SOCIAL MEDIA I PR studia- kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach internet spełnia wiele funkcji i jest obecny w wielu dziedzinach naszego życia. Miliony ludzi na całym świecie korzysta z niego robiąc zakupy, kontaktując się ze znajomymi czy sprawdzając najnowsze wiadomości.
Choć internet to potężne medium, to spełnia nie tylko funkcją użytkową i rozrywkową, lecz przede wszystkim wspiera funkcjonowanie różnorodnych przedsiębiorstw i w znacznym stopniu pozwala ułatwić i usprawnić ich codzienne funkcjonowanie. Trudno obecne jest sobie wyobrazić firmę bez sprawne działającej strony internetowej czy konta na portalach społecznościowych. Dlatego też nijako w odpowiedzi na potrzeby zmieniającego się świata, powstał niezwykle nowoczesny i dopasowany do współczesnych realiów kierunek, social media i PR.
Ich interdyscyplinarny program zakłada kształcenie w kilku kierunkach jednocześnie i zdobycie umiejętności, uprawniających do rozpoczęcia kariery zawodowej w branży informatycznej. Jeżeli jesteś osobą o wielu zainteresowaniach i chcesz rozwijać swoją pasję to koniecznie weź udział w rekrutacji!
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku social media i PR?
Jako student tego nowatorskiego kierunku będziesz miał okazje rozwinąć się na kilku płaszczyznach jednocześnie i rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę, wzbogacając ją o nowe elementy i informacje.
W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących zajęć i warsztatów praktycznych, dzięki którym dowiesz się więcej na temat różnych strategi zarządzania czy technik marketingowych. Ponadto, zaznajomisz się z kwestiami informatycznymi i specyfiką funkcjonowania biznesu na rynku wirtualnych.
Nauczysz się, w jaki sposób promować usługi firmy w popularnych mediach społecznościowych oraz nadzorować prawidłowe funkcjonowanie sklepu internetowego. Co więcej, będziesz miał okazję nauczyć się podstaw grafiki komputerowej i tworzenia elementów video oraz animacji, co wykorzystasz w tworzeniu strategi marketingowych. Oprócz wiedzy kierunkowej rozwiniesz swoje zdolności językowej, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na tym nowatorskim i interesującym kierunku będziesz miał wszechstronne wykształcenie gruntowną wiedzę z zakresu różnych technik zarządzania oraz prawidłowego prowadzenia marketingu internetowego. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie atrakcyjnej i perspektywicznej pracy.
Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menadżerskich w różnorodnych firmach i korporacjach. Innym, ciekawym rozwiązaniem może być praca w portalach internetowych, lub agencjach marketingowych i PR. Ponadto możesz związać się z zawodem Social Media Marketing Managera lub menadżera w-commerce. Ze względu na znajomość języka angielskiego i popularność tej branży także poza granicami kraju, masz szansę rozpocząć karierę międzynarodową.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego nowatorskiego i przyszłościowego kierunku musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SOCIAL MEDIA I PR

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku social media i pr

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Informatyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SOCIAL MEDIA I PR:

   • znajomość strategi zarządzania
   • wiedza z zakresu marketingu internetowego
   • znajomość portali społecznościowych
   • znajomość prawa w e-biznesie
   • znajomość psychologii konsumenckiej
   • wiedza z zakresu public relations
   • znajomość nowoczesnych programów informatycznych
   • znajomość języka obcego
   • znajomość podstaw grafiki komputerowej

   Czas trwania studiów na kierunku social media i pr na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SOCIAL MEDIA I PR:

   • project manager
   • stanowiska kierownicze i menadżerskie
   • branża IT
   • Social Media Marketing Manager
   • Digital Marketing Manager
   • firmy, portale internetowe
   • międzynarodowe firmy i korporacje
   • grafik komputerowy

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SOCIAL MEDIA I PR

   Komentarze (0)