NAUKI MATEMATYCZNE – INFORMATYKA

NAUKI MATEMATYCZNE – INFORMATYKA

NAUKI MATEMATYCZNE – INFORMATYKA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Nowoczesne technologie niemal zdominowały cały współczesny świat. Nikt z nas nie wyobraża już sobie codziennego życia bez dostępu do internetu i nowych mediów. Ponadto, w niemal każdym przedsiębiorstwie, czy instytucji zatrudnieni są specjaliści z dziedziny informatyki i programowania. Umiejętności te są niezwykle wartościowe dla pracodawców, a osoby posiadające rozwiniętą wiedzę z tego obszaru są doceniani na współczesnym, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy.

Nic więc dziwnego, że studia informatyczne od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zapewnić sobie stabilną przyszłość zawodową. Jeśli więc jesteś osobą, która interesuje się tematyką z zakresu nowoczesnych technologii i chcesz zdobyć kwalifikacje do pracy w wielu prężnie działających firmach i korporacjach, to studia na kierunku nauki matematyczne-informatyka będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku nauki matematyczne-informatyka?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin i dyscyplina naukowych powiązanych z informatyką i pokrewnymi tematami. W ofercie kształcenia przewidziano wiele, niezwykle interesujących i zarazem rozwijających zajęć, dzięki którym zyskasz nowe cenne informacje i kompetencje praktyczne. Podczas początkowych etapów nauki, ugruntujesz i wzbogacisz swoją wiedzę matematyczną, która będzie podstawą do zdobywania dalszego wykształcenia.

W następnych latach, dowiesz się więcej na temat informatyki i jej pokrewnych dziedzin, takich jak programowanie. Jako student, poznasz najważniejsze języki programowania oraz nauczysz się tworzyć bazy danych. Oprócz wiedzy kierunkowej, zdobędziesz także cenne zdolności językowe, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku nauki matematyczne – informatyka będziesz posiadał gruntowną i wielopłaszczyznową wiedzę z obszaru nauk ścisłych, między innymi matematyki i statystyki oraz dogłębnie poznasz bogatą i niezwykle złożoną dyscyplinę, jaką jest informatyka. Uzyskane kompetencje oraz kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i perspektywiczną pracę dopasowaną do twojego wykształcenia. Jako absolwent będziesz mógł pracować we wszystkich firmach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.

Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci pracę na stanowisku programisty oraz projektanta stron internetowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z zawodem project managera lub administratora sieci. Ponadto, będziesz miał wszelkie kompetencje potrzebne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Bardzo dobra znajomość języka obcego i popularność branży informatycznej poza granicami kraju otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki czemu zwiększysz swoje perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku nauki matematyczne - informatyka powinieneś zdać maturę z: języka polskiego, języka obcego, matematyki, informatyki, geografii.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI MATEMATYCZNE – INFORMATYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauki matematyczne - informatyka

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Informatyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI MATEMATYCZNE – INFORMATYKA:

   • umiejętność programowania

   • znajomość różnych języków programowania

   • wiedza matematyczna

   • umiejętność tworzenia aplikacji mobilnych

   • umiejętność tworzenia baz danych

   • umiejętność tworzenia gier komputerowych

   • znajomość języka angielskiego

   • znajomość zagadnień z zakresu technologii LTE

   • wiedza z zakresu sieci komputerowych

   • znajomość specjalistycznej terminologii

   • znajomość metod numerycznych

    

   Czas trwania studiów na kierunku nauki matematyczne – informatyka na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI MATEMATYCZNE – INFORMATYKA:

   • programista

   • oświata

   • administracja publiczna

   • project manager

   • edukacja

   • projektant stron internetowych

   • administrator sieci informatycznych

   • tester sieci informatycznych

   • firmy i korporacje międzynarodowe

   • specjalista do spraw teleinformatyk

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI MATEMATYCZNE – INFORMATYKA

   Komentarze (0)