Automatyka i robotyka studia II stopnia - Poznań

Automatyka i robotyka studia II stopnia - Poznań

Automatyka i robotyka studia II stopnia - Poznań

Studia II stopnia w Poznaniu

automatyka i robotyka

Odkryj automatykę i robotykę w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Automatyka i robotyka studia II stopnia (magisterskie) Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku automatyka i robotyka w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Poznańskiej oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Automatyka i robotyka studia II stopnia - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek automatyka i robotyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Jednostka prowadząca

Automatyka i robotyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek automatyka i robotyka w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku automatyka i robotyka w Poznaniu będziesz musiał posiadać tytuł zawodowego inżyniera. Szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacyjnego znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Automatyka i robotyka w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku automatyka i robotyka w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYKA I ROBOTYKA?

Współcześnie, w dobie rozwoju nowoczesnych technologii oraz postępującej automatyzacji przemysłu, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wszechstronną wiedzę na temat nauk ścisłych, technicznych i informatycznych oraz umiejętność ich praktycznego zastosowania. Ich kształceniem zajmuje się kierunek automatyka i robotyka w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia drugiego stopnia na kierunku automatyka i robotyka będą osoby zainteresowane naukami matematycznymi, fizycznymi, informatycznymi i technicznymi, które chciałyby ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z tych obszarów tematycznych. Dodatkowym atutem będzie także posiadanie takich cech jak: zdolność analitycznego myślenia, kreatywność, zaangażowanie czy predyspozycje do pracy zespołowej. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie aplikuj na studia inżynierskie w Poznaniu.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku automatyka i robotyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku automatyka i robotyka w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5roku. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na studia magisterskie na kierunku automatyka i robotyka będą mieli szansę ugruntowania wiedzy zdobytej podczas poprzednich etapów nauczania i wzbogacenie jej o nowe, istotne elementy. Już na samym początku nauki, studenci będą muesli dokonać wyboru specjalizacji, o tematyce najbardziej dopasowanej do ich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych. Od tej decyzji będzie zależał cały, dalszy tok nauczania.

Jako student zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat:

 • metod sztucznej inteligencji i ich zastosowania w automatyce i robotyce
 • techniki projektowania analogowych i cyfrowych systemów elektronicznych

 

Co więcej, nauczysz się nowoczesnych technik informatycznych stosowanych na co dzień przez specjalistów tej branży. W planie zajęć przewidziano także lektorat z języka obcego, na którym rozwiniesz swoje zdolności komunikacyjne, a także poznasz specjalistyczną terminologię branżową oraz ogólne zasady gramatyczne.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku automatyka i robotyka w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku(studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku automatyka i robotyka trwają półtora roku, czyli trzy semestry. Po zakończeniu nauki i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom magistra.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUTOMATYKA I ROBOTYKA?

Studia w Poznaniu, dzięki programom w pełni dopasowanym do współczesnej rzeczywistości i ciekawym treściom nauczania, kształcą specjalistów doskonale odnajdujących się na obecnym rynku pracy.

Jako absolwent kierunku automatyka i robotyka będziesz mógł związać swoją przyszłość zawodową z przemysłem elektronicznym, motoryzacyjnym czy zbrojeniowym. Równie ciekawą perspektywą może być zatrudnienie w laboratoriach pomiarowych oraz w jednostkach badawczo – rozwojowych. Absolwenci często decydują się na wykonywanie zawodu:

 • programisty
 • operatora
 • konstruktora maszyn przemysłowych

 

Co więcej, uzyskaną wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy w firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych. Zaawansowana znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Gdzie studiować na kierunku automatyka i robotyka (studia II stopnia) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek automatyka i robotyka (studia II stopnia) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

informatyka
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Komentarze (0)