INFORMATION TECHNOLOGY studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, znajomość nowoczesnych technologii i technik programowania stała się niezwykle wartościową umiejętnością, docenianą na rynku pracy. Praktycznie w każdym przedsiębiorstwie zatrudnia się teraz specjalistów w tej dziedzinie. Nic więc dziwnego, że studia informatyczne od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród studentów.

Ze względu, na to że profesjonalnych programistów docenia się również na arenie międzynarodowej, wzrosło zapotrzebowanie na kształtowanie zdolności językowych i poznawanie profesjonalnego języka angielskiego. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby, powstał innowacyjny i niezwykle przyszłościowy kierunek information technology, na którym zajęcia odbywają się w całości po angielsku. Jeżeli jesteś osobą ambitną, która chce osiągnąć sukces zawodowy, a dodatkowo realizować swoje pasje, to studia na kierunku information technology są stworzone dla Ciebie!

 

Czego nauczysz się na kierunku information technology?

W trakcie studiów, przede wszystkim będziesz zdobywał umiejętności z zakresu informatyki i programowania. Dowiesz się jak funkcjonować w środowisku nowoczesnych technologii i nauczysz się jak programować systemy informatyczne. Co więcej, na zajęciach zdobędziesz wiedzę z zakresu baz danych i technologi sieciowych. Wykładowcy przekażą Ci informacje o niezwykle ciekawym zagadnieniu, jakim jest sztuczna inteligencja.

Niewątpliwą zaletą tych studiów jest skupienie się na kształtowaniu zdolności praktycznych. Jako student, będziesz miał szansę uczestniczyć w programach organizowanych przez Microsoft Academy oraz Oracle Academy. Zdobyte doświadczenie niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym. Po ukończeniu tego typu szkoleń, przygotowanych przez renomowanych producentów oprogramowania, otrzymasz certyfikat potwierdzający twoje zdolności informatyczne. Podczas studiów, rozwiniesz także swoje kwalifikacje z obszaru tworzenia grafiki komputerowej i przetwarzania obrazu.

Program kursu zakłada, że studenci muszą zrealizować przynajmniej jeden semestr na wybranej przez siebie uczelni zagranicznej. Jest to niezwykle ciekawa opcja, dająca możliwość poznania zagranicznych rynków pracy i podszkolenia języka. Ze względu na to, że wszystkie zajęcia i wykłady prowadzone są po angielsku, podczas trwania kursu będziesz uczestniczył w zajęciach, na których zaznajomisz się ze specjalistyczną terminologią w języku obcym.

 

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów na kierunku information technology będziesz miał wiedzę z zakresu nowoczesnych technologi i programowania. Jako, że w tym momencie jest to najbardziej pożądana przez pracodawców umiejętność, nie będziesz miał problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Przede wszystkim, będziesz mógł pracować we wszystkich firmach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.

Zdobyte kwalifikacje sprawią, że sprawdzisz się na stanowisku programisty, analityka, czy administratora baz danych. Co więcej, znajdziesz pracę także w administracji publicznej oraz ośrodkach badawczo-rozwojowych. Inną, równie ciekawą opcją jest możliwość rozpoczęcia kariery naukowej lub w sektorze edukacji. Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, umożliwi Ci podjęcie pracy także poza granicami naszego kraju, nie tylko w Europie, ale i na całym świecie.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku information technology powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: matematyka, informatyka, język obcy, język polski. W związku z tym, że zajęcia prowadzone są w języku angielskim, będziesz musiał przedstawić dokument potwierdzający twój wysoki poziom językowy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INFORMATION TECHNOLOGY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INFORMATION TECHNOLOGY

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC INFORMATION TECHNOLOGY:

 • umiejętność programowania
 • wiedza z zakresu grafiki komputerowej
 • znajomość języków oprogramowania
 • znajomość branży informatycznej
 • umiejętność praktycznego wykorzystywania zdobytej wiedzy
 • specjalistyczny język angielski

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INFORMATION TECHNOLOGY STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INFORMATION TECHNOLOGY STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU INFORMATION TECHNOLOGY:

 • programista
 • grafik komputerowy
 • administrator baz danych
 • tester oprogramowania
 • analityk
 • pracownik naukowy
 • edukacja

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INFORMATION TECHNOLOGY

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATION TECHNOLOGY

Komentarze (0)