NUTRIBIOCHEMIA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Nutri to w języku esperanto karmić, żywić, więc łatwo z tego wywnioskować, że nutribiochemia to nauka zajmująca się produkcją, kontrolowaniem i przetwarzaniem żywności. Niewątpliwie jest to jedna z najważniejszych współczesnych dyscyplin naukowych, dzięki której możliwe jest monitorowanie składu żywności i zapewnienie jak najlepszej jakości produktów spożywczych.

W związku z rozwojem gospodarczym i coraz większą dostępnością do różnorodnego jedzenia, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wiedzę z obszaru badania składu chemicznego żywności. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby współczesnego rynku pracy, powstały niezwykle interesujące i perspektywiczne studia na kierunku nutribiochemia. Ich program skierowany jest do wszystkich pasjonatów nauk ścisłych, którzy chcieliby związać z nimi swoją przyszłość zawodową.

 

Czego nauczysz się na kierunku nutribiochemia?

 

Podczas studiów na kierunku nutribiochemia zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu kilku dziedzin nauki, składających się na te niezwykle bogatą i wieloaspektową dyscyplinę. Jako student będziesz uczestniczył w licznych, rozwijających zajęciach, dzięki którym zyskasz nowe kompetencje i ugruntujesz już zdobytą wiedzę. Dowiesz się więcej na temat najnowszych trendów żywieniowych oraz nauczysz się innowacyjnych metod produkowania i pozyskiwania produktów spożywczych.

Wykwalifikowana kadra akademicka przekaże Ci także wiedzę oscylującą wokół analizy chemicznej poszczególnych składników żywności. Zrozumiesz także jaki wpływ na zdrowie mają konkretne produkty spożywcze i poznasz zasady zbilansowanej diety i żywienia. W czasie kursu będziesz miał możliwość ugruntowania swoich wiadomości z obszaru nauk chemicznych, matematycznych i fizycznych.

Co więcej, rozwiniesz swoje zdolności językowe podczas obowiązkowego lektoratu z wybranego przez siebie języka obcego, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe i szansę na międzynarodową karierę. Wszystkie wykłady i warsztaty będą prowadzone przez wybitnych naukowców i praktyków z zakresu tej dyscypliny, którzy podzielą się z tobą swoją bogatą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku nutribiochemia zyskasz gruntową wiedzę z obszaru nauk chemicznych, matematycznych i fizycznych oraz liczne umiejętności praktyczne. Uzyskane kwalifikacje i kompetencje umożliwią Ci znalezienie ciekawej i rozwijającej pracy w swoim zawodzie. Jako absolwent będziesz mógł podjąć zatrudnienie w laboratoriach badawczych, zarówno dużych korporacji, jak i małych firm. Co więcej, będziesz miał możliwość związania swojej przyszłości ze specjalistycznymi jednostkami administracji publicznej.

Po ukończeniu odpowiedniego szkolenia pedagogicznego możesz pracować jako nauczyciel na wszystkich szczeblach edukacji. Znajomość języka obcego na poziomie B2 otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami kraju. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku nutribiochemia powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, biologii, chemii, fizyki lub matematyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NUTRIBIOCHEMIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU NUTRIBIOCHEMIA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Chemiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NUTRIBIOCHEMIA:

 • wiedza chemiczna
 • wiedza fizyczna
 • wiedza matematyczna
 • umiejętność analizowania składu żywności i poszczególnych produktów spożywczych
 • znajomość najnowszych trendów żywienia
 • wiedza z zakresu biotechnologii i biochemii żywienia
 • znajomość wpływu żywności na zdrowie
 • znajomość języka obcego na poziomie B2

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

NUTRIBIOCHEMIA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

NUTRIBIOCHEMIA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NUTRIBIOCHEMIA:

 • laboratoria naukowo-badawcze
 • jednostki administracji publicznej
 • służby państwowe
 • placówki naukowe
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • inspektoraty
 • oświata
 • uczelnie wyższe
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NUTRIBIOCHEMIA

Komentarze (0)