Finanse i rachunkowość - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Finanse i rachunkowość - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Finanse i rachunkowość - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Gdańsku

finanse i rachunkowość 

Odkryj finanse i rachunkowość w Gdańsku i sprawdź gdzie możesz studiować 

Finanse i rachunkowość studia – Gdańsk, Gdynia, Sopot | woj. pomorskie

Spróbuj wyobrazić sobie świat bez pieniędzy, w którym za wykonywaną pracę otrzymuje się wynagrodzenie w postaci zebranej i przygotowanej żywności, gdzie nic nie ma swojej ceny. Niezwykle trudne, prawda? Właśnie teraz powinieneś uświadomić sobie, że pieniądze zaczęły dominować ludzkie życie stosunkowo niedawno – biorąc pod uwagę czas istnienia człowieka na naszej planecie, to kwestie finansowe zaczęły być regulowane naprawdę niedawno.

Obecnie wszyscy korzystamy z usług bankowych, niemal każdy z nas posiada własną kartę kredytową lub debetową, regularnie otrzymuje wynagrodzenie za swoją pracę w formie przelewów na konto, coraz częściej korzystamy również z bankowości elektronicznej, niezwykle ułatwiającej codzienne funkcjonowanie.

Mimo wszystko znaczna część społeczeństwa nie wie tak naprawdę, w jaki sposób funkcjonują wszelkie udogodnienia związane z finansami oraz jaką drogę musi pokonać pieniądz, zanim trafi do naszej kieszeni. Wszyscy słyszeliśmy o gospodarce rynkowej, lecz nie wszyscy rozumiemy jej zasady. Finanse to dziedzina, która może wydawać się skomplikowana, ale nie dla tych, którzy planują wejść w nią znacznie głębiej, studiując.

Finanse i rachunkowość w krótkim czasie stały się jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Nie ma się co dziwić przyszłym studentom, chcącym zgłębiać tajniki tego kierunku, bowiem spektrum perspektyw zawodowych, roztaczanych tuż po ukończeniu edukacji, jest niewyobrażalnie szerokie.

 

Czego się nauczysz na studiach

Kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu między innymi:

 • finansów i rachunkowości przedsiębiorstw
 • instytucji ubezpieczeniowych, finansowych,
 • funkcjonowania rynków finansowych
 • wykorzystywania ich instrumentów.

Studenci uczą się przygotowania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych. 

Kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to studia pierwszego i drugiego stopnia, prowadzące absolwentów do pracy w instytucjach finansowych i niefinansowych.

 

Dla kogo te studia

Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Finanse i rachunkowość są, jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim dla osób szczególnie zainteresowanych dzisiejszym rynkiem gospodarczym, a zwłaszcza jego finansową kwestią. Ponadto każdy z przyszłych kandydatów powinien dysponować szeroką wiedzą matematyczną – niestety, wbrew pozorom podstawowe umiejętności ograniczające się do zdolności dodania do siebie dwóch liczb zdecydowanie nie wystarczą.

Jeśli czujesz, że powyższy opis w idealny sposób odzwierciedla twoją osobę, a swoją przyszłość chciałbyś związać z kierunkiem Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, to nie wahaj się dłużej i już dzisiaj rozpocznij przygotowania do egzaminu maturalnego, aby wypaść jak najlepiej i pokonać konkurencję!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE JEST KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Finanse i rachunkowość w Trójmieście? 

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Aby wyczytać swoje nazwisko na liście przyjętych na studia, należy najpierw wziąć udział w konkursie świadectw. W nim liczą się: matematyka, informatyka, język obcy, historia. Warto jednak dokładnie sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni. Szczegółowe informacje pozyskasz na stronie internetowej wybranej uczelni w Trójmieście.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Sopocka Szkoła Wyższa Sopocka Szkoła Wyższa Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.04.2020
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.04.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Gdański Uniwersytet Gdański Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.07.2020
do 17.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.07.2020
do 24.08.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni Termin rekrutacji I stopnia:
od 18.03.2020
do 15.10.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 18.03.2020
do 15.10.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.04.2020
do 15.10.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.04.2020
do 15.10.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni Termin rekrutacji I stopnia:
od 26.03.2020
do 16.10.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 26.03.2020
do 16.10.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI EKONOMICZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Rozwiń

POPULARNE KIERUNKI EKONOMICZNE NIESTACJONARNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście

Zastanawiasz się, czego dokładnie możesz spodziewać się po studiach na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście? Interdyscyplinarność tego kierunku sprawi, że ani jednego dnia spędzonego na uczelni nie będzie można nazwać nudnym – wszystko dzięki wysoce wykwalifikowanym wykładowcom, którzy dzięki opracowanym przez siebie materiałom dydaktycznym, uposażą cię w przewidzianą dla tego kierunku wiedzę i umiejętności.

Studia te, jak zresztą niektóre inne, będziesz mógł podjąć stacjonarnie lub zaocznie. Pierwsza z opcji jest zdecydowanym numerem jeden większości przyszłych studentów, którzy stawiają na regularność nauki, zapewnianej przez równomierne rozłożenie zajęć i wykładów w trakcie pięciu dni roboczych w tygodniu.

Studia niestacjonarne najczęściej wybierają osoby, które posiadają już jakieś zobowiązania, zwykle zawodowe, i chcieliby pogodzić zdobywanie wyższego wykształcenia z pracą na etat. Nie jest to jednak regułą. Wielu studentów z innych powodów marzy o kształceniu weekendowym. Wybór ten nierozerwalnie wiąże się z tym, że jest płatny.

 

Porgram studiów i przedmioty

Niezależnie od wyboru trybu studiów, nauka na nich będzie wyglądała bardzo podobnie, a sylwetka absolwentów każdego z nich nie powinna się znacząco różnić między sobą. Szczegółowa siatka studiów zależy w głównej mierze od regulamiu danej uczelni, dlatego wybór miejsca podjęcia edukacji jest istotny w dalszej perspektywie.

Wymagania na kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku są niemałe, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi:

 • matematyka,
 • statystyka,
 • ekonometria,
 • prawo,
 • rachunkowość,
 • finanse,
 • finanse publiczne,
 • finanse przedsiębiorstwa,
 • bankowość,
 • rynki finansowe,
 • ubezpieczenia.

 

Finanse i rachunkowość to codzienne wykonywanie skomplikowanych obliczeń na liczbach, analizowanie rynków finansowych, zgłębianie trudnej sztuki statystyki, ekonometrii i wielu innych pokrewnych dziedzin nauki. Dlatego jako przyszły student tego kierunku powinieneś być gotów na ogrom wyzwań z nim związanych.

Ile trwają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście

Ile trwają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście

Kierunki studiów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zwykle można podzielić na takie, które trwają pięć lat lub dłużej w ramach studiów jednolitych oraz na dzielące się na dwa komplementarne etapy, gdzie ukończenie pierwszego z nich pozwala na podjęcie pracy w zawodzie.

Finanse i rachunkowość należą do tego drugiego, znacznie szerszego zbioru wszystkich istniejących kierunków. Co to oznacza w praktyce? Że każdy ze studentów pierwszego stopnia będzie musiał pozytywnie przejść każdy z siedmiu etapów nauki, trwającej łącznie trzy i pół roku, i obronić pracę licencjacką, uzyskując dzięki temu tytuł i możliwości zawodowe.

Studia drugiego stopnia na tym kierunku będą stanowiły swego rodzaju uzupełnienie treści przyswojonej w ranach pierwszego etapu edukacji, a na ich ukończenie poświęcisz półtora roku życia.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na Kierunek Lekarski w Trójmieście

Rekrutacja na uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to niejednokrotnie skomplikowany proces, którego tajniki znają tylko wtajemniczeni. Jeśli chciałbyś stać się jednym z nich i wkroczyć na nowy etap edukacji i zarazem całego swojego życia, powinieneś uważnie zapoznać się z poniższą treścią – prawdopodobnie rozwieje większość twoich wątpliwości sprawiając, że aplikacja na opisywany kierunek będzie czystą przyjemnością.

