ZARZĄDZANIE W SYSTEMACH INFORMATYCZNYCH

ZARZĄDZANIE W SYSTEMACH INFORMATYCZNYCH

ZARZĄDZANIE W SYSTEMACH INFORMATYCZNYCH studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Bez wątpienia, nowoczesne technologie zdominowały współczesny świat i wpłynęły na niemal każdy aspekt naszego życia. Coraz trudniej wyobrazić sobie dobrze działający biznes, który nie stosuje wsparcia technologicznego lub nie posiada własnej strony internetowej, która jest najlepszą reklamą i narzędziem opiniotwórczy. Jednak internet spełnia nie tylko funkcję biznesową, lecz także rozrywkową i użytkową.

Codziennie, miliony ludzi korzysta z tego medium, kontaktując się ze znajomymi, robiąc zakupy, czy przeglądając swoje ulubione strony internetowe. Mimo swojej potęgi i dostępności w niemal każdym zakątku świata, internet jest wytworem ludzkiego umysłu, dlatego też wymaga nieustannej pracy w celu jego ulepszenia i usprawnienia. Dlatego też nieustannie wrasta zapotrzebowanie na profesjonalnych informatyków i programistów o profesjonalnym podejściu do swojej pracy i powierzonych im zadań. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał innowacyjny i niezwykle perspektywiczny kierunek, zarządzanie w systemach informatycznych, którego program skierowany jest do wszystkich pasjonatów nowych technologi i nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie w systemach informatycznych?

Zarządzanie w systemach informatycznych to niezwykle interesujące i nowatorskie studia, dzięki którym będziesz miał szansę ugruntować swoją wiedzę o technologiach informatycznych oraz wzbogacić ją o zupełnie nowe, istotne aspekty. W programie kursu przewidziano wiele rozwijających wykładów i warsztatów, które będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę akademicką oraz wieloletnich praktyków tej branży. 

Jako student nauczysz się projektować i wdrażać projekty informatyczne oraz nadzorować infrastrukturę IT. Oprócz wiedzy ściśle informatycznej, wykształcisz także swoje zdolności menadżerskie. Podczas studiów dowiesz się więcej na temat projektowania strategii biznesowych oraz zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem przedsiębiorstwa, a także poznasz podstawy marketingu i reklamy. Ponadto, rozwiniesz swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego, co bez wątpienia zwiększy twoje szansę na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego perspektywicznego i nowatorskiego kierunku będziesz mógł się pochwalić gruntowną wiedzą i szeregiem umiejętności, co niewątpliwie powoli Ci znaleźć ciekawą i atrakcyjną pracę w pełni dopasowaną do twojego wykształcenia. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w branży IT. Idealnie odnajdziesz się w zawodzie analityka i projektanta systemów informatycznych, administratora baz danych czy projektanta stron internetowych.

Co więcej, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu menadżerskiemu będziesz mógł pracować na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich w różnorodnych firmach, instytucjach i korporacjach. Jako że branża informatyczna rozwija się prężnie na całym świecie, bez problemu znajdziesz zatrudnienie także poza granicami naszego kraju. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, geografii, informatyki, historii lub WOS-u.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE W SYSTEMACH INFORMATYCZNYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie w systemach informatycznych

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Informatyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W SYSTEMACH INFORMATYCZNYCH:

   • znajomość różnych strategi zarządzania
   • umiejętność zarządzania biznesem, ryzykiem oraz bezpieczeństwem
   • umiejętność zarządzania zasobami IT
   • umiejętność projektowania i wdrażania systemów informatycznych
   • znajomość języka obcego
   • znajomość specjalistycznej terminologii
   • znajomość podstaw marketingu i reklamy
   • umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy

   Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie w systemach informatycznych?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Program kształcenie na kierunku zarządzanie w systemach informatycznych będzie oscylował głownie wokół nauk informatycznych.

   Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci kierunku zarządzanie w systemach informatycznych będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę zarówno z zakresu nauk o zarządzaniu, jak i informatyki i nauk ścisłych. Program kształcenia zakłada realizacje wielu ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • dziedzinowe systemy informatyczne
   • etyka w zarządzaniu
   • komputerowe wspomaganie decyzji menedżera
   • koncepcje zarządzania
   • rachunkowość zarządcza

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia na kierunku zarządzanie w systemach informatycznych będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci zdobędą szereg istotnych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim skupią się oni na rozwijaniu zdolności z zakresu zarządzania, ekonomii oraz przedsiębiorczości. Ponadto nauczą się obsługi zaawansowanych narzędzi programów informatycznych, powszechnie stosowanych na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. W planie zajęć znajdzie się także lektorat z wybranego języka obcego, dzięki czemu studenci rozwiną zdolności językowe i tym samym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku zarządzanie w systemach informatycznych będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry i zakończą się uzyskaniem tytułu magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku zarządzanie w systemach informatycznych na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W SYSTEMACH INFORMATYCZNYCH:

   • stanowiska kierownicze i menadżerskie
   • administrator baz danych
   • branża IT
   • analityk i projektant systemów informatycznych
   • projektant stron internetowych
   • projektant usług sieciowych
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • konsultant informatyczny

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W SYSTEMACH INFORMATYCZNYCH

   Komentarze (0)