Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS
Gdynia, Gdańsk, Sopot
Pokaż
Studia na kierunku geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia na kierunku geografia społeczno-ekonomiczna z elementami gis | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia II stopnia |
Czas trwania | 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku geografia społeczno-ekonomiczna z elementami gis możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | geografia społeczno-ekonomiczna z elementami gis - uczelnie >
Opis kierunku
W ramach kształcenia na kierunku geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk geograficznych, ekonomicznych oraz gospodarczych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat nowych kierunków rozwoju turystyki, gospodarki morskiej, czy rozwoju współczesnych miast. W planie zajęć znajdą się przedmioty o tematyce związanej z systemem GIS, ochroną środowiska, ekologią, gospodarką morską, czy obsługą logistyczną miast i regionów.
Absolwenci mogą podjąć zatrudnienie w szkołach na stanowisku nauczyciela geografii lub przyrody, w czym pomoże im ukończenie specjalizacji nauczycielskiej.
Kierunek geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS można realizować tylko na drugim stopniu kształcenia. Aby wyróżnić się na tle innych kandydatów, przed złożeniem aplikacji na powyższy kierunek należy zapoznać się z wymogami określonymi przez daną uczelnię wyższą oraz podjąć konkretne przygotowania.
Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS to:
dyplom ukończenia studiów na pokrewnym kierunku.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS to interdyscyplinarne studia magisterskie, które realizują program o tematyce związanej z naukami ekonomicznymi, społecznymi, przyrodniczymi, czy geograficznymi. Dzięki temu studenci będą mieli szansę zdobyć wszechstronną wiedzę oraz przygotowanie zawodowe,tym samym zwiększając swoje szanse na zdobycie ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej.
Studia na kierunku Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studenci kierunku geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS, przede wszystkim nauczą się analizowania oraz interpretacji zjawisk społeczno-gospodarczych. Ponadto, dowiedzą się w jaki sposób zastosować zaawansowane narzędzia GIS. W toku nauczania będą mieli możliwość nauki wybranego języka obcego. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu pracy.
Program kształcenia zakłada również realizację przedmiotów o tematyce związanej z socjologicznymi aspektami rozwoju kraju, relacją człowiek-środowisko, zaawansowanymi narzędziami GIS, zagospodarowaniem przestrzennym, przestrzenią kulturową, rozwojem turystyki, gospodarską morską oraz z pokrewnymi zagadnieniami. Studenci mogą się także zdecydować na realizację specjalizacji nauczycielskiej i zdobycie uprawnień do nauczania geografii w szkołach.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS trwają 2 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ukończenie studiów na kierunku geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Absolwenci znajdą zatrudnienie w szkołach, wydawnictwach o tematyce geograficznej, firmach logistycznych i transportowych, instytucjach zajmujących się ekologią oraz ochroną środowiska, a także w firmach i organizacjach międzynarodowych. Dobrym rozwiązaniem będzie też założenie własnej działalności gospodarczej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami gis studia stacjonarne
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami gis studia II stopnia
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku GEOGRAFIA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA Z ELEMENTAMI GIS
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia