Automatyka przemysłowa i robotyka - Kraków

Automatyka przemysłowa i robotyka - Kraków

Studia na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka w Krakowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Automatyka przemysłowa i robotyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

17.01.2024

Automatyka przemysłowa i robotyka studia Kraków 2024 | woj. małopolskie

Studia na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Automatyka przemysłowa i robotyka - Kraków
Studia na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka w Krakowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka w Krakowie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 11 września 2024 r. | Automatyka przemysłowa i robotyka Kraków - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Automatykę wykorzystuje się w różnych częściach przemysłu. Podczas zajęć, studenci mogą zdobyć wiedzę z zakresu m.in. konstrukcji maszyn, programowania, czy automatyzacji procesów produkcyjnych. Kompetencje, które zdobywa się w trakcie studiów, można wykorzystać np. przy projektowaniu i budowy układów automatyki, czy pisaniu programów do obsługi urządzeń przemysłowych.

Absolwenci mogą wykorzystać zdobyte kwalifikacje, podejmując pracę w biurach projektowych, placówkach badawczych, czy przedsiębiorstwach konstrukcyjnych i technologicznych. Sprawdzą się również w branży IT, laboratoriach badawczych czy zakładach, w których korzysta się ze zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

 

Uczelnie

Studia w Krakowie 2024/2025 na kierunku automatyka przemysława i robotyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek automatyka przemysłowa i robotyka w Krakowie?

Automatyka przemysłowa i robotyka w Krakowie to kierunek inżynierski. W praktyce oznacza to, że w siatce programowej znajdziesz wiele przedmiotów opartych na dziedzinach matematycznych, fizycznych i informatycznych. Jeżeli chciałbyś rozpocząć kształcenie na tym przyszłościowym kierunku, postaraj się o uzyskanie wysokich wyników maturalnych właśnie z tych przedmiotów. Zadbaj ponadto o wynik z egzaminu z języka angielskiego. Szczegóły znajdziesz na stronie wybranej krakowskiej uczelni. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka w Krakowie?

Automatyka przemysłowa i robotyka to kierunek stawiający szczególny nacisk na kształtowanie umiejętności praktycznych przyszłych absolwentów. Nie oznacza to jednak, że program kształcenia będzie pozbawiony przedmiotów teoretycznych – właśnie one umożliwią ci swobodne poruszanie się w obszarze nauk matematycznych, informatycznych oraz fizycznych.

Niewątpliwym atutem automatyki przemysłowej i robotyki jest jej interdyscyplinarność. Posiadanie wszechstronnych kompetencji z pewnością zostanie docenione na współczesnym rynku pracy.

 

1. Typ i tryb studiów:

 

Studia na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Edukację na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka w Krakowie rozpoczniesz od studiów pierwszego stopnia. Kształcenie będzie trwało od trzech i pół roku do czterech lat, a zwieńczone zostanie uzyskaniem przez absolwentów dyplomu z tytułem inżyniera. Następnie będziesz mógł kontynuować zdobywanie cennych kompetencji na studiach magisterskich drugiego stopnia, trwających od półtora roku do dwóch lat.

Studia na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka możesz realizować stacjonarnie oraz niestacjonarnieStudia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Podczas nauki na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka będziesz miał okazję do zgłębienia interdyscyplinarnej wiedzy technicznej, która stanie się podstawą pod kształtowanie cennych umiejętności praktycznych. Zostaną one bez wątpienia docenione na międzynarodowej arenie zawodowej.

Studenci uczą się planowania oraz realizowania eksperymentów elektrycznych i mechanicznych, dowiadują się o nowoczesnych inteligentnych materiałach wykorzystywanych w przemyśle, posiadają umiejętności związane z wykonywaniem zaawansowanych algorytmów sterowania, a także sprawnie posługują się technikami informacyjno-komunikacyjnymi.

Uczelnie w Krakowie - kierunek automatyka przemysłowa i robotyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka w Krakowie?

Studia na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Automatyka przemysłowa i robotyka w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka w Krakowie?

Absolwenci automatyki przemysłowej i robotyki mogą liczyć na zatrudnienie w roli projektantów, kostruktorów, programistów układów sterowania, szkoleniowców, zajmujących się przekazywaniem wiedzy z zakresu automatyki przemysłowej, niejednokrotnie podejmują pracę jako specjaliści w laboratoriach pomiarowych, członkowie komisji walidacyjnych, a także konsultanci do spraw automatyzacji produktu.

Po ukończeniu tego przyszłościowego kierunku będziesz mógł również pracować jako inżynier nadzoru w zakładzie przemysłowym lub zdecydować się na założenie własnej działalności, o ile masz pomysł na jej poprowadzenie.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka:

 • Zakłady przemysłowe
 • Przedsiębiorstwa branży IT
 • Laboratoria badawcze i przemysłowe
 • Jednostki naukowo-badawcze
 • Firmy handlowe związane z dystrybucją wyrobów przemysłowych
 • Firmy konsultingowe, technologiczne, konstrukcyjne
 • Działy utrzymania ruchu
 • Zautomatyzowane linie produkcyjne
 • Biura projektów

Gdzie studiować na kierunku automatyka przemysłowa i robotyka w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować kierunek automatyka przemysłowa i robotyka:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Automatyka przemysłowa i robotyka w Krakowie?

Poziom i tryb studiów


Automatyka przemysłowa i robotyka w Krakowie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Pokaż wszystkie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia