Prawo - rekrutacja na uczelniach w Bydgoszczy:
sprawdź rekrutacja na studia w Bydgoszczy
Limity miejsc
Kierunek studiów prawo w Bydgoszczy, podobnie jak każdy kierunek studiów, ograniczony jest limitami miejsc.
Jak dostać się na prawo w Bydgoszczy? Aby dostać się na prawo, w pierwszej kolejności należy zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym. Kandydaci wybierani są na podstawie listy rankingowej osób, która układana jest na podstawie konkursu świadectw – ważne, aby mieć na uwadze dobre wyniki maturalne, bowiem na studia mogą dostać się tylko najlepsi z kandydatów.
Limity miejsc na kierunku prawo w Bydgoszczy:
-
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: 120
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
czytaj dalej
Kiedy wyniki rekrutacji
Kandydaci na prawo w Bydgoszczy po zarejestrowaniu się w systemie i dokonaniu opłat rekrutacyjnych zwykle muszą czekać kilka tygodni na ogłoszenie wyników rekrutacji bowiem terminy są ustalane indywidualnie przez poszczególne szczecińskie uczelnie.
Kandydaci na prawo w Bydgoszczy informację o wynikach będą mogli znaleźć w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK. Jakie dodatkowe informacje można znaleźć w systemie IRK?
Kandydaci w systemie mogą znaleźć również informację o zdobytych punktach, o zajętym miejscu, ale także i jakie dokumenty dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Bydgoszczy:
-
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: 26 lipca 2024
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?
Proces rekrutacji na studia w Bydgoszczy opiera się na dwóch etapach. W pierwszym etapie kandydaci na prawo muszą zarejestrować się w systemie oraz uiścić opłatę rekrutacyjną, a następnie po zakwalifikowaniu się na studia muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
W jaki sposób złożyć dokumenty na prawo w Bydgoszczy? Uczelnie w Bydgoszczy najczęściej decydują się na złożenie dokumentów osobiście przez kandydata do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
W przypadku, gdyby kandydat nie mógł pojawić się osobiście w wyznaczonym terminie może on wysłać dokumenty pocztą tradycyjną – brana pod uwagę jest data nadania listu.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Kiedy należy złożyć dokumenty na studia? Uczelnie w Bydgoszczy zazwyczaj rozpoczynają przyjmowanie dokumentów po ogłoszeniu listy rankingowej osób zakwalifikowanych, w tym przypadku na kierunek studiów prawo.
Kandydaci na złożenie kompletu dokumentów mają zwykle około kilku dni, jest to ustalane indywidualnie przez poszczególne uczelnie, dlatego warto uprzednio je sprawdzić.
Jakie dokumenty zabrać? Są to m.in.: świadectwo dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, zaświadczenia o wynikach olimpiad (jeśli takowe liczyły się w rekrutacji), a także podanie i oświadczenie.
Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronach poszczególnych uczelni w Bydgoszczy.
Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Bydgoszczy:
-
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: od 30 do 31 lipca 2024
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Gdzie warto studiować prawo?
Kandydaci na studia w Bydgoszczy, którzy biorą pod uwagę studia na kierunku Prawo mogą skorzystać z dwóch ofert kształcenia. Jedna z nich pochodzi z uczelni publicznej.
Prawo studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Bydgoszczy:
-
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
dowiedz się więcej
Drugą możliwością są studia w uczelni niepublicznej. Co warto zaznaczyć, kształcenie w uczelni niepublicznej również umożliwia pozyskanie obszernej wiedzy oraz pozwala przygotować się do podjęcia aplikacji. Różnica między uczelnią publiczną a niepubliczną polega jednak na tym, że w uczelni niepublicznej każda forma nauczania – czyli stacjonarna również – jest odpłatna.
Prawo studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Bydgoszczy:
-
Akademia Kujawsko- Pomorska
dowiedz się więcej