Logistyka - Wrocław

Logistyka - Wrocław

Studia na kierunku logistyka w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

Logistyka - studia online stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: online

Specjalności na kierunku logistyka - studia online

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne
Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych

Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" (filia we Wrocławiu)

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie w nowoczesnej gospodarce

23.08.2024

Logistyka studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Logistyka we Wrocławiu to 3-letnie lub 3,5-letnie studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 35 różne specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu między innymi spedytora czy koordynatora łańcucha dostaw. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu projektowania systemów logistycznych i zarządzania zasobami.

Logistyka - Wrocław
Studia na kierunku logistyka w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku logistyka poświęcone są zagadnieniom z zakresu zarządzania i organizacji łańcuchu dostaw. W toku nauczania studenci uczą się obsługi magazynów, analizowania kosztów transportu oraz poznają normy transportowe obowiązujące w polsce i na rynku międzynarodowym. W programie studiów znaleźć można takie przedmioty jak: ekonomika transportu, towaroznawstwo czy logistyka produkcji. 

Logistyka to dziedzina powiązana z każdym sektorem rynku, dzięki czemu znalezienie pracy nie stanowi problemu dla absolwentów tego kierunku. Mogą oni pracować m.in. jako koordynatorzy łańcucha dostaw, specjaliści ds. magazynowych. Najczęstszym miejscem zatrudnienia logistyków są centra logistyczne, przedsiębiorstwa handlowe oraz firmy transportowe.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku logistyka w mieście Wrocławiu rozpocznie się 21 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Logistyka Wrocław - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku logistyka we Wrocławiu można podjąć na 7 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej i online). Ceny na logistyce we Wrocławiu w 2024/2025 r. wahają się od 5950 do 6800 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2024/2025 na UEW wyniósł 170 punktów.

Gdzie studiować kierunek logistyka we Wrocławiu

We Wrocławiu logistykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Politechnice Wrocławskiej, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Taduesza Kościuszki we Wrocławiu oraz 5 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Collegium Humanum - Szkole Głównej  Menedżerskiej, Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych, Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku logistyka, w roku akademickim 2024/2025, Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oferują bezpłatne studia w trybie stacjonarnym. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na EU we Wrocławiu oraz uczelniach niepublicznych. 

 

Kierunek logistyka - uczelnie we Wrocławiu:

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek logistyka we Wrocławiu

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku logistyka w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, fizyka, historia, informatyka, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie. | logistyka Wrocław - przedmioty maturalne

Jeżeli poważnie myślisz o rozpoczęciu studiów logistycznych, to musisz dokładnie zorientować w wymaganiach rekrutacyjnych. Od studentów tego kierunku wymaga się od samego początku, by reprezentowali rozległą wiedzę z dziedzin pokrewnych logistyce, która największy nacisk kładzie na dyscypliny ścisłe.

Zatem by stać się studentem jednej z wrocławskich uczelni na kierunku logistyka, to niewątpliwie najwięcej uwagi musisz poświęcić królowej nauk, czyli matematyce. Dobrze by było, gdyby na twoim świadectwie maturalnym widniał wynik na poziomie rozszerzonym. Oprócz matematyki w swoich planach maturalnych uwzględnij także przedmioty takie jak na przykład chemia, fizyka czy język obcy. Pamiętaj, że twoje dobre przygotowanie to także inwestycja na przyszłość.

 

Logistyka Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - przedmioty maturalne

W rekrutacji 2024/2025 na kierunek logistyka w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu brane są pod uwagę wyniki z języka obcego nowożytnego, matematyki oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród: język polski, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka, chemia, biologia, informatyka czy filozofia. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na logistykę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne we Wrocławiu przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka we Wrocławiu

Studia na kierunku logistyka we Wrocławiu realizowane są w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia. Studia pierwszego stopnia to studia licencjackie lub inżynierskie, które trwają od trzech do trzech i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od półtora roku do dwóch lat.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym, jak i online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek logistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (Wydział Zarządzania UE Wrocław) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu online I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia wypełniany jest zajęciami obowiązkowymi, fakultatywnymi i specjalizacyjnymi. Wybór ścieżki kształcenia wpływa znacząco na dobór praktyk zawodowych, które umożliwiają zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych. Zapoznasz się z logistyczną obsługą klienta, organizacją i funkcjonowaniem magazynów, a także zdobędziesz potrzebne kwalifikacje do zarządzania procesami logistycznymi.

Siatka zajęć jest indywidualnie układana przez poszczególne uczelnie. Z reguły obejmuje logistykę produkcji, zapotrzebowania, dystrybucji, transport i spedycję, zarządzanie łańcuchem dostaw. Zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego salach wykładowych i pracowniach komputerowych. Studenci mają okazję pracować na wykorzystywanym w pracy związanej z logistyką oprogramowaniu komputerowym.

W programie studiów na kierunku Logistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • podstawy komunikacji społecznej
  • ekonomia
  • logistyka zaopatrzenia
  • logistyka  produkcji
  • logistyka dystrybucji
  • zarządzanie łańcuchem dostaw
  • ekonomika transportu
  • koszty procesów logistycznych
  • transport i spedycja
  • normalizacja i zarządzanie jakością 
  • towaroznawstwo
  • systemy informatyczne w logistyce

 

Nabywane umiejętności

Studia na kierunku logistyka przygotowują absolwentów nie tylko do sprawnego koordynowania procesów logistycznych w nowoczesnych przedsiębiorstwach i organizacjach międzynarodowych, ale także do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej – zarówno w kraju, jak i za granicą. W trakcie zajęć studenci uczę się m.in. podejmowania decyzji operacyjnych, efektywnych strategii inwestycyjnych, analizowania i kształtowania warunków rynkowych czy zarządzania zasobami magazynowymi.

Studenci logistyki zdobywają wiedzę i umiejętności, które niezbędne są także np. do planowania produkcji, projektowania procesów logistycznych, kontrolowania i rozliczania pracy kierowców, symulowania transportu czy planowania zakupów. Logistyka jest kierunkiem interdyscyplinarnym, który stawia na innowacyjność – w programie znajdują się przedmioty poświęcone m.in. nowoczesnym programom stosowanym powszechnie przez współczesnych logistyków na całym świecie, a także ekonomicznym, psychologicznym, prawnym, administracyjnym i technicznym aspektom projektowania systemów logistycznych.

Absolwenci logistyki potrafią m.in.: zarządzać łańcuchami logistycznymi; opracowywać projekty grafiki inżynierskiej; zarządzać zasobami finansowymi, ludzkimi i produkcyjnymi w firmie; projektować przestrzeń magazynową; mapować procesy logistyczne; sporządzać prognozy popytu i sprzedaży; zarządzać flotą transportową. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą wykorzystać nabyte w trakcie nauki kompetencje np. na stanowiskach kierowniczych, menedżerskich, organizacyjnych czy związanych z doradztwem i komunikacją w biznesie.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na logistyce we Wrocławiu

Współczesne studia z logistyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku logistyka we Wrocławiu: inżynieria procesów transportowychlogistyka międzynarodowalogistyka w awiacjimenedżer inżynierii procesów logistycznychsystemy informacyjne w łańcuchu dostawautomatyzacja i utrzymanie systemów magazynowychzarządzanie odpadami w branży automotive.

Sprawdź specjalności na logistyce we Wrocławiu

 

Po jakim profilu na kierunek logistyka we Wrocławiu

Na kierunku logistyka najlepiej odnajdą się absolwenci szkół średnich o profilach ścisłych i technicznych. Wiedza z przedmiotów takich jak matematyka, geografia, informatyka oraz fizyka jest kluczowa, ponieważ stanowi podstawę do zrozumienia skomplikowanych procesów logistycznych oraz zarządzania łańcuchami dostaw. Matematyka jest szczególnie ważna, ponieważ pozwala na rozwiązywanie problemów optymalizacyjnych oraz analizowanie danych, co jest niezbędne w pracy logistyka.

Najczęściej wymaganymi przedmiotami na kierunek logistyka we Wrocławiu są: matematyka oraz jezyk obcy nowożytny. Dlatego na ten kierunek mogą aplikować również absolwenci klas o profilu ekonomicznym lub menedżerskim, pod warunkiem, że mają solidne podstawy z przedmiotów ścisłych. Warto również zwrócić uwagę na chemię i fizykę, które mogą być pomocne w zrozumieniu procesów produkcyjnych i technicznych aspektów logistyki.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku logistyka we Wrocławiu są trudne

Trudność studiów na kierunku logistyka we Wrocławiu może być zróżnicowana i zależy od indywidualnych predyspozycji studenta oraz jego poziomu zaangażowania. Program kształcenia na tym kierunku jest z pewnością złożony i obszerny, obejmując interdyscyplinarną wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania, informatyki oraz nauk technicznych. Studenci muszą opanować umiejętności z zakresu zarządzania łańcuchami dostaw, planowania produkcji, transportu oraz logistyki magazynowej.

Niektóre przedmioty mogą być bardziej wymagające niż inne, a trudność może także zależeć od wcześniejszego przygotowania i doświadczenia studenta w danym obszarze. Przykładowo, przedmioty związane z matematyką, takie jak statystyka, algebra liniowa czy matematyka finansowa, mogą stanowić wyzwanie dla studentów, którzy nie mieli wcześniej silnego przygotowania matematycznego. Kluczem do akademickiego sukcesu będzie systematyczna i dokładna nauka oraz zaangażowanie w studia.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na kierunku logistyka we Wrocławiu

Najtrudniejszy przedmiot na kierunku logistyka we Wrocławiu może różnić się w zależności od umiejętności i zainteresowań poszczególnych studentów. Jednak do złożonych przedmiotów, wymagających od studentów szczególnego zaangażowania, możemy zaliczyć te z zakresu matematyki i informatyki, takie jak statystyka, algebra liniowa oraz programowanie.

Statystyka jest szczególnie wymagająca, ponieważ wymaga nie tylko zrozumienia teoretycznych podstaw, ale również umiejętności zastosowania ich w praktyce. Innym trudnym przedmiotem jest zarządzanie łańcuchami dostaw, które obejmuje szeroki zakres tematów, od planowania produkcji i dystrybucji, przez zarządzanie zapasami, aż po logistykę magazynową i transportową. Ponadto, przedmioty związane z informatyką, takie jak programowanie oraz systemy informacyjne w logistyce, mogą być trudne dla studentów, którzy nie mieli wcześniej doświadczenia w tej dziedzinie.

 

Czy studia na kierunku logistyka we Wrocławiu to studia z przyszłością

Studia na kierunku logistyka we Wrocławiu z pewnością można uznać za studia z przyszłością. Współczesna gospodarka globalna jest coraz bardziej złożona, a efektywne zarządzanie łańcuchami dostaw staje się kluczowym elementem sukcesu wielu firm. Absolwenci logistyki mogą liczyć na szerokie możliwości zatrudnienia w różnych sektorach gospodarki, od przemysłu i handlu, przez transport i spedycję, aż po usługi logistyczne.

Logistyka oferuje obszerne możliwości zawodowe i stabilne zatrudnienie, a także konkurencyjne wynagrodzenie. Absolwenci znajdują zatrudnienie w działach logistyki i zaopatrzenia, planowania produkcji, zarządzania zapasami, transportu oraz magazynowania. Mogą również pracować jako konsultanci ds. logistyki, analitycy łańcuchów dostaw czy menedżerowie projektów logistycznych.

Sprawdź 

 

 

Jak trudno się dostać na studia na kierunku logistyka we Wrocławiu

Trudność w dostaniu się na studia na kierunku logistyka we Wrocławiu może być zróżnicowana i zależy od wielu czynników, takich jak liczba miejsc na danym kierunku, wymagania rekrutacyjne oraz liczba kandydatów. Często decyduje o tym średnia ocen ze świadectwa maturalnego oraz wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów takich jak m.in. matematyka, geografia, język obcy, fizyka, informatyka, biologia czy nawet język polski.

Każdy kandydat, pragnący podjąć studia na kierunku logistyka, powinien zacząć podejmować świadome decyzje już na etapie wyboru przedmiotów maturalnych. Najczęściej w rekrutacji na ten kierunek liczą się wyniki z matematyki oraz języka obcego. Dodatkowym atutem z pewnością będzie uczestnictwo w konkursach oraz olimpiadach przedmiotowych, które mogą podnieść wynik rekrutacyjny.

Sprawdź 

 

 

Czy na studiach na kierunku logistyka we Wrocławiu jest matematyka

Program kształcenia na kierunku logistyka przewiduje realizację matematyki oraz innych przedmiotów ścisłych. Matematyka jest niezbędna do zrozumienia wielu aspektów logistyki, takich jak analiza danych, optymalizacja procesów logistycznych, planowanie tras transportowych oraz zarządzanie zapasami. Studenci będą musieli opanować zagadnienia związane z algebrą, statystyką oraz matematyką finansową.

Umiejętność posługiwania się założeniami i wiedzą z matematyki jest kluczowa w analizie danych, ocenie ryzyka oraz tworzeniu strategii logistycznych. Przykładowo, statystyka jest wykorzystywana do analizy trendów w danych logistycznych, co pozwala na lepsze planowanie i optymalizację procesów. Będą również musieli zmierzyć się z przedmiotami takimi jak optymalizacja w logistyce, gdzie wykorzystywane są zaawansowane metody matematyczne do rozwiązywania problemów logistycznych.

 

Czy warto iść na studia z logistyki

Logistyka należy do grona kierunków chętnie wybieranych, a wzrost popularności studiów związany jest z rozwojem branży. Ponadto, wiedza i umiejętności z obszaru logistyki otwierają szerokie możliwości zawodowe, dzięki czemu absolwenci znajdują zatrudnienie nie tylko w firmach transportowych, ale również w jednostkach administracji publicznej, przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach handlowych, a nawet sklepach internetowych.

Sprawdź czy warto iść na studia

 

Logistyka studia podyplomowe we Wrocławiu

Absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu logistyki i transportu. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Sprawdź 

Ile trwają studia na kierunku logistyka we Wrocławiu

Studia na kierunku logistyka we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Sprawdź

Logistyka w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat / inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister

Jaka praca po logistyce

Absolwenci znajdą zatrudnienie w centrach logistycznych, firmach spedycyjnych i transportowych, magazynach, przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych.

czytaj dalej jaka praca po logistyce

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po logistyce we Wrocławiu

Znalezienie pracy po ukończeniu studiów na kierunku logistyka we Wrocławiu jest zazwyczaj stosunkowo łatwe, zważywszy na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Wrocław, jako dynamicznie rozwijające się miasto z dużą ilością firm logistycznych, produkcyjnych oraz handlowych, oferuje wiele możliwości zatrudnienia dla absolwentów logistyki.

Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć pracę w różnych sektorach, takich jak transport i spedycja, zarządzanie łańcuchami dostaw, logistyka magazynowa, a także w działach zaopatrzenia i dystrybucji w firmach produkcyjnych i handlowych. Duże firmy międzynarodowe często poszukują wykwalifikowanych logistyków do zarządzania globalnymi łańcuchami dostaw, co otwiera dodatkowe możliwości zatrudnienia.

 

 

Ile zarabia się po logistyce

Logistyka uchodzi za perspektywiczny kierunek, który przygotowuje do pracy w rozmaitych miejscach. Osoby posiadające szeroką wiedzę logistyczną pracują między innymi w: przedsiębiorstwach produkcyjnych, firmach transportowych oraz centrach logistycznych. Co warto zaznaczyć, posiadając logistyczne wykształcenie można pracować na różnych stanowiskach i zajmować się różnymi aspektami działalności; od planowania zamówień i dostaw po obsługę klienta. A ile zarabiają absolwenci Logistyki?

Średnie zarobki absolwentów Logistyki w 2024 roku:

  • specjalista do spraw logistyki: 5850 złotych
  • kierownik magazynu: 5980 złotych
  • przedstawiciel handlowy: 6000 złotych
  • doradca klienta: 4400 złotych

Jak wygląda rekrutacja na logistykę we Wrocławiu

W czasie studiów na kierunku logistyka studenci rozwiną wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania, nauk społecznych oraz technicznych. Ponadto nauczą się zarządzania procesami logistycznymi, spedycyjnymi oraz łańcuchem dostaw. Dowiedzą się także, w jaki sposób projektować przestrzeń magazynową oraz organizować pracę personelu. W ramach kształcenia nauczą się obsługiwać nowoczesne narzędzia komputerowe, stosowane w branży logistycznej.

Logistyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 10,5 tys. kandydatów (o 545 mniej niż rok wcześniej).

Logistyka - rekrutacja na uczelniach we Wrocławiu:

sprawdź rekrutacja na studia we Wrocławiu

 

Jakie przedmioty liczą się na kierunku logistyka we Wrocławiu

Im wyższe wyniki maturalne z tych przedmiotów, tym większe szanse na dostanie się na wymarzony kierunek. Dlatego tak istotne jest, aby przyszli kandydaci na studia podejmowali świadome decyzje już na etapie wyboru przedmiotów maturalnych. Dodatkowym atutem może okazać się uczestnictwo w konkursach, olimpiadach oraz działalności pozaszkolnej związanej z logistyką, co może podnieść wynik rekrutacyjny i zwiększyć szanse na przyjęcie na studia.

Przedmioty maturalne liczące się na rekrutację na kierunek logistyka we Wrocławiu mogą obejmować przedmioty z zakresu nauk ścisłych i społecznych. Najczęściej pod uwagę brane są:

  • Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu: język obcy nowożytny oraz 1 przedmiot do wyboru z: chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu: matematyka, język obcy nowożytny oraz 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język polski, wiedza o społeczeństwie.

 

 

Ile osób na miejsce na logistykę we Wrocławiu

Logistyka we Wrocławiu należą do jednego z najbardziej popularnych kierunków we Wrocławiu. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu aplikowało 579 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się ponad 6 kandydatów.

 

Jakie progi na logistykę we Wrocławiu

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na rok 2024/2025 musieli uzyskać co najmniej 170 punktów.

czytaj dalej: 

 

Limity miejsc

W wyniku postępowania kwalifikacyjnego tworzona jest lista rankingowa, na podstawie której najlepsi kandydaci przyjmowani są na poszczególne kierunki studiów. Liczba miejsc, na które mogą kandydować przyszli studenci, jest ograniczona.

Limity miejsc na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu:

  • Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusz Kościuszki we Wrocławiu: 30

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Uczelnie publikują informacje o wynikach rekrutacji w samodzielnie wyznaczonym terminie. Kandydaci mogą dowiedzieć się o tym, czy dostali się oni na wybrane kierunki studiów, dzięki danym udostępnionym w ich prywatnych profilach w systemie IRK lub ERK. Dzięki temu kandydaci mogą dowiedzieć się, ile punktów zdobyli w postępowaniu kwalifikacyjnym, a także które miejsce zajęli na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu – lipiec 2024
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – 17 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne składać można najczęściej niedługo po tym, jak opublikowane zostaną wyniki postępowania kwalifikacyjnego. Kandydaci zazwyczaj doręczają dokumenty osobiście, bezpośrednio do siedziby uczelni. Czasem jednak uczelnie dopuszczają możliwość dostarczenia kompletnych zestawów za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne składać można najczęściej tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji – etap ten trwa zaledwie kilka dni, dlatego należy dopełnić formalności w wyznaczonym przez daną uczelnię terminie. Spóźnienie lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu – lipiec 2024
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – od 18 do 22 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie warto studiować logistykę?

Kandydaci na studia we Wrocławiu, którzy zastanawiają się nad omawianym przez nas kierunkiem otrzymują szerokie pole wyboru. W stolicy Dolnego Śląska Logistyka oferowana jest przez uczelnie publiczne i niepubliczne, a zatem każdy zainteresowany nauką może wybrać miejsce kształcenia według indywidualnych kryteriów.

Logistyka studia – uczelnie publiczne (państwowe) we Wrocławiu:

  • Uniwersytet Ekonomiczny
  • Akademia Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki

dowiedz się więcej

 

 

Nieco szersze pole edukacyjnego wyboru tworzą uczelnie niepubliczne, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem kandydatów. Zastanawiając się nad studiami w niepublicznej szkole wyższej należy pamiętać o tym, że za naukę – niezależnie od formy odbywania zajęć – pobierane są opłaty.

Logistyka studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) we Wrocławiu:

  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu
  • Uniwersytet WSB Merito
  • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

dowiedz się więcej

Ile kosztują studia na kierunku logistyka we Wrocławiu

Studia stacjonarne na kierunku logistyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku logistyka we Wrocławiu? Ceny w 2024 roku wahają się od 5950 zł do 6800 zł za pierwszy rok studiów.

Logistyka studia we Wrocławiu - ceny 2024

  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – 6800 zł
  • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu – od 6516 zł
  • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu - 6540 zł
  • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych – od 5950 zł

Sprawdź

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować Logistykę we Wrocławiu

Kierunek logistyka we Wrocławiu można studiować na trzech uczelniach publicznych: Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz jako specjalność na Politechnice Wrocławskiej, a także na trzech niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu, Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych oraz Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. 
Każda z wyżej wymienionych szkół oferuje studentom doświadczoną kadrę pedagogiczną i nowoczesny program studiów, dzięki czemu każdy ze studentów ma szansę na zdobycie rozległej wiedzy, a także przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej.  
 

Gdzie studiować logistykę bezpłatnie we Wrocławiu

Logistykę we Wrocławiu można studiować bezpłatnie tylko w formie stacjonarnej na: Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także na Politechnice Wrocławskiej (jako specjalność).

Gdzie studiować logistykę niestacjonarnie we Wrocławiu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku logistyka we Wrocławiu można podjąć na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych, Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.  

Ile kosztują studia niestacjonarne na logistyce we Wrocławiu

Studia niestacjonarne na wrocławskich uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku logistyka we Wrocławiu wahają się od 5500 zł do 6800 zł za pierwszy rok studiów.

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne, które oferowane są przez wrocławskie uczelnie publiczne i niepubliczne są niestety płatne. Wyjątek stanowią jedynie studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Logistyka Wrocław studia i stopnia

Logistyka Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Logistyka Wrocław studia stacjonarne

Logistyka Wrocław studia niestacjonarne

Logistyka w mieście Wrocławiu

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w mieście Wrocławiu

Jakie opinie mają studia na kierunku logistyka we Wrocławiu?

Studia logistyczne we Wrocławiu dają przede wszystkim bardzo konkretne wykształcenie, które oznacza przede wszystkim szansę na stabilną pracę.

Mariusz, student logistyki, mówi:

Od zawsze zależało mi na tym, by moje wykształcenie nie wiązało się z pustą wiedzą. Po studiach chcę znaleźć pracę w zawodzie, to jest mój priorytet. A że matematyka nigdy nie była mi obca, to wybrałem studia logistyczne. Zupełnie tego nie żałuję!

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (1)

Irminka odpowiedz

Ja niedawno zaczęłam i uważam, że popularność tego kierunku ciągle rośnie. W zeszłym roku, na uczelni w mojej miejscowości,  Logistyka nie ruszyła, stąd zrobiłam sobie rok przerwy. W tym roku okazało się, że na WSKZ jest ten kierunek, więc złożyłam papiery. Zaletą jest to, że nie będę musiała się przeprowadzać, ponieważ wykłady na tej uczelni odbywają się online - są udostępniane na platformie, więc mogę uczyć się wtedy kiedy mi pasuje i nikt nade mną nie stoi i nie mówi, że tego dnia mam poświęci tyle i tyle czasu na naukę. A sam proces aplikacji był bardzo prosty. W sumie to u mnie trwał tyle, co wykonanie jednego telefonu do dziekanatu, bo Panie tam są bardzo pomocne - powiedziały mi o wszystkich dokumentach, jakie powinnam mieć i jak je złożyć przez Internet. 

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia