Studia na kierunku intellectual property and new technologies obejmują program kształcenia, który zakłada realizację zajęć w formie interaktywnej, opartej na konserwatoriach i warsztatach. Zajęcia prowadzą wykładowcy w zakresie prawa, eksperci WIPO i UPRP.
Kształcenie realizowane jest w języku angielskim, co podnosi kompetencje absolwentów i przygotowuje ich do pracy na rynku międzynarodowym. Studenci mogą brać udział w przedmiotach obejmujących tematykę prawa patentowego, wprowadzenia do prawa Unii Europejskiej czy komunikacji komercyjnej.
Uczelnie w Krakowie na kierunku intellectual property and new technologies w celu ukończenia studiów wymagają, aby uczestnicy przygotowali pracę dyplomową w formie pisemnej lub opublikowanego artykułu naukowego spełniającego kryteria osoby prowadzącej seminarium magisterskie. Przeprowadzany jest też egzamin dyplomowy.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku intellectual property and new technologies możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia na kierunku intellectual property and new technologies kształcą absolwentów, którzy wykazują się wiedzą i kompetencjami w zakresie prawa własności intelektualnej w odniesieniu do nowych technologii. Znają także europejskie i światowe trendy z zakresu rozwoju przepisów tego prawa.
Absolwent poprawnie interpretuje przepisy prawa związane z ochroną patentów w zakresie nowych technologii. Zna i rozumie historię oraz rozwój prawa znaków towarowych, międzynarodowy oraz krajowy nurt prawa znaków towarowych.
Potrafi wskazać związek między polityką konkurencji, prawem antymonopolowym, nieuczciwą konkurencją a niektórymi formami ochrony własności intelektualnej. Korzysta z odpowiednich metod naukowych w celu identyfikacji i analizy problemów prawa autorskiego oraz nowych technologii.