Inżynieria środowiska - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Inżynieria środowiska - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Inżynieria środowiska - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

inżynieria środowiska

Odkryj inżynierię środowiska w Gdańsku, Gdyni i w Sopocie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Inżynieria środowiska studia Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku inżynieria środwiska w Trójmieście to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Gdańskiej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria środowiska - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek inżynieria środowiska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Jednostka prowadząca

Inżynieria środowiska stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria środowiska

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria środowiska w Gdańsku?

Aby zostać studentem kierunku inżynieria środowiska musisz spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszą kwestią jest jak najlepsze zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych dodatkowych, do których najczęściej należą: chemia, fizyka, informatyka lub biologia.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku inżynieria środowiska w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka

 

Atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będą osiągnięcia z olimpiad i konkursów naukowych powiązanych z naukami ścisłymi. Dopiero spełnienie powyższych warunków, gwarantuje powodzenie w procesie rekrutacyjnym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria środowiska w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ŚRODOWISKA?

Środowisko naturalne zawsze pełniło bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Dlatego też niezwykle ważne jest zapewnienie jak najlepszego funkcjonowania tej dziedziny i dążenia do zachowania optymalnej równowagi rozwojowej, czym zajmują się specjaliści bezpośrednio związani z dyscypliną, jaką jest inżynieria środowiska.

Ich kształceniem zajmuje się kierunek o tej samej nazwie, który możesz realizować między innymi w Gdańsku. Po ukończeniu tych przyszłościowych studiów będziesz miał realny wpływ na kształt otaczającego nas środowiska przyrodniczego, co w dobie świadomości ekologicznej jest bardzo dużym atutem na rynku pracy.

Idealnymi kandydatami na studia inżynierskie będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk technicznych, matematycznych, przyrodniczych i ścisłych. Dużym atutem będzie także wiedza związana z ekologią i ochroną środowiska naturalnego. Po spełnieniu powyższych warunków, z powodzeniem możesz aplikować na kierunek inżynieria środowiska.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku inżynieria środowiska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 •  

Studia na kierunku inżynieria środowiska w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako że studia inżynierskie wzbudzają duże zainteresowanie studentów z całej Polski, wiele ośrodków akademickich coraz częściej decyduje się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Kierunek inżynieria środowiska możesz realizować także w Gdańsku. Uczelnie, z którymi możesz związać swoją najbliższą przyszłość naukową znajdziesz w dziale poniżej. Dokładnie zapoznaj się z ich programem, aby wybrać najlepszą i najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb, opcje kształcenia.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek inżynieria środowiska w Gdańsku będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę i kompetencje z zakresu nauk technicznych, przyrodniczych oraz ścisłych. W trakcie studiów, dowiesz się więcej na temat:

 • hydrauliki
 • mechaniki
 • technologii uzdatniania wody
 • oczyszczania ścieków

 

Oprócz wiedzy teoretycznej, nauczysz się jak wykorzystywać nowoczesne technologie komputerowe w pracy inżyniera oraz zgłębisz tajniki obsługi specjalistycznych maszyn przemysłowych. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie oraz poznasz specyfikę tej interesującej branży.

Ile trwają studia na kierunku Inżynieria środowiska w Trójmieście

Studia na kierunku inżynieria środowiska w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA ŚRODOWISKA?

Absolwenci studiów inżynierskich, ze względu na umiejętności techniczne i rozwiniętą wiedzę z obszaru nauk ścisłych, mają wysoką pozycje zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy.

Po ukończeniu kierunku inżynieria środowiska w Gdańsku bez problemu znajdziesz zatrudnienie w firmach wdrażających proekologiczne rozwiązani. Co więcej, z powodzeniem odnajdziesz się jako pracownik:

 • biur projektorowych
 • firm wykonawczych
 • firm budowlanych

 

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z przedsiębiorstwami gospodarki komunalnej. Absolwenci często decydują się na prace w jednostkach administracji państwowej i samorządowej, szczególnie w organach podejmujących działania na rzecz ochrony środowiska. Ciekawym i przyszłościowym rozwiązaniem może być założenie własnej działalności gospodarczej lub kontynuowanie nauki na studiach magisterskich.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria środowiska w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Gdańskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria środowiska w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria środowiska w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

 

STUDIA W TRÓJMIEŚCIE - ważne informacje

kierunki studiów w Trójmieście

studia w Trójmieście

 

INŻYNIERIA ŚRODOWISKA - ważne informacje

inżynieria środowiska studia

studia inżynierskie i techniczne w Trójmieście 

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria środowiska w Gdańsku | gdyni | sopocie

Studia II stopnia

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

architektura
nawigacja
transport
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia