Kulturoznawstwo - Warszawa

Kulturoznawstwo - Warszawa

Studia na kierunku kulturoznawstwo w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Kulturoznawstwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie kulturoznawstwo jako specjalność / ścieżka kształcenia

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Filologia angielska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

15.01.2024

Kulturoznawstwo studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku kulturoznawstwo to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Kulturoznawstwo - Warszawa
Studia na kierunku kulturoznawstwo w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kulturoznawstwo w Warszawie rozpocznie się 8 kwietnia 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | Kulturoznawstwo Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku kulturoznawstwo możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwerystecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Nauk Humanistycznych UKSW) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 

Opis kierunku

Chciałbyś zdobyć interdyscyplinarne wykształcenia z pogranicza różnorodnych nauk humanistycznych? Wybierz studia w Warszawie na kierunku kulturoznawstwo! Studenci tego kierunku przyglądać się będą różnorodnym aspektom wpływających na przemiany kulturowe. Poznają zagadnienia związane z literaturą, teatrem czy nowymi mediami. Uczestnicy zajęć będą poznawać tajniki między innymi aktywnej analizy i interpretacji różnorodnych tekstów kultury. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak np. historia kultury polskiej do końca XVIII w., antropologia widowisk, historia filozofii w perspektywie nauk o kulturze, uczestnictwo w kulturze czy warsztat metodologiczny.

 

Praca po studiach

A czym mogą zajmować się studenci kierunku kulturoznawstwo po zakończeniu kształcenia wyższego? Czekać będzie na nich praca między innymi w muzeach czy galeriach sztuki na stanowiskach animatorów, edukatorów i managerów. Absolwenci dobrze odnajdą się w agencjach marketingowych i reklamowych, a także w firmach z branży mediowej. Niektórzy absolwenci zdecydują się rozwój kariery zawodowej w instytucjach związanych z promocją kultury, organizacjach pozarządowych czy w jednostkach samorządowych zajmujących się edukacją i kulturą. 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kulturoznawstwo?

Maturzyści, którzy chcieliby rozpocząć studia na kierunku kulturoznawstwo w Warszawie, powinni swoje przygotowania do rekrutacji rozpocząć od sprawdzenia, jakie przedmioty zdawać podczas egzaminów maturalnych. Lista jest dość długa i dzięki niej można wykazać się prawdziwie interdyscyplinarnymi zainteresowania. Jakie przedmioty można zatem uwzględnić podczas przygotowań – chociażby historię, WOS czy nawet filozofię. Punktowane będą również różnorodne przedmioty ścisłe!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku kulturoznawstwo?

Kierunek taki jak kulturoznawstwo cieszy się długą tradycją akademicką. Studia same w sobie mają charakter interdyscyplinarny i zostały stworzone z myślą o osobach o podobnych zainteresowaniach, które chciałyby bliżej przyjrzeć się różnorodnym aspektom kultury i jej wpływu na codzienne funkcjonowanie.

Kierunek taki jak kulturoznawstwo ma formę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Oznacza to, że na studentów czekają wykłady oraz konserwatoria i ćwiczenia praktyczne. Każdy student będzie mógł również rozwijać swoje wąskie zainteresowania związane z kulturoznawstwem po wybraniu odpowiedniego modułu kształcenia.

Studia w Warszawie na kierunku kulturoznawstwo mają tak przemyślany program kształcenia, by umożliwiał on zdobycie rozległych kwalifikacji zawodowych opartych na stabilnych podstawach teoretycznych, gdzie największe znaczenia mają kwestie związane z samym pojęciem, teorią i filozofią kultury na różnych płaszczyznach.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku kulturoznawstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia I stopnia (licencjackie);
  • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

  • studia stacjonarne;
  • studia niestacjonarne.

Studenci, którzy swoją przygodę akademicką rozpoczynają z kierunkiem takim jak kulturoznawstwo, będą się kształcić na początku na studiach I stopnia. Będą wtedy zdobywać najważniejsze informacje oraz kwalifikacje zawodowe, a także przystąpią do obrony pracy licencjackiej. Po otrzymaniu tego pierwszego tytułu zawodowego będą mogli kontynuować naukę na studiach II stopnia, które mają uzupełniający charakter i gwarantują pełnię wykształcenia.

Kulturoznawstwo w Warszawie studenci będą mogli rozpocząć również w dowolnie wybranym trybie – stacjonarnym lub zaocznym. Każdy z nich ma swoje mocne strony. Pierwszy pozwala na regularne zdobywanie wiedzy od poniedziałku do piątku. Drugi z kolei daje większą elastyczność i możliwość pogodzenia ze sobą różnorodnych obowiązków, przykładowo tych związanych z pracą.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku kulturoznawstwo kładą nacisk przede wszystkim na zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy. Pojęcie kultury samo w sobie jest dość szerokie – studenci poznają więc dzieje kultury polskiej i europejskiej, wprowadzenie do filozofii, elementy estetyki czy historii sztuki i muzyki. Cenny trzon stanowi również zajęcia poświęcone teatrowi, filmie czy nowym mediom.

A jakie umiejętności rozwijają studenci kierunki takiego jak kulturoznawstwo? Warszawa to miasto, które charakteryzuje fuzja różnorodności – studenci uczą się więc, jak interpretować, analizować czy opisywać różnorodne zjawiska kultury. Odpowiednio wybrane moduły kształcenia oferują także rozwój kwalifikacji z zakresu chociażby zarządzania kulturą czy komunikacji w biznesie.

Uczelnie w Warszawie - kierunek kulturoznawstwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Nauk Humanistycznych) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku kulturoznawstwo w Warszawie?

Studia na kierunku kulturoznawstwo trwają 3 lata podczas studiów licencjackich. Studia magisterskie wiążą się z kolei z dwoma latami kształcenia.

Kulturoznawstwo w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku kulturoznawstwo w Warszawie?

Studia na kierunku kulturoznawstwo mają profil interdyscyplinarny, co może przekładać się także na różnorodne perspektywy zatrudnienia po zakończeniu nauki. Absolwenci kulturoznawstwa mogą pracować nie tylko we wszelkich ośrodkach kulturalnych. Odpowiednie moduły kształcenia pozwolą im na rozwój kreatywny w mediach i reklamie.

Możliwości zatrudnienia dla absolwentów kulturoznawstwa:

  • muzea;
  • galerie sztuki;
  • wszelkie instytucje kulturalne;
  • sektor edukacji;
  • agencje reklamowe;
  • firmy marketingowe itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kulturoznawstwo w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kulturoznawstwo Warszawa studia i stopnia

Kulturoznawstwo Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kulturoznawstwo Warszawa studia stacjonarne

Kulturoznawstwo Warszawa studia niestacjonarne

Kulturoznawstwo w Warszawie

Popularne kierunki humanistyczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Pozostałe uczelnie w Warszawie na których jest kierunek KULTUROZNAWSTWO

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia