Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo - Warszawa

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo - Warszawa

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo - Warszawa

Studia w Warszawie

informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Odkryj kierunek informacja naukowa i bibliotekoznawstwo w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo w Warszawie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 13 września 2023 r. | Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Warszawie informację naukową i bibliotekoznawstwo możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW).
 

Opis kierunku

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo to studia, które cieszą się długą tradycją akademicką. Umiejętności pozyskiwane przez studentów muszą być jednak dostosowane do zmian towarzyszących dynamicznemu rozwoju technologicznemu. Dlatego dziś studenci zgłębiają między innymi tajniki tworzenia, wyszukiwania, organizacji oraz udostępniania zasobów informacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

 

Praca po studiach

Otrzymują wszechstronną wiedzę na temat funkcjonowania bibliotek, archiwów, repozytoriów cyfrowych. Poznają zasady wykorzystywania zintegrowanych systemów bibliotecznych, multiwyszukiwarek naukowych, oprogramowania służącego tworzeniu bibliotek. Po zakończeniu nauki absolwenci są przygotowani do pracy między innymi w bibliotekach, archiwach itd.

czytaj dalej wszystko o Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek INFORMACJA NAUKOWA I BIBLIOTEKOZNAWSTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informacja naukowa i bibliotekoznawstwo?

Każdy maturzysta, który chce przystąpić do rekrutacji, powinien sprawdzić najpierw, jakie przedmioty zdawać podczas egzaminów! W przypadku kierunku takiego jak informacja naukowa i bibliotekoznawstwo w Warszawie wybór przedmiotów maturalnych jest całkiem duży! Przyszli studenci powinni zdawać dodatkowo geografię, historię, WOS czy nawet filozofię! Warto pamiętać, by część z przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

w Warszawie

Jak wyglądają studia na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo w Warszawie?

Studia w Warszawie na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo zostały stworzone z myślą o studentach, którzy chcieliby rozwinąć wiedzę i kwalifikacje właśnie z tego zakresu. W programie kształcenia znalazło się wiele różnorodnych wykładów oraz ćwiczeń praktycznych, które uczą, jak najlepiej zarządzać informacjami oraz danymi.

Era katalogów kartkowych jest już powoli za nami. Dziś gromadzenie danych przeniosło się do przestrzeni cyfrowych. W praktyce oznacza to, że kształcenie na tym kierunku również ulega przeobrażeniom i jest dostosowane do aktualnych standardów związanych z katalogowaniem w systemie cyfrowym.

Na studentów informacji naukowej i bibliotekoznawstwa czekać będą zajęcia, które wyposażą w praktyczną wiedzę pozwalającą na rozpoczęcie w przyszłości pracy nie tylko w bibliotekach, lecz wszędzie tam, gdzie potrzebni są specjaliści, którzy doskonale zarządzają danymi.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia I stopnia (licencjackie);
  • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

  • studia stacjonarne;
  • studia niestacjonarne.

Studia na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo w Warszawie mają charakter dwustopniowy. Studenci swoją intelektualną przygodę rozpoczynają od kształcenia I stopnia. Otrzymują wtedy podstawową wiedzę i kwalifikacje, która pozwoli również na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych. Warto jednak kontynuować naukę na studiach II stopnia i zadbać o pełnię wykształcenia.

Uczelnie w Warszawie oferują także kształcenie w dwóch trybach – stacjonarnym lub niestacjonarnym. Ten drugi tryb, czyli studia zaoczne, charakteryzuje większa elastyczność. Studenci najczęściej spotykają się bowiem podczas weekendowych zjazdów, kiedy to odbywają się wszystkie zajęcia i wykłady. Należy pamiętać jednak, że kształcenie w tym trybie jest płatne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak informacja naukowa i bibliotekoznawstwo wyposażają studentów przede wszystkim w praktyczną wiedzę i umiejętności. Wiedza studentów obejmować będzie przede wszystkim źródła informacji czy wszelkie procesy informacyjne powiązane z bibliotekoznawstwem.

Studenci otrzymają także umiejętności związane ze sprawnym wyszukiwaniem informacji w oparciu o różnorodne źródła. Będą oni dokonywać także ich selekcji oraz oceny. Poznają również biblioteczne narzędzia o zbiorach i bazach danych.

Ile trwają studia na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo w Warszawie?

Studia na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo trwają 3 lata na studiach I stopnia. Studenci mogą kontynuować naukę na dwuletnich studiach magisterskich.

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo w Warszawie?

Studia na kierunku informacja naukowa wyposażają studentów w takie kwalifikacje, które pozwalają na znalezienie zatrudnienia w bardzo konkretnych obszarach. Warto podkreślić także, że sprawna umiejętność wyszukiwania czy gromadzenia informacji jest dziś doceniana przez wielu pracodawców, więc absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie także w tych obszarach, które nie są ściśle.

Możliwe miejsca zatrudnienia dla absolwentów informacji naukowej i bibliotekoznawstwa:

  • biblioteki;
  • archiwa;
  • urzędy;
  • przedsiębiorstwa o różnorodnych profilach działalności itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo w Warszawie?

Poziom i tryb studiów


Popularne kierunki humanistyczne w Warszawie

Kierunki humanistyczne w Warszawie

bioetyka
slawistyka
sociology
Rozwiń

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia