Materiały współczesnych technologii

Materiały współczesnych technologii

Dodaj do ulubionych

Materiały współczesnych technologii studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Czym są materiały współczesnych technologii i dlaczego warto studiować ten kierunek? Jest to kierunek, który kształci w zakresie matematyki, fizyki czy chemii. Szkła, polimery, materiały ciekłokrystaliczne, tworzywa metalowe, biomateriały, bioprotezy czy materiały chirurgiczne to materiały, którymi będziesz zajmować się w ramach kierunku Materiały współczesnych technologii. Jeżeli zatem chcesz mieć wpływ na gospodarkę materiałową to na pewno warto wziąć pod uwagę studia na kierunku Materiały współczesnych technologii!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Materiały współczesnych technologii? Studia kształcą z zakresu wytwarzania, przetwórstwa, właściwości, zastosowań, struktury, projektowania i degradacji materiałów, a także opisu mechanizmów fizycznych i chemicznych mających wpływ na własności materiałów. Przykładowymi przedmiotami są: podstawy techniki komputerowej, zasady programowania strukturalnego, budowa i podstaw właściwości materiałów, podstawy programowania, podstawy mechaniki czy podstawy fizyki. Co więcej, Materiały współczesnych technologii są kierunkiem zamawianym, co oznacza, że istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie, a dodatkowo studenci mogą otrzymać stypendium.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Materiały współczesnych technologii? Wykształcenie, które zdobędziesz na studiach pozwoli Ci na podjęcie pracy w wielu branżach. Będziesz mógł pracować w zakładach przemysłowych, laboratoriach i biurach projektowych, instytutach badawczych, firmach związanych z przemysłem chemicznym, jako kreator nowych technologii, zakładach remontowych, elektrowniach i elektrociepłowniach czy w zakładach energetycznych. Jak widzisz możliwości jest całkiem dużo, więc jeżeli jesteś zainteresowany produkcją oraz wytwarzaniem nowoczesnych materiałów to Materiały współczesnych technologii mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku materiały współczesnych technologii, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, biologia, chemia, fizyka z astronomią, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MATERIAŁY WSPÓŁCZESNYCH TECHNOLOGII

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku materiały współczesnych technologii

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Chemiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując materiały współczesnych technologii

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • wytwarzania, przetwórstwa, właściwości, zastosowań, struktury, projektowania i degradacji materiałów,
   • porównywania podstawowych własności mechanicznych, technologicznych i eksploatacyjnych materiałów; doboru materiałów inżynierskich do zastosowań technicznych w zależności od struktury, własności warunków użytkowania; doboru procesów technologicznych do wytwarzania i przetwórstwa materiałów; oceny uwarunkowań ekonomicznych stosowania różnych materiałów,
   • pomiaru wielkości fizycznych; analizy zjawisk fizycznych, rozwiązywania zagadnie technicznych w oparciu o prawa fizyki,
   • doboru materiałów inżynierskich, doboru metod kształtowania struktury i własności materiałów do zastosowań technicznych,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Czas trwania studiów na kierunku materiały współczesnych technologii na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku materiały współczesnych technologii

   Absolwent kierunku materiały współczesnych technologii znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik w zakładach przemysłowych,
   • pracownik w laboratoriach,
   • pracownik w biurach projektowych,
   • pracownik elektrowni,
   • kreator technologii.

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU MATERIAŁY WSPÓŁCZESNYCH TECHNOLOGII

   Komentarze (0)