Bioinformatics

Bioinformatics

Studia na kierunku bioinformatics możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

  Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

  Bioinformatics stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
  forma: stacjonarne, niestacjonarne

  Uczelnie, gdzie bioinformatics jako specjalność / ścieżka kształcenia

  Politechnika Wrocławska

  Politechnika Wrocławska

  Biotechnologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
  forma: stacjonarne

  Specjalności na kierunku biotechnologia

  Bioinformatics studia - kierunek studiów

  Studia na kierunku Bioinformatics to studia  inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

  Studia na kierunku bioinformatics
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
  Poziom studiów studia I stopnia
  Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia)

  Terminy rekrutacji

  Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku bioinformatics rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | bioinformatics - terminy rekrutacji >

  Uczelnie

  Studia na kierunku bioinformatics możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | bioinformatics - uczelnie >

  Opis kierunku

  Bioinformatics to nowoczesny kierunek studiów realizowany w języku angielskim. Studia mają charakter interdyscyplinarny i łączą nauki obejmujące biologię molekularną i informatykę, co daje nam zupełnie nową dziedzinę nauki – bioinformatykę. W trakcie realizowanych zajęć studenci mają okazję zdobyć umiejętności odnoszące się do analizy zbiorów informacji biomedycznych. Nauczysz się również oceniać przydatność i stosować dostępne narzędzie informatyczne do rozwiązywania różnego typu problemów biologicznych, a także projektować i konstruować własne narzędzia.

   
  Specjalności

  Współczesne studia bioinformatics charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

  Popularne specjalności na kierunku bioinformatics: biological data analysis and processing, informatics in medicine, virtual reality methods in bioinformatics.

   

  Praca po studiach

  Absolwenci są przygotowani do pracy badawczej i analitycznej w instytucjach naukowo-badawczych oraz laboratoriach badawczych, kontrolnych lub diagnostycznych.

  JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

  Warto wcześniej zainteresować się wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają je indywidualnie. Chętnych jest wielu, dlatego prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Proces rekrutacji jest zmienny w stosunku do trybu i poziomu kształcenia. W przypadku kierunków anglojęzycznych bardzo często uczelnie przewidują rozmowę rekrutacyjną, która weryfikuje poziom językowy w zakresie języka obcego.  

  *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

  szczegółowe wymagania na uczelniach

  Bioinformatics - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOINFOMRATICS?

  Studia na kierunku bioinformatics to odpowiedź na oczekiwania współczesnego rynku pracy. Warto zaznaczyć, że XXI wiek to przede wszystkim czas rozwoju technologicznego oraz tak zwana era „Big Biomedical Data”. Nic więc dziwnego, że poszukuje się specjalistów w zakresie różnorodnych dziedzin, chociażby łączących biologię z informatyką. Wszechstronność jest teraz w modzie.

  Specjaliści z zakresu biologii molekularnej i informatyki odnajdują się w nowoczesnej biologii, dlatego zajmują się analizą olbrzymich i często wysoce złożonych zbiorów informacji biomedycznych. Kandydaci na tego typu studia z pewnością nie powinni mieć problemów z nauką przedmiotów ścisłych, zwłaszcza matematyczno-przyrodniczych. Warto interesować się najnowszymi osiągnięciami technologicznymi.

   

  1. Typ i tryb studiów:

  Studia na kierunku Bioinformatics możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma:

   

  Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

  Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

  Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

   

  2. Zdobywana wiedza i umiejętności

  W siatce zajęć kierunku bioinformatics znajdziesz między innymi: Basics of Logic and Set Theory, Introduction to Computer Graphics, Algorithms and Data Structures, Methods of Artificial Intelligence, Biological Sequence Analysis, Trends in Bioinformatics i wiele innych. Program kształcenia tworzony jest w interdyscyplinarny sposób. Studenci mają okazję zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu biologii, informatyki i programowania.

  W trakcie realizowanych przedmiotów nauczysz się oceniać przydatność i zastosowanie dostępnych narzędzi informatycznych, które są wykorzystywane przy rozwiązywaniu konkretnych problemów biologicznych. Nabędziesz także wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i konstruowania tego typu narzędzi.

  ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOINFORMATICS?

  Studia na kierunku Bioinformatics trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia).

  JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOINFORMATICS?

  Nowoczesny kierunek bioinformatics daje absolwentom bardzo wiele możliwości rozwoju naukowego i zawodowego. Zatrudniani są oni w przedsiębiorstwach i jednostkach administracji na stanowiskach, które wymagają wiedzy biologicznej i informatycznej. Odnajdują się w biostatystyce i programowaniu bioinformatycznym oraz w technikach programistycznych w biologii molekularnej.

  Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Bioinformatics:

  • administracja
  • laboratoria i instytuty badawcze
  • przedsiębiorstwa wykorzystujące metody bioinformatyki, biologii i informatyki
  • przemysł biotechnologiczny i bioinifrmatyczny
  • firmy, które zajmują się narzędziami i systemami informatycznymi

  Zdobywane wykształcenie umożliwia absolwentom podejmowanie pracy badawczej i analitycznej w instytucjach naukowo-badawczych oraz laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych.

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  Bioinformatics studia niestacjonarne

  Bioinformatics studia stacjonarne

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Bioinformatics studia I stopnia

  Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bioinformatics

  Filtrowanie
  Województwo
  Miasto
  Poziom studiów
  Forma studiów

  Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Miasta, które oferują studia na kierunku Bioinformatics

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  Komentarze (0)