Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Poznań

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Poznań

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

20.03.2024

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia (magisterskie) Poznań | woj. wielkopolskie

Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu to 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Poznań
Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Opis kierunku

Mechanika i budowa maszyn to kierunek studiów, na którym studenci zyskują wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie wytwarzania i eksploatacji maszyn. W programie studiów znajdują się przedmioty dotyczące grafiki, automatyki i nauki o materiałach. W trakcie nauki studenci mogą zaznajomić się ze specyfiką maszyn przemysłowych czy silników samochodowych, a także zdobyć wiedzę marketingową i handlową wykorzystywaną w branży mechanicznej.

Po studiach z mechaniki i budowy maszyn można znaleźć zatrudnienie na stanowisku konstruktora układów mechanicznych, specjalisty utrzymania ruchu czy po prostu mechanika. Absolwenci tego kierunku zdobytą wiedzę mogą wykorzystać w branżach takich jak: biomechanika, sprzęt medyczny, mechatronika.
 

Uczelnie

W Poznaniu mechanikę i budowę maszyn (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej (Wydział Inżynierii Mechanicznej PP).

 

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku mechanika i budowa maszyn w Poznaniu

Aby dostać się na ten kierunek będziesz musiał przedstawić przede wszystkim dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku mechanika i budowa maszyn lub pokrewnych. 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

Mechanika i budowa maszyn jest jednym z najstarszych kierunków technicznych, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem studentów. Tego typu tendencje nie powinny nikogo dziwić, ponieważ ukończenie studiów inżynierskich daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia z obszaru różnorodnych dziedzin naukowych oraz stabilnej pozycji na rynku zawodowym. Jeżeli więc fascynuje Cię świat nowoczesnych maszyn i technologii, to kierunek mechanika i budowa maszyn będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia techniczne powinny interesować się kwestiami związanymi z naukami ścisłymi, technicznymi i informatycznymi oraz sposobami konstruowania i projektowania różnego rodzaju maszyn. Dodatkowym atutem będzie także zdolność analitycznego myślenia, kreatywność oraz dobre umiejętności organizacyjne.

 

Typ i tryb studiów


Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek mechanika i budowa maszyn będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę uzyskaną podczas poprzednich etapów nauczania. W czasie studiów będziesz uczęszczał na liczne zajęcia, wykłady i warsztaty, dzięki którym zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat:

  • mechaniki analitycznej
  • wytrzymałości materiałów
  • dynamiki maszyn
  • napędów maszyn technologicznych

 

Co więcej, poznasz nowoczesne technologie informatyczne i nauczysz się wykorzystywać je przy projektowaniu i konstrukcji specjalistycznych maszyn przemysłowych i użytkowych. Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Wszyscy studenci będą mieli także okazję rozwinąć zdolności językowe i nauczyć się specjalistycznego, technicznego języka obcego, co z pewnością zwiększy ich szanse na pracę w środowisku międzynarodowym.

 

Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn w Poznaniu

Kierunek mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) - uczelnie w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek mechanika i budowa maszyn:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Poznańska (Wydział Inżynierii Mechanicznej PP) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają od 3.5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Poznaniu można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję, na naukę będziesz musiał poświęcić półtora roku, czyli trzy semestry lub dwa lata, czyli cztery semestry. Po ukończeniu studiów uzyskasz dyplom magistra.

Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku mechanika i budowa maszyn będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowne przygotowanie zawodowe, dzięki czemu bez problemu znajdziesz satysfakcjonującą i perspektywiczną pracę.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik:

  • zakładów przemysłowych
  • zakładów projektowo-konstrukcyjnych
  • projektant i konstruktor maszyn przemysłowych i użytkowych
  • przemysłu maszynowego
  • firm zajmujących się dystrybucją i produkcją maszyn

 

Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery poza granicami kraju. Ponadto, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć działalność naukową.

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

komentarze (0)