Pielęgniarstwo studia I stopnia - Warszawa

Pielęgniarstwo studia I stopnia - Warszawa

Pielęgniarstwo studia I stopnia - Warszawa

Studia I stopnia w Warszawie

pielęgniarstwo

Odkryj pielęgniarstwo w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Pielęgniarstwo studia I stopnia (licencjackie) Warszawa | woj. mazowieckie

 

Dla kogo ten kierunek

Kiedy myślimy o zawodach medycznych, to nie powinniśmy zapominać o pielęgniarkach i pielęgniarzach, którzy znacznie przyczyniają się do poprawy jakości naszego zdrowia. Czym jednak zajmuje się pielęgniarstwo według Światowej Organizacji Zdrowia? To zespół wszelkich działań (od terapeutycznych po opiekuńcze), których celem jest jak najlepsza opieka nad pacjentami. Osoby, które zajmują się pielęgniarstwem, aktywnie uczestniczą na trudnej drodze podczas procesów leczenia, a później rekonwalescencji.

Kierunki studiów takie jak pielęgniarstwo powinny być wybierane przede wszystkim przez osoby z pasją, które czuć będą przede wszystkim powołanie do wykonywania tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu, który najwięcej czerpie z podstawowych nauk medycznych. Pamiętaj zatem, że oprócz chęci niesienia pomocy innym, nie powinieneś się bać intelektualnych wyzwań, które razem z wysoko rozwiniętą empatię tworzyć będą pełnię, niezbędną do rozpoczęcia kształcenia właśnie na tym kierunku.

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Uczelnie w Warszawie przygotowały dość bogatą ofertę studiów na kierunku pielęgniarstwo. Studia I stopnia stanowić będą początek twojej przygody, dzięki któremu zdobędziesz podstawową wiedzę i kwalifikacje kierunkowe. Możesz mieć pewność, że kształcić się będziesz wyłącznie pod okiem najlepszych specjalistów. Twoja przygoda z tym kierunkiem na studiach I stopnia trwać będzie trzy lata i uzyskasz dzięki temu tytuł zawodowy licencjata.

 

Program studiów

Studia na kierunku pielęgniarstwo mają bardzo rozbudowany program kształcenia. Na początku będziesz musiał wejść w posiadanie podstawowych wiadomości z nauk biologicznych, chemicznych i przede wszystkim medycznym. Pamiętaj, że rola pielęgniarzy i pielęgniarek podczas wszelkich działań diagnostycznych i terapeutycznych jest również bardzo ważna. Twoje kwalifikacje obejmować będą także umiejętność obsługi nowoczesnej aparatury medycznej. Pamiętaj, że w siatkę twojego programu wpisane są nie tylko wykłady, lecz także wyjątkowo ważne ćwiczenia laboratoryjne oraz praktyki odbywane w szpitalach.

 

Praca po studiach

Zawód dziedzinie pielęgniarstwa to na pewno praca, która da ci wiele satysfakcji, chociaż nie będzie należeć ona do najłatwiejszych Miejsc zatrudnienia dla absolwentów studiów na kierunku pielęgniarstwo jest dużo, a należą do nich przykładowo: szpitale o profilu państwowym oraz prywatnym, zakłady podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej, ośrodki medycyny pracy, placówki nauczania i wychowania, ośrodki służby medycyny, zakłady pielęgnacyjno–opiekuńcze i opiekuńczo – lecznicze.

Wykwalifikowani pielęgniarze mogą liczyć na stabilne zatrudnienie w domach dziennej i tymczasowej opieki społecznej, ośrodkach opieki paliatywno – hospicyjnej, czy zakłady pracy chronionej. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to pielęgniarstwo może być świetnym kierunkiem dla ciebie. Pamiętaj także, że tego typu kierunki studiów oferują ci internacjonalny wymiar wykształcenia.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK PIELĘGNIARSTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pielęgniarstwo w Warszawie?

     Musisz mieć świadomość, że kierunki z obszaru nauk medycznych zadedykowane są przede wszystkim dla najzdolniejszych absolwentów szkół średnich. Dlatego też swoje przygotowania do procedury rekrutacyjnej powinieneś rozpocząć odpowiednio wcześnie. Wśród przedmiotów, które będziesz zdawać na maturze powinny znaleźć się obligatoryjnie chemia, biologia, geografia, fizyka lub nawet informatyka. Pamiętaj, by część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     KIERUNKI MEDYCZNE W WARSZAWIE

     Rozwiń

     POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PIELĘGNIARSTWO

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     PIELĘGNIARSTWO WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

     PIELĘGNIARSTWO WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

     Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

     PIELĘGNIARSTWO WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

     PIELĘGNIARSTWO WARSZAWA STUDIA II STOPNIA

     Komentarze (0)