INFORMATYKA - ŚCIEŻKA ANGLOJĘZYCZNA

INFORMATYKA - ŚCIEŻKA ANGLOJĘZYCZNA

Dodaj do ulubionych

INFORMATYKA - ŚCIEŻKA ANGLOJĘZYCZNA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, zdolności informatyczne i znajomość zasad programowania stały się niezwykle cenionymi na rynku pracy, umiejętnościami. Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają specjalistów w tej dziedzinie. To sprawia, że studia informatyczne cieszą się dużą popularnością wśród kandydatów, którzy częstą wybierają ten kierunek, chcąc zapewnić sobie przyszłościowy i stabilny zawód. Profesjonalnych programistów docenia się także na arenie międzynarodowej, dlatego też wzrosło zapotrzebowanie na kształtowanie zdolności językowych.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby, powstał kierunek informatyka-ścieżka anglojęzyczna. Wybierając te studia, nie tylko przyswoisz wiedzę z zakresu informatyki, lecz także rozwiniesz swoje kompetencje z zakresu języka angielskiego. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która lubi podejmować nowe wyzwania, a do tego chcesz realizować swoje pasje, to studia na kierunku informatyka-ścieżka anglojęzyczną będą dla Ciebie idealnym wyborem

 

Czego nauczysz się na studiach informatyka-ścieżka anglojęzyczna?

W trakcie studiów, przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu nowych technologi i programowania. Poznasz najważniejsze języki programowania, takie jak Java, Java Script, Swift, Python, ABAP i nauczysz się z nich korzystać. Ponadto, na zajęciach zaznajomisz się z technikami używanymi podczas projektowania aplikacji. Większość warsztatów odbędzie się w nowoczesnych salach, wyposażonych w najnowszy sprzęt informatyczny, dzięki czemu twoja nauka będzie bardziej efektywna. Wykładowcy przekażą Ci wiedzę z zakresu tworzenia i administrowania bazami danych.

Co więcej, w programie studiów przewidziano także zajęcia z matematyki, czy automatyki i robotyki. Podczas kursu będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji w kierunku, której chcesz się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na Computer Networks and Security of IT Systems, będziesz uczestniczył w ćwiczeniach z obszaru technik tworzenia sieci komputerowych, a także dowiesz się jak wykrywać nieprawidłowości występujące w sieci.

Natomiast na ścieżce naukowej Implementation of IT Systems, nauczysz się administrować serwerami i bazami danych oraz zdobędziesz umiejętności z zakresu współpracy z przedsiębiorstwami w celu dobierania dla nich optymalnych systemów informatycznych. Ponadto w czasie studiów będziesz rozwijał swoje kompetencje językowe ze szczególnym uwzględnieniem fachowego języka angielskiego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku informatyka-ścieżka anglojęzyczna będziesz miał wiedzę z zakesu nowoczesnych technologii i programowania. Wykształcenie tych niezwykle przyszłościowych umiejętności, umożliwi Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, szukających specjalistów z zakresu informatyki.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie na stanowisku programisty, czy administratora baz danych. Co więcej, będziesz mógł pracować jako analityk bezpieczeństwa i administrator sieci. Z pewnośćią sprawdzisz się w zawodzie specjalisty do spraw bezpieczeństwa sieci komputerowych. Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, umożliwi Ci podjęcie pracy także poza granicami naszego kraju, nie tylko w Europie, ale i na całym świecie.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku informatyka-ścieżka anglojęzyczna powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: matematyka, język obcy, informatyka. W związku z tym, że zajęcia prowadzone są w języku angielskim, będziesz musiał przedstawić dokument potwierdzający twój wysoki poziom językowy.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INFORMATYKA - ŚCIEŻKA ANGLOJĘZYCZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   INFORMATYKA - ŚCIEŻKA ANGLOJĘZYCZNA - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka - ścieżka anglojęzyczna

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC NA KIERUNKU INFORMATYKA - ŚCIEŻKA ANGLOJĘZYCZNA:

   • umiejętność programowania
   • techniki tworzenia sieci komputerowych
   • znajomość języków programowania
   • wiedza z zakresu administrowania bazami danych
   • język angielski branżowy

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU INFORMATYKA-ŚCIEŻKA ANGLOJĘZYCZNA:

   • programista
   • administrator baz danych
   • administrator sieci
   • analityk bezpieczeństwa
   • cyber security defender
   • security engineer
   • edukacja

   Zobacz inne kierunki Informatyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INFORMATYKA - ŚCIEŻKA ANGLOJĘZYCZNA

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA - ŚCIEŻKA ANGLOJĘZYCZNA

   Komentarze (6)

   Sabina odpowiedz pokaż odpowiedzi (4)

   Sama zapisałam się na informatykę II stopień, co prawda nie anglojęzyczną. Mam nadzieję, że bez problemu poradzę sobie ze zdaniem :)

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sabina odpowiedz

   Witaj, Sabina! Cieszę się, że wybrałaś kierunek, który Cię interesuje. Jaką uczelnię wybrałaś? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   Sabina W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   właśnie na Państwa. Tylko nie wiem czy po pierwszym kierunku kontynuować dalej informatykę czy coś innego, no ale to jeszcze trochę czasu

   czolg W odpowiedzi do: Sabina odpowiedz

   @Sabina to kwestia mocno indywidualna. Wszystko zależy co chcesz w zyciu robić. Dużo osób łączy kierunki :) @Doradca to prawda że można aplikować jeszcze na semestr zimowy?

   Edi W odpowiedzi do: czolg odpowiedz

   Nie wydaje mi się, że można jeszcze aplikować, ale warto moze poczekać na kolejny semestr. Co jak co jestem bardzo zadowolona z uczelni vistuli i kierunku :)

   DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   Witam! Mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula