Krajoznawstwo i turystyka historyczna
Gdańsk, Gdynia, Sopot
Pokaż
Popularność historycznych grup rekonstrukcyjnych, festiwali kultury średniowiecza i wycieczek organizowanych pod hasłem: „Trzy dni z rycerzami Malborka”, świadczy o tym, że mamy w sobie potrzebę bycia bliżej tego, co minione, rozumienia zawiłości historycznych wydarzeń i łączenia przyjemnego z pożytecznym podczas wakacyjnych wyjazdów, uzupełnianych lekcjami historii. Świadomość, pozwalająca rozpoznawać źródła, na których powstawał dorobek kultury materialnej i duchowej danego kraju i określać jakie jest znaczenie tego dorobku dla współczesnej rzeczywistości, z pewnością należy do kompetencji absolwentów krajoznawstwa i turystyki historycznej.
Dla kogo ten kierunek
Jeśli Twoją pasją jest podróżowanie po przeszłości i chciałbyś stać się kompetentnym przewodnikiem, który zabiera w taką podróż innych, zależy Ci na zdobyciu i usystematyzowaniu wiedzy z dziedziny nauk przyrodniczych i geograficznych, chcesz poznać najnowsze kierunki rozwoju branży turystycznej i wzbogacić ją swoimi świeżymi pomysłami, studia na kierunku krajoznawstwo i turystyka historyczna są opcją dla Ciebie.
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku krajoznawstwo i turystyka historyczna: najdawniejsze dzieje Polski i Europy w świetle odkryć archeologicznych, zarys historii turystyki, podstawy geografii fizycznej, ochrona przyrody i środowiska, podstawy hotelarstwa.
Jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz decydując się na ten kierunek? W toku studiów opanujesz zagadnienia z zakresu historii dziejów cywilizacji, kultury, sztuki, architektury i geografii. Przyjrzysz się jak funkcjonuje branża turystyczna od strony prawnej, usługowej i historycznej. Będziesz uczestniczył w zajęciach z antropologii, logiki i psychologii turystyki, zdobędziesz kompetencje w zakresie animowania czasu wolnego, życia codziennego i sztuki kulinarnej wybranych krajów europejskich. Będziesz miał także szansę na rozszerzenie swoich kompetencji lingwistycznych podczas lektoratów z języka angielskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i/lub niemieckiego.
Praca po studiach
Kariera absolwentów, którzy ukończyli studia na kierunku krajoznawstwo i turystyka historyczna, bardzo często i w naturalny sposób wiąże się z branżą turystyczną. Z powodzeniem odnajdziesz się więc w roli przewodnika, tłumacza, pracownika agencji turystycznych, instytucji kultury, muzeów i innych miejsc, w których niezbędna będzie wiedza na temat historyczno-geograficznego dorobku danego miejsca czy regionu. Możesz postawić również na karierę w instytucjach samorządowych lub urzędach związanych z funkcjonowaniem miasta. Swoje kompetencje jesteś w stanie wykorzystać w pracy nauczyciela, bibliotekarza lub archiwisty.
Przy rekrutacji na krajoznawstwo i turystykę historyczną na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: biologia, geografia, fizyka, fizyka i astronomia, historia, historia sztuki, język angielski, język francuski, język hiszpański, język łaciński i kultura antyczna, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka, wiedza o społeczeństwie, filozofia.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek krajoznawstwo i turystyka historyczna jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Program kształcenia na powyższych studiach będzie bezpośrednio związany z naukami humanistycznymi.
Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku krajoznawstwo i turystyka historyczna będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu nauk kulturowych, historycznych czy ekonomicznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
Jako student powyższego kierunku zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się podstaw organizacji różnorodnych imprez i wydarzeń turystycznych. Ponadto, poznasz nowoczesne techniki stosowane w branży hotelarskiej, turystycznej i gastronomicznej. Studenci nauczą się także wybranego języka obcego, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia pierwszego stopnia na kierunku krajoznawstwo i turystyka historyczna będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent kierunku krajoznawstwo i turystyka historyczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia