Inżynieria mechaniczna i materiałowa - Kraków

Inżynieria mechaniczna i materiałowa - Kraków

Advertisement

Inżynieria mechaniczna i materiałowa - Kraków

Studia w Krakowie

inżynieria mechaniczna i materiałowa

Odkryj inżynieriię mechaniczną i materiałową w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Inżynieria mechaniczna i materiałowa studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku inżynieria mechaniczna i materiałowa to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku inżynieria mechaniczna i materiałowa w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria mechaniczna i materiałowa w Krakowie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 26 lipca 2023 r. | Inżynieria mechaniczna i materiałowa Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie inżynierię mechaniczną i materiałową możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH).
 

Opis kierunku

Na czym dokładnie polegają procesy projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn? Tego można dowiedzieć się podczas studiów na kierunku inżynieria mechaniczna i materiałowa. Program obejmuje zajęcia z zakresu m.in. grafiki inżynierskiej, konstrukcji maszyn, czy termodynamiki. Studia pozwalają na poznanie nowoczesnych narzędzi i metod informatycznych, z których profesjonaliści korzystają na co dzień.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów, można spełniać się w zawodzie projektantów i konstruktorów maszyn, czy kontrolerów jakości (w zakładach produkcyjnych). Jednostki projektowe i technologiczne, przedsiębiorstwa przemysłowe, placówki badawczo-rozwojowe – w takich miejscach sprawdzą się absolwenci kierunku.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria mechaniczna i materiałowa - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek INŻYNIERIA MECHANICZNA I MATERIAŁOWA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Inżynieria mechaniczna i materiałowa stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria mechaniczna i materiałowa w Krakowie?

Rozwój cywilizacyjny jest wynikiem wielu czynników, a jednym z nich jest bez wątpienia działalność przedsiębiorstw o różnym charakterze. Inżynieria mechaniczna i materiałowa to kierunek skrojony na miarę potrzeb aspirujących specjalistów, chcących zadbać o swój rozwój zawodowy.

Jeśli zechcesz rozpocząć kształcenie w tym obszarze, najlepiej już dziś rozpocznij przygotowania do czekającego cię egzaminu maturalnego. W konkursie świadectw zostaną wyłonieni kandydaci z najlepszymi wynikami.

Pamiętaj o zapoznaniu się ze stroną internetową wybranej uczelni wyższej w celu zgłębienia aktualnych wymagań kwalifikacyjnych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria mechaniczna i materiałowa w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria mechaniczna i materiałowa w Krakowie?

Kierunki inżynierskie cieszą się ogromną popularnością, ponieważ oferują szerokie spektrum atrakcyjnych możliwości zawodowych nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Inżynieria mechaniczna i materiałowa to jedna z propozycji, adresowanych do osób zainteresowanych dziedzinami matematycznymi, fizycznymi, chemicznymi oraz informatycznymi.

Interdyscyplinarny program kształcenia pozwoli ci na opanowanie zagadnień związanych z projektowaniem, budową, wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, prac wspomagających projektowanie urządzeń, a także zrozumienie podstaw materiałoznawstwa i zastosowania poszczególnych rodzajów materiałów w zależności od specyfiki projektu.

Idealni kandydaci na te studia uwielbiają przedmioty ścisłe, doskonale radzą sobie z rozwiązywaniem złożonych problemów logicznych oraz marzą o pracy w przedsiębiorstwach maszynowych i mechatronicznych. Jeśli opis ten pasuje do ciebie, bez wahania aplikuj!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria mechaniczna i materiałowa możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Inżynierię mechaniczną i materiałową możesz realizować na studiach inżynierskich pierwszego stopnia. Oznacza to, że na zdobycie upragnionego dyplomu poświęcisz trzy i pół roku, o ile zaliczysz każdy z siedmiu semestrów w terminie.

Nauka w ramach trybu stacjonarnego pozwoli ci na systematyczne pogłębianie kwalifikacji. Będziesz kształcił się od poniedziałku do piątku, zgodnie z planem zajęć, który znajdziesz na stronie internetowej uczelni.

 

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci inżynierii mechanicznej i materiałowej mogą liczyć na zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z realizacją procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn oraz prac wspomagających ich projektowanie.

Podstawą dla zrozumienia zaawansowanych zagadnień inżynierskich stanie się opanowanie matematyki, fizyki, chemii, termodynamiki płynów oraz specyfiki wytrzymałości materiałów konstrukcyjnych. Dzięki opanowaniu podstaw najważniejszych przedmiotów ścisłych będziesz w stanie dokładnie zrozumieć specyfikę zadań praktycznych.

Przyszli absolwenci nauczą się wykorzystywania narzędzi informatycznych do analizowania i przetwarzania danych inżynierskich, posiądą umiejętności związane z projektowaniem materiałowym oraz współpracą z konstruktorami i specjalistami branży pokrewnych.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Krakowie?

Studia na kierunku inżynieria mechaniczna i materiałowa trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Inżynieria mechaniczna i materiałowa w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria mechaniczna i materiałowa w Krakowie?

Inżynieria mechaniczna i materiałowa jest kierunkiem, który odpowiada zarówno na zainteresowanie przyszłych kandydatów na studia, jak i zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy. Dlatego jako absolwent nie będziesz narzekał na brak atrakcyjnych perspektyw, które zagwarantują ci dostatnie życie.

Absolwenci z powodzeniem znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych na wysokich stanowiskach, podejmują pracę w inżynierskich biurach projektowych, współpracując jednocześnie ze specjalistami z obszaru pokrewnych branż lub decydują się na założenie własnej firmy o charakterze spójnym ze specyfiką ukończonego kierunku.

Jeśli ukończysz inżynierię mechaniczną i materiałową, z otwartymi ramionami przyjmą cię działy produkcyjne międzynarodowych korporacji oraz firmy związane z wytwarzaniem i eksploatacją maszyn wykorzystywanych na przykład w medycynie, farmaceutyce czy branży robotycznej.

Osoby ceniące sobie kontakt z drugim człowiekiem będą mogły zatrudnić się w placówkach konsultingowych, nastawionych na specjalistyczne poradnictwo w zakresie stosowania materiałów produkcyjnych i podzespołów elektronicznych.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inżynieria mechaniczna i materiałowa:

  • Firmy zajmujące się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn,

  • Jednostki projektowe i konstrukcyjne,

  • Przedsiębiorstwa technologiczne,

  • Działy produkcyjne korporacji,

  • Zakłady produkcyjne,

  • Jednostki konsultingowe.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria mechaniczna i materiałowa w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować inżynierię mechaniczną i materiałową:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek inżynieria mechaniczna i materiałowa:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH) stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Inżynieria mechaniczna i materiałowa w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria mechaniczna i materiałowa Kraków studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria mechaniczna i materiałowa Kraków studia stacjonarne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia