Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku inteligentne technologie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera).
Osoby, które aplikują na kierunek inteligentne technologie zdobędą kompleksową wiedzę informatyczną i techniczną. W ramach kształcenia dowiedzą się więcej na temat logistyki i transportu oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w różnych dziedzinach przemysłu. Ponadto nauczą się projektowania systemów produkcyjnych, programowania w systemach CAD/CAM/CAE, zarządzania strategicznego i wdrażania inteligentnych technologii wytwarzania.
Absolwenci znajdą zatrudnienie w zawodzie projektantów informatycznych systemów zarządzania, menedżerów, specjalistów ds. transportu i logistyki, inżynierów systemów informatycznych. Ponadto mogą założyć własną działalność gospodarczą.
Kandydaci na kierunek inteligentne technologie powinni spełnić szereg odpowiednich warunków określonych przez daną uczelnię wyższą, tym samym wyróżniając się na tle innych osób aplikujących na powyższe studia.
Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku inteligentne technologie to:
dyplom ukończenia studiów wyższych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Inteligentne technologie znajdują zastosowanie w niemal każdym dziedzinie przemysłu. Dlatego też nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru tej dziedziny, posiadających odpowiednią wiedzę i wykształcenie. Podczas kształcenia na kierunku inteligentne technologie studenci będą mogli dokonać wyboru specjalizacji dopasowanej do ich zainteresowań i przyszłych planów zawodowych. Ponadto skupią się oni na doskonaleniu umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej praktyce zawodowej.
Studia na kierunku inteligentne technologie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
W ramach kształcenia na kierunku inteligentne technologie studenci zyskają wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, informatycznych i technicznych. Podczas studiów skupią się na doskonaleniu kompetencji menedżerskich, takich jak zdolność komunikacji czy zarządzania. Ponadto nauczą się wielu cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystają w swojej codziennej pracy zawodowej.
Podczas licznych zajęć i warsztatów studenci dowiedzą się więcej na temat projektowania i organizacji systemów produkcyjnych. Co więcej zyskają zdolność wdrażania inteligentnych systemów wytwarzania, modelowania 3D i projektowania w systemach CAD/CAM. Ponadto nauczą się zarządzania strategicznego i zarządzania innowacjami, a także tworzenia dużych zbiorów danych Big Data. Co więcej, poznają wybrane języki programowania i nauczą się ich praktycznego wykorzystania.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku inteligentne technologie trwają 1,5 roku (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ukończenie studiów technicznych otwiera wiele zawodowych drzwi zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci kierunku inteligentne technologie znajdą zatrudnienie w firmach transportowych i logistycznych na stanowisku inżyniera, konsultanta lub projektanta. Równie ciekawą opcją będzie związanie swojej przyszłości z firmami produkcyjnymi i spedycyjnym. Po ukończeniu studiów można objąć stanowisko informatyka, serwisanta, testera oprogramowania, menedżera, konsultanta do spraw wdrażania i doskonalenia systemów zarządzania. Studenci powinni rozważyć także założenie własnej działalności gospodarczej lub podjęcie zatrudnienia w firmach międzynarodowych.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inteligentne technologie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia