Zarządzanie w Gdańsku - uczelnie publiczne
Zwiń
Studia na kierunku zarządzanie w Gdańsku to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia można podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym lub online.
Studia na kierunku zarządzanie w Gdańsku | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Uczelnie
W Gdańsku zarządzanie możesz studiować na 2 uczelniach publicznych - Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych - Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gdańsku, Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku.
Zarządzanie to kierunek o interdyscyplinarnym i praktycznym charakterze. Studia te skierowane są w szczególności do tych osób, które zainteresowane są objęciem stanowiska menadżerskiego lub rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej. Studenci poznają m.in. organizację oraz sposób funkcjonowania polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. W trakcie zajęć uczestnicy rozwijają nie tylko zdolności organizacyjne, ale także kompetencje miękkie.
W procesie rekrutacji na studia w Gdańsku na kierunku zarządzanie w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, historia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Zarządzanie należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2021/2022 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia wybrane było przez ponad 29 tys. kandydatów.
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku zarządzanie w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 4000 zł do 5600 zł za pierwszy rok studiów. (Wykaz opłat za studia znajdziesz w dziale poniżej)
Praca po studiach
Specjaliści tej dziedziny, w zależności od wybranej w trakcie nauki specjalizacji, mogą zajmować się np. zarządzaniem zasobami ludzkimi lub przeprowadzaniem audytu. Absolwenci tego kierunku doskonale odnajdą się także na takich stanowiskach jak np.: menadżer, planista, analityk, kierownik projektu, kontroler finansowy, dyrektor ekonomiczny, doradca klienta czy lider zespołu sprzedażowego. Studenci przygotowywani są do poprowadzenia własnego biznesu.
czytaj dalej wszystko o Zarządzanie - Gdańsk
Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie w Gdańsku?
Rekrutacja na uczelnie publiczne w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Oznacza to, że kandydaci do państwowych szkół wyższych powinni wykazać się wysokimi wynikami egzaminów maturalnych.
dowiedz się więcej
Rekrtuacja na studia krok po kroku
Kandydaci na zarządzanie w Gdańsku powinni mieć zdolności matematyczne i językowe. Dobrze też, by mieli podstawową wiedzę z zakresu geografii lub wiedzo o społeczeństwie.
W procesie rekrutacji na studia 2022/2023 na kierunku zarządzanie w Gdańsku najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Uczelnie niepubliczne w Gdańsku przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.
* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Zwiń
Studenci zarządzania na gdańskich uczelniach poznają podstawowe problemy społeczno-gospodarcze oraz gospodarczo-ekonomiczne, z którymi mierzą się współcześni przedsiębiorcy – zarówno w skali terytorialnej, jak i globalnej. Uczestnicy zajęć uczą się m.in. metod komunikacji w zespole, sposobów zarządzania zasobami ludzkimi, materialnymi, informacyjnymi i finansowymi, a także realizowania strategii biznesowych.
Dowiedz się więcej
studia zarządzanie w Trójmieście
Absolwenci tego kierunku przygotowani są do kreowania i promowania marki firmy lub produktu. Specjaliści tej dziedziny doskonale rozumieją potrzeby i oczekiwania klientów, dostosowując nowoczesne metody oraz narzędzia do działań marketingowych i biznesowych. Studenci szkolą się do pracy m.in. w mediach, na stanowiskach kierowniczych czy w przedsiębiorstwach i korporacjach.
Wiedza
Uczestnicy analizują m.in. psychologiczne, społeczne, ekonomiczne, gospodarcze i prawne czynniki kształtujące strukturę i funkcjonowanie współczesnego rynku gospodarczego. Specjaliści tej dziedziny znają i potrafią wykorzystywać nowoczesne technologie informatyczne w zarządzaniu procesami produkcyjnymi lub nawiązywaniu relacji z klientami. W toku nauki studenci analizują i interpretują najczęstsze problemy przedsiębiorców, szukając skutecznych ich rozwiązań.
Absolwenci tego kierunku bez problemu rozpoznają potrzeby i oczekiwania klientów i dostosowują do nich działania marketingowe. Studenci zarządzania opracowują strategie personale, a także szkolą się w zakresie motywowania zespołu kadrowego. Uczestnicy zajęć poznają tajniki związane m.in. ze statystyką, rachunkowością oraz psychologią sprzedaży. Studenci uczą się prowadzenia przedsiębiorstwa handlowego we współpracy z zagranicą oraz poznają zasady dystrybucji i sprzedaży.
Wiedza, którą mają absolwenci zarządzania:
Umiejętności
Studenci zarządzania uczą się m.in. tego, jak rozmawiać z pracownikami i jak oceniać ich stosunek do pracy. Absolwenci tego kierunku wdrażają i opracowują systemy kontroli jakościowej w firmie, a także planują, realizują i kontrolują zadania projektowe. Specjaliści tej dziedziny przygotowani są do prowadzeni działalności gospodarczej zarówno w wymiarze państwowym, jak i międzynarodowym.
Uczestnicy zajęć szkolą się w zakresie np. podejmowania decyzji finansowych, inwestowania, zarządzania ryzykiem czy pozyskiwania kapitału. Absolwenci zarządzania potrafią zarządzać dystrybucją i sprzedażą, a także umiejętnie kształtują różnorodne kampanie promocyjne – tworzą plany biznesowe i marketingowe i bez problemu utrzymują relacje handlowe, również na poziomie międzynarodowym.
Umiejętności, które mają absolwenci zarządzania:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia w Gdańsku na kierunku zarządzanie realizowane są w ramach studiów I stopnia (licencjackich) lub studiów II stopnia (magisterskich).
Studia I stopnia trwają 3 lata, studia II stopnia przewidują 1,5 roku lub 2 lata nauki. Studenci mogą rozpocząć studia na tym kierunku zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym czy online.
Studia stacjonarne
Zajęcia stacjonarne na studiach dziennych najczęściej odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych. Studenci stacjonarni mają okazję pracować w profesjonalnych warunkach oraz aktywnie uczestniczyć w życiu uczelnianym.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są zazwyczaj bezpłatne. Za stacjonarną naukę na uczelniach prywatnych najczęściej należy zapłacić.
Studia niestacjonarne
Zajęcia niestacjonarne mogą odbywać się wieczorowo lub zaocznie. Studenci wieczorowi spotykają się na terenie uczelni od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych. Studenci zaoczni pojawiają się tam w weekendy średnio co dwa tygodnie, a ich spotkania przyjmują formę tzw. zjazdów.
Niestacjonarni studenci bez problemu mogą pogodzić możliwość nauki w szkole wyższej z pracą na pełnym etacie, domowymi obowiązkami lub własnymi zainteresowaniami. Studia niestacjonarne zazwyczaj są płatne zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych.
Studia online
Studia online skierowane są do tych studentów, którym zależy na możliwości uczestniczenia w zajęciach podczas podróży lub pobytu w domu. Zdalna nauka zachęcić może te osoby, które prowadzą aktywny i nieregularny tryb życia lub z przyczyn zdrowotnych, zawodowych czy osobistych nie mogą pojawiać się na terenie uczelni.
Studenci online muszą pamiętać o tym, że tryb ten nie oznacza całkowitego porzucenia stacjonarnych spotkań – uczestnicy zajęć muszą odwiedzać mury szkoły np. podczas praktycznych ćwiczeń lub egzaminów.
3. Program studiów i przedmioty
W trakcie zajęć studenci poznają najważniejsze aspekty współczesnego zarządzania. Uczestnicy zajęć zapoznawani są np. z administracją, prawem, ekonomią, psychologia, socjologią, finansami oraz marketingiem. Program kierunku zarządzanie przewiduje także praktyczne ćwiczenia i warsztaty, które pomogą studentom rozwinąć cenne kompetencje miękkie. W trakcie nauki przyszli przedsiębiorcy analizują i rozwiązują problemy ekonomiczno-gospodarcze i szkolą się w zakresie np. negocjacji lub perswazji.
