ADMINISTRATOR INFRASTRUKTURY DEVOPS, SYSOPS - STUDIA PODYPLOMOWE

ADMINISTRATOR INFRASTRUKTURY DEVOPS, SYSOPS - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Administrator infrastruktury devops, sysops - studia podyplomowe

Studia na kierunku administrator infrastruktury DevOps, SysOps to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Kierunek przeznaczony jest dla osób, które posiadają już pewną wiedzę z zakresu informatyki, w tym absolwentów studiów technicznych, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę z systemów Linux i poznać narzędzia administracyjne.

Studia pozwolą absolwentom zbudować własną infrastrukturę serwerową i nauczą jej obsługi. Przygotują także do pracy administratora systemów IT, zwiększając tym szansę znalezienia pracy na rynku krajowym i międzynarodowym.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Z rekrutacją na kierunek administrator infrastruktury DevOps, SysOps mogą się wiązać konkretne wymagania. Studia przeznaczone są głównie dla absolwentów kierunków technicznych lub osób posiadających doświadczenie w informatyce. Potrzebna może być także znajomość języków skryptowych takich jak np. Bash, Python czy Perl. Liczba miejsc może być ograniczona, a kierunek może się wiązać z dodatkowymi opłatami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ADMINISTRATOR INFRASTRUKTURY DEVOPS, SYSOPS - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRATOR INFRASTRUKTURY DEVOPS, SYSOPS?

   Kierunek administrator infrastruktury DevOps, SysOps prowadzony jest niestacjonarnie. Okazjonalnie zajęcia mogą się odbyć na platformach przeznaczonych do zdalnej nauki. Studia mogą także dać możliwość kontaktu z osobami pracującymi jako administratorzy i pozwalają wymienić się doświadczeniami.

   Studia pozwalają zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu administracji i utrzymania infrastruktury serwerowej. Pozwoli rozwinąć umiejętności informatyczne i zarządzania systemami. Studenci rozszerzą także wiedzę na temat systemu operacyjnego Linux oraz funkcjonowania serwerów zarówno w chmurze, jak i maszyn dedykowanych. W trakcie studiów możliwa jest także praca w grupach, która przygotowuje do przyszłej pracy w zespole i współpracy z klientami.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku administrator infrastruktury DevOps, SysOps możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku administrator infrastruktury DevOps, SysOps przygotowują się do roli administratora IT, poznają narzędzia przydatne do pracy oraz zapoznają się z różnymi systemami. W programie mogą się znaleźć także zajęcia pozwalające studentom stworzyć własny skrypt i zaprogramować infrastrukturę za pomocą kodu.

   Przykładowe przedmioty, które mogą się znaleźć w programie kierunku administrator infrastruktury DevOps, SysOps, to m.in.:

   • Podstawy Linuksa, konsoli oraz skryptów w Bashu
   • Systemy kontroli wersji oraz systemy zarządzania zadaniami 
   • Instalacja systemu na serwerze
   • Systemy do automatyzacji zadań administratora
   • Obsługa awarii oraz “oncall”

   Dodatkowo studenci uczą się odpierać cyberataki i zabezpieczać infrastrukturę. Mogą się dowiedzieć jak monitorować działania systemu oraz aplikacji i czytać logi systemowe. Poznają także popularne ataki na serwery i aplikacje.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRATOR INFRASTRUKTURY DEVOPS, SYSOPS?

   Studia na kierunku administrator infrastruktury DevOps, SysOps trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ADMINISTRATOR INFRASTRUKTURY DEVOPS, SYSOPS?

   Kierunek administrator infrastruktury DevOps, SysOps przygotowuje studentów do pracy na tym lub pokrewnym stanowisku. Absolwenci mogą szukać pracy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest osoba do administrowania serwerami. W dzisiejszym świecie większość firm korzysta z usług internetowych, dlatego absolwenci będą mieć wiele możliwości wyboru. Często firmy oferują także możliwość pracy zdalnej, więc absolwenci poszukując stanowiska, mogą przeglądać zarówno oferty krajowe, jak i zagraniczne.

   Absolwenci kierunku administrator infrastruktury DevOps, SysOps mają możliwość podjęcia pracy w miejscach takich jak np.:

   • startupy
   • firmy informatyczne
   • przedsiębiorstwa prowadzące działalność internetową
   • korporacje

   Zobacz inne kierunki Informatyczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Informatyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Komentarze (0)

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia