ARCHITECT AZURE - STUDIA PODYPLOMOWE

ARCHITECT AZURE - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Architect azure - studia podyplomowe

Studia na kierunku architect Azure to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku architect azure - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności architect azure - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | architect azure - studia podyplomowe - uczelnie >

Kierunek przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby zdobyć kompetencje niezbędne do samodzielnego poruszania się w środowisku Azure, w szczególności m.in. administratorów IT, architektów IT, konsultantów i programistów. Studia mogą także zainteresować administratorów Azure, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje i uaktualnić wiedzę w tej dziedzinie.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Kierunek architect Azure przeważnie otwarty jest dla wszystkich absolwentów uczelni wyższej niezależnie od uzyskanej specjalizacji i poziomu studiów. W celu rekrutacji zwykle wystarczy jedynie wysłać zgłoszenie i dostarczyć wymagane dokumenty. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi kosztami np. czesnym czy opłatami rekrutacyjnymi. Na kierunku może obowiązywać limit miejsc. Warto więc wcześniej sprawdzić terminy określone przez uczelnię.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ARCHITECT AZURE - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITECT AZURE?

Kierunek architect Azure realizowane jest w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą się odbywać online za pomocą platform przeznaczonych do nauki zdalnej. Wśród kadry studiów mogą się znaleźć wykładowcy akademiccy oraz doświadczeni specjaliści zajmujący się zawodowo m.in. infrastrukturą IT, rozwiązaniami chmurowymi, serwerami czy bezpieczeństwem systemów. Studenci mogą uczestniczyć w wykładach, które odpowiadają za część teoretyczną i prezentację usług. Zajęcia praktyczne mogą być realizowane indywidualnie w środowisku Azure pod okiem trenerów. Kierunek często może także przygotować i umożliwić podejście do egzaminów pozwalających na uzyskanie dodatkowych certyfikacji. Na niektórych uczelnia studia mogą być realizowane w partnerstwie np. firmami informatycznymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architect Azure możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku architect Azure są przygotowywanie do pracy z chmurami obliczeniowymi, głównie w środowisku Azure. Mogą zapoznać się z funkcjonalnościami tej usługi i ćwiczyć w praktyce wdrażanie i projektowanie nowoczesnych rozwiązań sieciowych. Podczas zajęć mogą dowiedzieć się, jaka jest rola administratora Azure oraz jak monitorować i dostosowywać zasoby do potrzeb przedsiębiorstwa. W trakcie zajęć mogą się także zapoznać z podstawowymi pojęciami i działaniem chmur obliczeniowych. Dodatkowo studenci mogą się przekonać, jak zarządzać hybrydową infrastrukturą rdzeniową np. systemu Windows Server.

Przedmioty, które mogą się pojawić w programie kierunku architect Azure, to np.:

  • administrator Microsoft Azure
  • automatyzacja administracji za pomocą PowerShell

Studia mogą także dostarczyć informacji niezbędnych w dalszym rozwoju słuchaczy np. w obszarach nauczania maszynowego czy baz danych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITECT AZURE?

Studia na kierunku architect Azure trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITECT AZURE?

Absolwenci kierunku architect Azure przygotowani są do pracy w branży IT na stanowiskach związanych z obsługą Azure. Coraz więcej firm przenosi i utrzymuje swoje dane w chmurach, dlatego rośnie popyt na specjalistów, którzy mają wiedzę umożliwiającą wdrażanie i utrzymanie zasobów w centrach danych. Absolwenci mogą zostać zatrudnieni w zespołach informatyków, a także jako architekci i administratorzy. Mogą być odpowiedzialni za wdrażanie nowych usług na platformie Azure w przedsiębiorstwach. Inną możliwością jest prac w charakterze konsultanta usług chmurowych. Ukończenie studiów może również pomóc w otrzymaniu awansu na wyższe stanowiska w dotychczasowym miejscu zatrudnienia.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku architect Azure to m.in.:

  • administrator platformy Azure
  • architekt Azure
  • konsultant

Zobacz inne kierunki Informatyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)