Kulturoznawstwo – studia online

Kulturoznawstwo – studia online

Kulturoznawstwo – studia online – kierunek studiów 

 

Dla kogo ten kierunek

Czy wiedziałeś, że prekursorem sposobu myślenia charakterystycznego dla kulturoznawstwa, a tym samym pośrednio założycielem tej stosunkowo nowej dziedziny nauk humanistycznych był autor popularnych powieści o zabarwieniu filozoficznym, George Orwell? Dla fanów jego twórczości z pewnością w tym momencie stało się jasne, że kulturoznawstwo jest interdyscyplinarną nauką z pogranicza dziedzin humanistycznych i społecznych, która zajmuje się badaniem kultury rozumianej jako sfera praktyk społecznych charakterystycznych dla ludzi z danego obszaru. Studia na kierunku kulturoznawstwo – studia online są skierowane do przyszłych studentów zainteresowanych szeroko pojętym humanizmem, wrażliwych na sztukę, literaturę i wszelki dorobek kulturowy wybranych społeczności ludzkich. Jeśli czujesz, że opis ten idealnie do ciebie pasuje, a ponadto zależy ci na wybraniu studiów oferujących tryb niestacjonarny, w którym możesz elastycznie dopasowywać plan dnia do uczestniczenia w zajęciach obowiązkowych i wykładach, to kierunek kulturoznawstwo – studia online może być tym, czego szukasz. 

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku kulturoznawstwo – studia online? Przygodę ze studiami rozpoczniesz od wdrożenia się w ich tryb – pomimo faktu, że wydawać by się mogło będzie to łatwiejsze od stacjonarnego studiowania wraz ze stawianiem się na zajęciach o określonych porach, wcale tak nie będzie. Tylko wytrwałość i spora doza samodyscypliny pozwoli ci na zmotywowanie się do wywiązywania się z obowiązków, kiedy nikt nad tobą nie czuwa. Równocześnie będziesz zagłębiać sztukę zarządzania instytucjami kultury słuchając wykładów prowadzonych przez kompetentnych praktyków tego zawodu. Nauczysz się poprawnego organizowania przedsięwzięć kulturalnych, aby wzięło w nich udział jak najwięcej ludzi i żeby ostatecznie inicjatywa przyniosła więcej zysków niż strat – do tego niezbędne będzie wcześniejsze przeszkolenie z podstaw psychologii reklamy i uczestnictwo w zajęciach pogłębiających kompetencje interpersonalne. 

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent studiów na kierunku kulturoznawstwo – studia online? Wszędzie tam, gdzie obcowanie z kulturą będzie stałym elementem wykonywanej pracy. Zatrudnisz się w instytucjach i organizacjach kultury, gdzie przydadzą ci się zdobyte w toku studiów umiejętności z zakresu zarządzania. Podobnymi umiejętnościami wykażesz się w pracy w firmach producenckich, studiach filmowych i domach produkcyjnych. Ponadto będziesz mógł postarać się o posadę w takich miejscach, jak kina, teatry, świetlice środowiskowe, placówki oświatowe, muzea, galerie sztuki, czy domy kultury. Jak sam widzisz, wybór, przed którym być może wkrótce staniesz, będzie dosyć szeroki.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku kulturoznawstwo – studia online, na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi w procesie rekrutacji brane jest pod uwagę posiadanie świadectwa maturalnego upoważniającego do podjęcia studiów wyższych oraz opłata semestralna.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KULTUROZNAWSTWO – STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE KULTUROZNAWSTWO – STUDIA ONLINE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KULTUROZNAWSTWO – STUDIA ONLINE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Humanistyczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku kulturoznawstwo – studia online

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • zarządzania instytucjami kultury
  • organizacji przedsięwzięć kulturalnych
  • promocji i reklamy
  • analizy zjawiska kultury we wszystkich jej obszarach

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku kulturoznawstwo – studia online

  Absolwent kierunku kulturoznawstwo – studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • instytucjach i organizacjach kultury
  • agencjach reklamy
  • ośrodkach sztuki i kultury: w kinach, teatrach, muzeach, galeriach, centrach sztuki
  • firmach producenckich, studiach filmowych, domach produkcyjnych
  • instytucjach organizujących koncerty, eventy, festiwale

  W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU KULTUROZNAWSTWO – STUDIA ONLINE

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KULTUROZNAWSTWO – STUDIA ONLINE

  Komentarze (0)