COMPUTER SCIENCE - BSC. DEGREE PROGRAM

COMPUTER SCIENCE - BSC. DEGREE PROGRAM

COMPUTER SCIENCE - BSC. DEGREE PROGRAM studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Technologie informatyczne zdominowały współczesny świat i całą dzisiejszą rzeczywistość. Coraz więcej aspektów naszego życia jest zależnych od internetu, za pomocą którego robimy zakupy, zawieramy nowe znajomości czy oglądamy filmy. Jednak aby to wszystko było możliwe potrzebni są specjaliści, którzy zajmowaliby się działaniem stron i platform internetowych. Studia informatyczne od kilku lat są jednymi z najchętniej wybieranych przez przyszłych studentów, którzy chcą zdobyć stabilny i niezwykle przyszłościowy zawód.

Umiejętności z zakresu tej dziedziny są doceniane na całym świecie, a profesjonalni informatycy i programiści częstą robią międzynarodową karierę. Aby im to ułatwić powstał kierunek computer science – BSC. Degree program, który umożliwia studentom zdobycie kompetencji informatycznych i językowych jednocześnie. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która

Czego nauczysz się na kierunku computer science – BSC. Degree program?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz kwalifikacje z kilku dziedzin związanych z technologią informatyczną. Na samym początku nauki, pogłębisz swoją wiedzę matematyczną oraz zagłębisz się w meandry ekonomii i przedsiębiorczości. Podstawowa znajomość tych zagadnień jest niezbędna do kontynuowania studiów i zdobywania dalszego wykształcenia. Jako student, najwięcej czasu poświęcisz poznawaniu zasad programowania, w szczególności aplikacji mobilnych oraz systemów IT. Ponadto, w trakcie kursu będziesz miał szansę korzystać z profesjonalnych aplikacji, takich jak: MS Visual Studio, Adobe Photoshop, Corel Draw i innych.

Co więcej, staniesz się specjalistą do spraw zarządzania sklepami internetowymi i projektami IT oraz zajmiesz się grafiką internetową. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na tę oscylującą tematycznie wokół rzeczywistości wirtualnej i multimediów będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru edycji i przetwarzania treści multimedialnych oraz obrazów cyfrowych.

Natomiast specjalizacja mobilny programista przygotuje Cię do samodzielnego tworzenia aplikacji mobilnych i gier. Przez cały okres studiów będziesz miał kontakt z językiem angielskim oraz nauczysz się profesjonalnej terminologii branżowej.

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku computer science – BSC. Degree program zdobędziesz wiedzę z wielu obszarów związanych z informatyką i programowaniem. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci znalezienie pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tych dziedzin. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie na stanowisku programisty, twórcy aplikacji mobilnych czy gier.

Specjaliści z dziedziny informatyki są doceniani na całym świecie, dlatego też ukończenie tych studiów otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Ponadto, możesz pracować jako twórca stron internetowych lub specjalista do spraw IT. Ciekawym rozwiązaniem jest także kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku computer science – BSC. Degree program powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język obcy, informatyka, matematyka, geografia. Ponadto wszyscy kandydaci są zobowiązani do przedstawienia certyfikatu znajomości języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK COMPUTER SCIENCE - BSC. DEGREE PROGRAM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku computer science - bsc. degree program

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU COMPUTER SCIENCE - BSC. DEGREE PROGRAM

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU COMPUTER SCIENCE - BSC. DEGREE PROGRAM:

 • umiejętność programowania
 • umiejętność tworzenia stron internetowych
 • umiejętność administrowania serwerami internetowymi
 • wiedza z zakresu grafiki komputerowej
 • podstawy ekonomii i matematyki
 • umiejętność tworzenia baz danych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

COMPUTER SCIENCE - BSC. DEGREE PROGRAM STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

COMPUTER SCIENCE - BSC. DEGREE PROGRAM STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU COMPUTER SCIENCE - BSC. DEGREE PROGRAM:

 • programista
 • twórca aplikacji mobilnych i gier
 • twórca oprogramowania mobilnego
 • własna działalność gospodarcza
 • korporacje międzynarodowe
 • twórca stron internetowych

 

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU COMPUTER SCIENCE - BSC. DEGREE PROGRAM

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU COMPUTER SCIENCE - BSC. DEGREE PROGRAM

Komentarze (0)