AKADEMIA PROFESJONALNEGO MEDIATORA - MEDIACJE SĄDOWE I POZASĄDOWE - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA PROFESJONALNEGO MEDIATORA - MEDIACJE SĄDOWE I POZASĄDOWE - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku akademia profesjonalnego mediatora - mediacje sądowe i pozasądowe - studia podyplomowe możesz podjąć na 6 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania

   Akademia profesjonalnego mediatora - mediacje sądowe i pozasądowe - studia podyplomowe

   Studia na kierunku akademia profesjonalnego mediatora - mediacje sądowe i pozasądowe to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku akademia profesjonalnego mediatora - mediacje sądowe i pozasądowe - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów zjazdy, online
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku akademia profesjonalnego mediatora - mediacje sądowe i pozasądowe - studia podyplomowe możesz podjąć na 6 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online | akademia profesjonalnego mediatora - mediacje sądowe i pozasądowe - studia podyplomowe - uczelnie >

   Studia skierowane są do szerokiego grona osób, m.in. pracowników działów HR, samorządów, placówek oświatowych czy działów obsługi klienta, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę i zyskać kompetencje niezbędne do prowadzenia mediacji. Kierunek będzie także odpowiedni dla radców prawnych, adwokatów, pracowników banków i innych osób związanych z tematyką prawną.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   Studia są zwykle otwarte dla wszystkich zainteresowanych swoim rozwojem i zdobywaniem nowych umiejętności. Przeważnie wystarczy jedynie posiadanie tytułu licencjata, inżyniera lub magistra. Kandydaci mogą być przyjmowani na podstawie kolejności zgłoszeń, więc warto jak najszybciej dostarczyć wymagane dokumenty. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PROFESJONALNEGO MEDIATORA - MEDIACJE SĄDOWE I POZASĄDOWE?

   Studia na kierunku akademia profesjonalnego mediatora - mediacje sądowe i pozasądowe są prowadzone w trybie niestacjonarnym. Często studenci mogą uczestniczyć w zajęciach również online. Pośród wykładowców mogą się znaleźć osoby, które na co dzień pracują jako mediatorzy i mają wykształcenie kierunkowe. Dzięki temu studenci będę mieć okazję czerpać wiedzę praktyczną bezpośrednio ze źródła.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku akademia profesjonalnego mediatora - mediacje sądowe i pozasądowe możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studia mają przygotować słuchaczy do rozwiązywania sporów m.in. w sądach, organizacjach czy przedsiębiorstwach, a także indywidualnych konfliktów. Studenci zdobywają narzędzia niezbędne do samodzielnego prowadzenia mediacji. Poznają podstawy psychologii konfliktu i uczą się jak wykorzystać tę wiedzę do jego rozwiązania. Mogą także poznać ramy prawne mediacji i spróbować stworzyć na ich podstawie dokumenty ugodowe potrzebne w przypadku zakończenia sporu. W trakcie zajęć poruszone mogą być także tematy dobrej komunikacji, która jest niezbędna w prowadzonym procesie. Studenci poznają także specyfikację różnego rodzaju mediacji m.in. oświatowych, rodzinnych cywilnych i gospodarczych. W programie mogą się znaleźć także zajęcia z innych form wspierania np. negocjacji czy facylitacji.

   Tematy, które mogą być poruszone podczas studiów na kierunku akademia profesjonalnego mediatora - mediacje sądowe i pozasądowe, to np.:

   • podstawowe zasady i składniki postępowania mediacyjnego
   • negocjacje - style, etapy, zasady oparte na współpracy
   • kompetencje zawodowe mediatora. Nowe kwalifikacje
   • zarządzanie konfliktem w organizacji

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PROFESJONALNEGO MEDIATORA - MEDIACJE SĄDOWE I POZASĄDOWE?

   Studia na kierunku akademia profesjonalnego mediatora - mediacje sądowe i pozasądowe trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA PROFESJONALNEGO MEDIATORA - MEDIACJE SĄDOWE I POZASĄDOWE?

   Absolwenci są przygotowani do rozwiązywania problemów i konfliktów w różnych płaszczyznach życia i biznesu, dzięki czemu mają wiele możliwości znalezienia nowej pracy. Mediatorzy poszukiwani są nie tylko w sądach, ale także placówkach edukacyjnych i wychowawczych czy organach samorządu terytorialnego. Absolwenci mogą się także zająć wdrażaniem procedur antymobbingowych i antydyskryminacyjnych w przedsiębiorstwach. Niektóre organizacje poszukują także mediatorów do rozwiązania bieżących konfliktów w firmie.

   Miejsca, w których absolwenci kierunku akademia profesjonalnego mediatora - mediacje sądowe i pozasądowe mogą szukać zatrudnienia to m.in.:

   • kancelarie
   • ośrodki pomocy społecznej
   • instytucje samorządowe
   • poradnie psychologiczno-pedagogiczne

    

   Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku AKADEMIA PROFESJONALNEGO MEDIATORA - MEDIACJE SĄDOWE I POZASĄDOWE - STUDIA PODYPLOMOWE

   Teraz najważniejsze

   kalkulator maturalny

   matura 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2024

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)