CLOUD COMPUTING

CLOUD COMPUTING

Studia na kierunku cloud computing możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Coventry University Wroclaw

  Coventry University Wroclaw

  Cloud computing stopień: (I), czas trwania: 3 lata
  forma: stacjonarne

  Uczelnie, gdzie cloud computing jako specjalność / ścieżka kształcenia

  Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

  Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

  Studia w języku angielskim stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
  forma: stacjonarne, niestacjonarne

  Specjalności na kierunku studia w języku angielskim

  CLOUD COMPUTING studia – kierunek studiów

  Studia na kierunku cloud computing to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

  Studia na kierunku cloud computing
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów stacjonarne
  Poziom studiów studia I stopnia
  Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

  Uczelnie

  Studia na kierunku cloud computing możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | cloud computing - uczelnie >

  Opis kierunku

  Osoby, które aplikują na kierunek cloud computing skupią się na rozwijaniu wiedzy informatycznej. W ramach kształcenia nauczą się programowania, tworzenia sieci komputerowych oraz baz danych. Ponadto poznają zasady określania mocy obliczeniowych sieci, serwerów, pamięci masowej i aplikacji mobilnych. Studenci rozwiną także kompetencje językowe i nauczą się specjalistycznej terminologii informatycznej.

   

  Praca po studiach

  Absolwenci znajdą zatrudnienie w prężnie działającej branży IT, przede wszystkim w zawodzie analityka komputerowego, projektanta stron internetowych, programisty, project managera. Ponadto mogą założyć własną działalność gospodarczą o profilu związanym z naukami informatycznymi.

  JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

  Studia informatyczne cieszą się dużą popularnością wśród maturzystów. W związku z dużą liczbą chętnych, przed aplikacją na kierunek cloud compting należy zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na uczelni wyższej. W przypadku wyższych szkół niepublicznych konieczne jest zdanie egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów. Ponadto kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

  *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

  szczegółowe wymagania na uczelniach

  CLOUD COMPUTING - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CLOUD COMPUTING?

  Cloud computing to model przetwarzania danych. Obecnie, w dobie informatyzacji rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru tej dziedziny. Ich kształceniem zajmuje się kierunek cloud computing, który będzie idealnym wyborem dla osób interesujących się naukami informatycznymi i chcących zdobyć kwalifikacje uprawniające do pracy w branży IT. Studenci zdobędą wszechstronną wiedzę techniczną i informatyczną oraz cenne umiejętności praktyczne.

   

  1. Typ i tryb studiów:

  Studia na kierunku Cloud computing możemy podzielić na:

  1. Poziom:

  2. Forma:

   

  2. Zdobywana wiedza i umiejętności

  Studenci kierunku Cloud computing zdobędą wszechstronną wiedzę informatyczną. Przede wszystkim nauczą się zasad przetwarzania w chmurze. Ponadto poznają zasady programowania, tworzenia baz danych, projektowania systemów komputerowych i modelowania baz danych. W ramach kształcenia dowiedzą się w jaki sposób wdrażać aplikacje komputerowe oraz wykorzystywać techniki UX i Agile Development. W planie zajęć znajdą się także przedmioty o tematyce związanej z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją.

  Studenci nauczą się także analizować środki bezpieczeństwa sieci i infrastruktury komputerowej oraz konfigurować środowisko bezpieczeństwa sieciowego. Jako że studia będą realizowane w języku angielskim studenci rozwiną zdolności językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

  ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CLOUD COMPUTING?

  Studia na kierunku cloud computing trwają 3 lata (studia I stopnia).

  JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CLOUD COMPUTING?

  Absolwenci kierunku cloud computing nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia w branży IT. Przede wszystkim znajdą zatrudnienie na stanowisku inżyniera ds. wsparcia Cloud, programisty, czy analityka komputerowego. Co więcej mogą związać swoją przyszłość z zawodem Specjalisty ds. Integracji Danych oraz inżyniera ds. tworzenia stron internetowych. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje będą mogli wykorzystać zakładając własną działalność gospodarczą o profilu informatycznym.

  Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku cloud computing:

  • programista
  • analityk komputerowy
  • inżynier ds. wsparcia Cloud
  • specjalista ds. Integracji Danych
  • naukowiec ds. danych
  • inżynier DevOps
  • twórca aplikacji mobilnych
  • własna działalność gospodarcza
  • specjalista ds. cyberbezpieczeństwa
  • instytucje naukowo-badawcze
  • firmy i korporacje międzynarodowe

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  Cloud computing studia stacjonarne

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Cloud computing studia I stopnia

  Zobacz inne kierunki informatyczne

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Zobacz inne kierunki informatyczne - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Miasta, które oferują studia na kierunku CLOUD COMPUTING

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
  • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
  • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
  • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

  Komentarze (0)