Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Poznań

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Poznań

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Poznań

Studia II stopnia w Poznaniu

mechanika i budowa maszyn

Odkryj mechanika i budowa maszyn w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia (magisterskie) Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Poznańskiej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn w Poznaniu?

Aby dostać się na ten kierunek będziesz musiał przedstawić przede wszystkim dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku mechanika i budowa maszyn lub pokrewnych. 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

Mechanika i budowa maszyn jest jednym z najstarszych kierunków technicznych, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem studentów. Tego typu tendencje nie powinny nikogo dziwić, ponieważ ukończenie studiów inżynierskich daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia z obszaru różnorodnych dziedzin naukowych oraz stabilnej pozycji na rynku zawodowym. Jeżeli więc fascynuje Cię świat nowoczesnych maszyn i technologii, to kierunek mechanika i budowa maszyn będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia techniczne powinny interesować się kwestiami związanymi z naukami ścisłymi, technicznymi i informatycznymi oraz sposobami konstruowania i projektowania różnego rodzaju maszyn. Dodatkowym atutem będzie także zdolność analitycznego myślenia, kreatywność oraz dobre umiejętności organizacyjne.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek mechanika i budowa maszyn będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę uzyskaną podczas poprzednich etapów nauczania. W czasie studiów będziesz uczęszczał na liczne zajęcia, wykłady i warsztaty, dzięki którym zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat:

 • mechaniki analitycznej
 • wytrzymałości materiałów
 • dynamiki maszyn
 • napędów maszyn technologicznych

 

Co więcej, poznasz nowoczesne technologie informatyczne i nauczysz się wykorzystywać je przy projektowaniu i konstrukcji specjalistycznych maszyn przemysłowych i użytkowych. Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Wszyscy studenci będą mieli także okazję rozwinąć zdolności językowe i nauczyć się specjalistycznego, technicznego języka obcego, co z pewnością zwiększy ich szanse na pracę w środowisku międzynarodowym.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają od 3.5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Poznaniu można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję, na naukę będziesz musiał poświęcić półtora roku, czyli trzy semestry lub dwa lata, czyli cztery semestry. Po ukończeniu studiów uzyskasz dyplom magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku mechanika i budowa maszyn będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowne przygotowanie zawodowe, dzięki czemu bez problemu znajdziesz satysfakcjonującą i perspektywiczną pracę.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik:

 • zakładów przemysłowych
 • zakładów projektowo-konstrukcyjnych
 • projektant i konstruktor maszyn przemysłowych i użytkowych
 • przemysłu maszynowego
 • firm zajmujących się dystrybucją i produkcją maszyn

 

Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery poza granicami kraju. Ponadto, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

informatyka
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

Komentarze (0)