AKADEMIA PROGRAMOWANIA W PYTHONIE - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA PROGRAMOWANIA W PYTHONIE - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku akademia programowania w pythonie - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
   Collegium Da Vinci w Poznaniu

   Collegium Da Vinci w Poznaniu

   Akademia programowania w pythonie - studia podyplomowe

   Studia na kierunku akademia programowania w Pythonie to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku akademia programowania w pythonie - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów online
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku akademia programowania w pythonie - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online | akademia programowania w pythonie - studia podyplomowe - uczelnie >

   Kierunek przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chciałyby rozpocząć przygodą z językiem programowania Python lub chcą ugruntować swoją wiedzę i wiążą z nim dalszą ścieżkę kariery.

   Celem studiów jest ukazanie zalet wysokopoziomowego Pythona i pomoc studentom w wypracowaniu instynktu w pracy z tym językiem i rozwiązywaniu problemów.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   W celu rekrutacji na studia zwykle wystarczy jedynie mieć dyplom uczelni wyższej i wysłać zgłoszenie w odpowiednim terminie. Przeważnie nie jest wymagane ukończenie konkretnego kierunku, jednak przydatna może być ogólna wiedza techniczna np. z zakresu matematyki czy środowiska Linux. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami, jednak czasami dostępne są dofinansowania lub prowadzone programy stypendialne.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PROGRAMOWANIA W PYTHONIE?

   Studia na kierunku akademia programowania w Pythonie mają charakter niestacjonarny. Zajęcia mogą być prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę wykładowczą uczelni i praktyków zajmujących się tworzeniem oprogramowania w języku Python bądź prowadzących własne firmy. Studia nastawione są na poszerzanie kompetencji praktycznych poprzez ćwiczenia i warsztaty, a słuchacze działają na najnowszych narzędziach. Podczas zajęć mogą być realizowane także projekty indywidualne i grupowe, które przygotowują studentów do pracy w zespole.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku akademia programowania w Pythonie możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studia na kierunku akademia programowania w Pythonie pozwalają studentom na rozwinięcie umiejętności związanych z językiem programowania Python. Słuchacze uczą się m.in. projektować i tworzyć aplikacje, a także wyszukiwać błędów w kodzie i wykonywać działania naprawcze. W trakcie zajęć mogą także poznać sposoby testowania oprogramowania. Studenci otrzymują ogólne informacje na temat typów danych, operatorów czy funkcji języka, dzięki czemu mogą zacząć programowanie od podstaw. W programie mogą się znaleźć także zajęcia omawiające biblioteki rozszerzające funkcjonalność Pythona.  

   Przedmioty, które mogą się pojawić w programie kierunku akademia programowania w Pythonie, to np.:

   • wprowadzenie, podstawowe pojęcia, instalacja i konfiguracja środowiska, przegląd IDE
   • wstęp do UML, programowanie zorientowane obiektowo
   • testowanie: testy jednostkowe, użycie debuggera, wstęp do TDD
   • implementacje wybranych algorytmów
   • komunikacja poprzez sieć, protokoły, użycie SSH, komunikacja z usługami REST

   Studenci mogą się przekonać, jak się pracuje z bazami danych, które często są niezbędne przy tworzeniu aplikacji i oprogramowania. Poznają także metody przetwarzania i wizualizacji danych np. dzięki użyciu biblioteki NumPy. Zajęcia te mogą być pomocne w przypadku wybrania kariery związanej z analizą danych.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PROGRAMOWANIA W PYTHONIE?

   Studia na kierunku akademia programowania w Pythonie trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA PROGRAMOWANIA W PYTHONIE?

   Python to jeden z ciągle rozwijających się języków programowania, dlatego absolwenci nie powinni mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Programiści są poszukiwani w dużych korporacjach i software housach, ale także w małych startupach. Absolwenci mogą także wykonywać inne role związane z językiem Python jak np. analiza danych czy testowania aplikacji. Możliwością jest także prowadzenie działalności i tworzenie oprogramowania na własny rachunek.

   Możliwości zatrudnienia po kierunku akademia programowania w Pythonie to m.in.:

   • Python developer
   • analityk danych
   • webmaster
   • tester oprogramowania

    

   Zobacz inne kierunki informatyczne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki informatyczne - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku AKADEMIA PROGRAMOWANIA W PYTHONIE - STUDIA PODYPLOMOWE

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
   • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
   • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
   • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
   • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
   • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski

   Komentarze (0)