnie >
Opis kierunku
W czasie studiów na kierunku zaufane systemy sztucznej inteligencji studenci zdobędą wszechstronną wiedzę informatyczną, matematyczną, fizyczną i techniczną. W planie zajęć znajdą się przedmioty o tematyce związanej z uczeniem maszynowym, czy sieciami teleinformatycznymi. Ponadto studenci nauczą się analizy danych eksperymentalnych, wykorzystywania metod obliczeniowych oraz audytowania systemów informatycznych.
Absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach informatycznych, ośrodkach badawczo-naukowych, na stanowisku analityka danych, czy projektanta architektury informatycznej. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu związanym z uzyskanym wykształceniem.
WYMAGANIA REKRUTACYJNE
Zaufane systemy sztucznej inteligencji to studia magisterskie skierowane do osób interesujących się nowoczesnymi technologiami i naukami informatycznymi. Jednak, aby poznać szczegółowe wymagania rekrutacyjne, należy zapoznać się z aktualnymi informacjami zawartymi na oficjalnych stronach internetowych uczelni.
Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku zaufane systemy sztucznej inteligencji to:
-
średnia ocen uzyskanych na studiach wyższych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZAUFANE SYSTEMY SZTUCZNEJ INTELIGENCJI?
Sztuczna inteligencja jest coraz częściej wykorzystywana w różnych dziedzinach przemysłu. Dlatego też specjaliści z zakresu tej dziedziny mogą liczyć na wiele ciekawych propozycji zawodowych na całym świecie. Studia kształcą specjalistów z obszaru wykorzystania systemów sztucznej inteligencji w praktyce zawodowej oraz pokrewnych nauk, takich jak informatyka, czy matematyka.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zaufane systemy sztucznej inteligencji możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Program nauczania na kierunku zaufane systemy sztucznej inteligencji będzie oscylował wokół zagadnień związanych z naukami informatycznymi, matematycznymi i technicznymi. W planie znajdą się przedmioty o tematyce z zakresu architektury sieci teleinformatycznych, uczenia maszynowego oraz fizyki i algorytmiki kwantowej. Poza wiedzę teoretyczną, studenci będą mieli szansę rozwinąć umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. W ramach kształcenia nauczą się wykorzystania metod analizy i zabezpieczania dowodów informatycznych oraz analizy danych sieciowych. Ponadto poznają zasady zastosowania technik optymalizacji, a także przetwarzanie danych w sieciach IoT. Studia realizują także lektorat z języka obcego, na którym studenci rozwiną swoje zdolności językowe i tym samym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZAUFANE SYSTEMY SZTUCZNEJ INTELIGENCJI?
Po ukończeniu studiów na kierunku zaufane systemy sztucznej inteligencji studenci zdobędą wykształcenie uprawniające do podjęcia pracy zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako pracownicy firm informatycznych, szczególnie w zawodzie analityka danych i systemów informatycznych, specjalistów od uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Równie ciekawą opcją może być praca w ośrodkach badawczo-naukowych oraz założenie własnej działalności gospodarczej o profilu związanym z uzyskanym wykształceniem informatycznym.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zaufane systemy sztucznej inteligencji:
-
firmy informatyczne
-
analityk danych
-
analityk sieci informatycznych
-
projektant architektury informatycznej
-
specjalista do spraw sztucznej inteligencji
-
specjalista do spraw uczenia maszynowego
-
ośrodki badawczo-naukowe
-
własna działalność gospodarcza.