Stosunki międzynarodowe studia II stopnia - Warszawa

Stosunki międzynarodowe studia II stopnia - Warszawa

Stosunki międzynarodowe studia II stopnia - Warszawa

Studia II stopnia w Warszawie

stosunki międzynarodowe

Odkryj stosunki międzynarodowe w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Stosunki międzynarodowe studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Stosunki międzynarodowe w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym (zaocznym) lub online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Stosunki międzynarodowe studia II stopnia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek stosunki międzynarodowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Stosunki międzynarodowe stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek stosunki międzynarodowe w Warszawie?

Studia II stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe zaadresowane są do osób, które na swoim koncie posiadają już tytuł zawodowy licencjata. I jest to warunek obligatoryjny, by w ogóle wziąć udział w rekrutacji.

Pod uwagę zostanie wzięta średnia ocena ze studiów I stopnia. Na listach osób przyjętych znajdą się tylko najlepsi kandydaci!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Stosunki międzynarodowe w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE?

Utrzymywanie dobrych stosunków międzynarodowych staje się dziś niezwykle ważne. Głównie ze względu na fakt, że dziś poszczególne państwa i sektory gospodarcze łączy szereg internacjonalnych zależności. Stosunki międzynarodowe uznaje się za jedną z subdyscyplin nauk politycznych, można myśleć o nich jednak znacznie szerzej, ponieważ czerpią one także z nauk socjologicznych, czy ekonomicznych. Zajmują się one badaniami i analizami, które rozwijają się ponad obowiązującymi granicami państw.

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe są idealną propozycją kształcenia dla osób, które posiadają interdyscyplinarne zainteresowania. Interesują cię nowinki ze świata polityki? Lubisz analizować motywacje ludzkich zachowań? Chciałbyś pracować w międzynarodowym środowisku i nie boisz się rozwijania kontaktów interpersonalnych? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to kształcenie właśnie o tym profilu spełni niemal wszystkie twoje oczekiwania.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • studia online

 

Studia na kierunku stosunki międzynarowe w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym lub online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Współcześnie studentom bardzo często zależy na równoległym rozwoju wielu aktywności. Wtedy też z pomocą przychodzą studia zaoczne – są niezwykle wygodne, ponieważ zajęcia odbywają się podczas weekendowych zjazdów naukowych. Studenci zdobywają wtedy praktyczne umiejętności, część materiału teoretycznego muszą opanowywać jednak we własnym zakresie. Należy pamiętać także, że studia zaoczne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne. Odpowiednio wcześnie zastanów się zatem, jakie rozwiązanie będzie dla ciebie najlepsze. Być może okaże się, że więcej intelektualnej satysfakcji przyniesie ci nauka w trybie stacjonarnym, czyli dziennym.

Studia II stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe mają charakter uzupełniający. Jeśli je wybierzesz, bazować będziesz na informacjach, które zostały przez ciebie wyniesione z pierwszego etapu kształcenia. Studenci stosunków międzynarodowych muszą dysponować wyjątkowo wszechstronną wiedzą, którą będą mogli wykorzystać podczas praktycznej pracy zawodowej. Wśród przedmiotów, które znalazły się w siatce dydaktycznej, odnajdziesz przykładowo:

 • psychologię zarządzania
 • cele i zadania służby dyplomatyczno-konsularnej
 • zagraniczną politykę ekonomiczną państwa
 • wspołczesne systemy polityczne
 • elementy protokołu dyplomatycznego

 

Należy jednak podkreślić, że wymienione wyżej przedmioty stanowią jedynie przykłady kształcenia ogólnego, które obowiązkowe jest dla wszystkich studentów.

Jeśli wybierzesz studia magisterskie utrwalisz swoją wiedzę z zakresu prawa, zarządzania, czy ekonomii. Ważne jest także to, byś wybrał taką specjalizację, która odzwierciedlać będzie twoje zawodowe aspiracje w przyszłości. 

 

Ile trwają studia II stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe w Warszawie?

Studia na kierunku Stosunki międzynarodowe w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunki studiów takie jak stosunki międzynarodowe dzielą się na dwa stopnie kształcenia. Drugi z nich zaadresowany jest do osób, które na swoim koncie posiadają już tytuł zawodowy licencjata. Studia II stopnia trwać będą dwa lata, a więc cztery semestry. Podczas ich trwania będziesz wzbogacać swoją wiedzę oraz zdobywać nowe kompetencje zawodowe. Czas twojego kształcenia na tym stopniu wypełniać będą także przygotowania do obrony pracy dyplomowej. Otrzymasz dzięki niej tytuł magistra, który otworzy przed Tobą wszystkie drzwi zawodowego rozwoju.

 

Gdzie studiować na kierunku stosunki międzynarodowe (studia II stopnia) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek stosunki międzynarodowe (studia II stopnia) w Warszawie

 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Warszawski

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE?

Światu towarzyszy internacjonalizm. Nie możemy dziś żyć w rzeczywistości gospodarek, które zamknięte są na inne rynki. Towarzyszą nam nieustanne przepływy logistyczne, a to, jak wygląda polityka innych państw, znacząco odciska się na naszej gospodarce i krajowej ekonomii. W praktyce oznacza to, że osoby, które ukończą studia na kierunku stosunki międzynarodowe, nie powinny mieć żadnych problemów we znalezieniem stabilnej pracy.

Absolwenci stosunków międzynarodowych mogą ubiegać się o zatrudnienie we wszelkich:

 • instytucjach rządowych
 • organizacjach pożytku publicznego
 • agencjach marketingowych
 • urzędach

 

Pamiętaj, że pracować możesz jako analityk lub doradca także w tych firmach, które funkcjonują w sektorze prywatnym. To, jak potoczy się twoja kariera, będzie zależało tylko od ciebie.

Kierunki ekonomiczne w Warszawie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE

Komentarze (0)