W programie studiów na kierunku zarządzanie znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Dowiedz się więcej:
zarządzanie - Uniwersytet Gdański
zarządzanie - Politechnika Gdańska
zarządzanie - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
zarządzanie - Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku
Studenci zarządzania powinni być pracowici i zorganizowani, w zawodach związanych z przedsiębiorczością niezbędna jest wielozadaniowość czy umiejętność planowania. Kandydaci na ten kierunek muszą doskonale radzić sobie w sytuacjach stresowych i być przygotowani na zmiany. Dobrze, by potrafili pracować w zespole i mieli cechy lidera. Niezwykle cenione są także zdolności językowe – z kolei umiejętności analityczne oraz matematyczne znacznie ułatwią studentom zarządzania zgłębianie zagadnień związanych m.in. ze statystyką czy rachunkowością.
Predyspozycje kandydatów na studia na kierunek zarządzanie w Gdańsku:
STUDIA W GDAŃSKU - ważne informacje
ZARZĄDZANIE - ważne informacje
zarządzanie studia online w Trójmieście
studia zarządzanie i marketing w Trójmieście
studia zarządzanie i marketing w Polsce
Program studiów na kierunku zarządzanie w Gdańsku organizowany jest w ramach studiów I stopnia (licencjackich) lub studiów II stopnia (magisterskich).
Studenci I stopnia przez 6 semestrów zdobywają cenną wiedzę oraz umiejętności, które umożliwiają im m.in. organizowanie pracy zespołu, zarządzanie projektami czy poprawne prezentowanie się w środowisku biznesowym. Absolwenci studiów I stopnia mogą otrzymać tytuł licencjata.
Studia II stopnia w Gdańsku na kierunku zarządzanie trwają 1,5 roku lub 2 lata. W tym czasie przyszli specjaliści nie tylko rozwijają swoje kompetencje w określonym obszarze zarządzania, ale także zdobywają cenne doświadczenie zawodowe, które ułatwić im może późniejsze rozpoczęcie kariery przedsiębiorczej.
Zarządzanie w Gdańsku - czas trwania
Poziom studiów | czas trwania | otrzymywany tytuł |
studia I stopnia | 3 lata | licencjat |
studia II stopnia | od 1,5 do 2 lat | magister |
Absolwenci zarządzania wyróżniają się wyjątkowo rozległą wiedzą oraz uniwersalnymi zdolnościami cenionymi w różnorodnych środowiskach zawodowych. Dzięki temu mogą oni liczyć na zatrudnienie m.in. w: działach kadr, firmach IT, przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych, korporacjach, firmach konsultingowych czy działach marketingu i sprzedaży.
Ponadto specjaliści tej dziedziny, w zależności od przebytej ścieżki specjalizacyjnej, doskonale odnajdą się np. w: organach administracji publicznej, polityce, branży turystycznej czy organizacji sektora publicznego.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zarządzanie:
Absolwenci zarządzania przygotowani są do prowadzenia działalności gospodarczej – specjaliści tej dziedziny zostają wyposażeni w kompetencje niezbędne do prawidłowego założenia firmy oraz wypromowania marki produktu. Ponadto studenci tego kierunku szkoleni są w zakresie m.in. koordynowania pracy zespołu, zarządzania projektami i finansami podmiotu gospodarczego czy prowadzenia działań doradczych,
Absolwent kierunku zarządzanie może starać się o pracę na stanowiskach takich jak:
Zarządzanie studia w Gdańsku - uczelnie 2022/2023:
Uczelnie w Gdańsku - kierunek zarządzanie:
Uczelnia | Forma studiów | Poziom studiów | |
---|---|---|---|
Akademia Ateneum w Gdańsku | stacjonarne, niestacjonarne | studia I stopnia | więcej |
Politechnika Gdańska (Wydział Zarządzania i Ekonomii) | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Uniwersytet Gdański (Wydział Zarządzania UG) | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Uniwersytet Morski w Gdyni (Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości UMG) | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.
W kwestii edukacji Gdańsk ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują gdańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
Sprawdź
Popularne
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|