Przedmiotami, na jakie warto zwrócić uwagę podczas nauki i zmagań z egzaminem maturalnym, aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się do szeregu studentów tego kierunku na większości uczelni w Trójmieście, będą: matematyka, informatyka, język obcy nowożytny. Warto podejść do nauki na poważnie, gdyż konkurencja z pewnością będzie spora.

Otwartą furtkę do rozpoczęcia studiów na Finansach i rachunkowości będą mieli ci, którym poszczęściło się na olimpiadach przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim i uzyskali tytuł finalisty i laureata. Otrzymają oni stuprocentowy wynik maturalny bez konieczności podchodzenia do egzaminu, o ile nie jest to wymagane do uzyskania świadectwa maturalnego.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, jaki musi wykonać każdy z przyszłych studentów, aby mieć jakiekolwiek szanse na dostanie się na wymarzony kierunek studiów, jest zgłoszenie swojej kandydatury za pomocą elektronicznego formularza, zawartego na stronie internetowej wybranej przez siebie uczelni. Za pośrednictwem internetowej rejestracji pochwalisz się uzyskanymi na maturze wynikami lub ocenami otrzymanymi na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia.

 

Potrzebne dokumenty

Drugim i ostatnim już krokiem, zamykającym całe postępowanie rekrutacyjne, jest zebranie od osób, których nazwiska znajdują się na zaszczytnej liście przyjętych na kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, pliku potrzebnych dokumentów.

Jeśli należysz do grona szczęśliwców, którzy będą mieli możliwość rozpoczęcia swoich zmagań ze szkolnictwem wyższym już od października, to postaraj się zorganizować zdjęcie o wymiarach 35X45mm, świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny to dokumenty, których najprawdopodobniej będziesz do zwieńczenia postępowania rekrutacyjnego.

Jaka praca po studiach na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście?

Jaka praca po studiach na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Na to pytanie będziesz w stanie po części odpowiedzieć sobie jeszcze w trakcie studiów, bowiem liczne praktyki, odbywane w miejscach pracy starszych kolegów, którzy obronę prac licencjackich i magisterskich mają już za sobą, dadzą ci idealny pogląd na możliwości zawodowe oferowane przez ten kierunek studiów.

Studia ekonomiczne na kierunku Finanse i rachunkowość oferują duże możliwości zawodowe. Absolwent znajdzie zatrudnienie jako:

 • doradca finansowy,
 • analityk finansowy,
 • broker ubezpieczeniowy,
 • pracownik izby skarbowej,
 • specjalista do spraw podatków,
 • księgowy, analityk rynku walutowego,

 

oraz w wielu innych miejscach, między innymi we własnej firmie, co jest doskonałym wariantem dla absolwentów dążących do jak największej niezależności i braku podporządkowania rządom wymagającego szefostwa.

Jakie opinie mają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Trójmieście?

Wybraliśmy Finanse i rachunkowość jako kierunek studiów. Co dalej? Należy jeszcze wiedzieć, gdzie chcemy się uczyć. W którym mieście? Rozwiewając wątpliwości zapytajmy: Jakie ma kierunek Finanse i rachunkowość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie opinie?

Magdalena, studentka pierwszego roku Finansów i rachunkowości w Trójmieście, mówi:

„Studiuję w Gdańsku, bo to oznacza prestiż. Świetne uczelnie, świetni wykładowcy, wiele możliwości rozwoju. Podchodzę do tematu studiów bardzo poważnie, bo one mogą być trampoliną do kariery zawodowej, więc uczę się najlepiej jak potrafię, by nie zmarnować swojej szansy.”

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

Komentarze (0)