BIEGŁY DO SPRAW ZAPOBIEGANIA I WYKRYWANIA PRZESTĘPSTW GOSPODARCZYCH I KORUPCJI - STUDIA PODYPLOMOWE

BIEGŁY DO SPRAW ZAPOBIEGANIA I WYKRYWANIA PRZESTĘPSTW GOSPODARCZYCH I KORUPCJI - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji - studia podyplomowe możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania

   Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

   Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

   Biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji - studia podyplomowe

   Studia na kierunku biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji - studia podyplomowe możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych | biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji - studia podyplomowe - uczelnie >

   Studia skierowane są do szerokiego grona osób, m.in. kontrolerów i audytorów wewnętrznych, kontrolerów finansowych, pracowników działów księgowych czy specjalistów ds. bezpieczeństwa, którzy chcieliby zwiększyć swoją wiedzę w zakresie wykrywania przestępstw i zostać biegłymi sądowymi.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   Rekrutacja na kierunek biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji przeważnie otwarta jest dla wszystkich absolwentów studiów I lub II stopnia. Kandydaci powinni wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi kosztami np. wpisowym czy czesnym. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń, a w grupach może być ograniczona liczba miejsc.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIEGŁY DO SPRAW ZAPOBIEGANIA I WYKRYWANIA PRZESTĘPSTW GOSPODARCZYCH I KORUPCJI?

   Kierunek biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą się odbywać hybrydowo. To oznacza, że w części słuchacze mogą uczestniczyć zdalnie, a część będzie realizowana online za pomocą platform do nauki zdalnej. Wśród kadry wykładowczej mogą się znaleźć wykładowcy akademiccy oraz doświadczeni specjaliści m.in. z organów ścigania. Studenci mają okazję brać udział w zajęciach teoretycznych oraz trenować umiejętności praktyczne podczas ćwiczeń, które mogą mieć formę m.in. warsztatową lub studium przypadku. Studia kończą się zwykle egzaminem dyplomowym. Dodatkowo słuchacze mogą zostać wpisani na Krajową Listę Audytorów Wewnętrznych oraz otrzymać certyfikaty potwierdzające nowe kwalifikacje zawodowe.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji możemy podzielić na:

   1. Typ                                                                   

    

   2. Tryb:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji przygotowują się do pracy w zawodzie. Mogą nauczyć się przeprowadzać analizę śledczą oraz poznać jej metody. Mogą się również dowiedzieć, jakie są rodzaje przestępstw gospodarczych i jakie mechanizmy do nich prowadzą. W programie mogą być również zawarte zajęcia omawiające finanse przedsiębiorstw i organizacji. Słuchacze mają okazję zapoznać się z zasadami wykrywania oszustw i narzędziami informatycznymi wspierającymi ten proces.

   Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji, to np.:

   • prawno-karne aspekty korupcji
   • oszustwa księgowe
   • zasady wykrywania oszustw i zarządzanie incydentami
   • rachunkowość finansowa i zarządcza

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIEGŁY DO SPRAW ZAPOBIEGANIA I WYKRYWANIA PRZESTĘPSTW GOSPODARCZYCH I KORUPCJI?

   Studia na kierunku biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIEGŁY DO SPRAW ZAPOBIEGANIA I WYKRYWANIA PRZESTĘPSTW GOSPODARCZYCH I KORUPCJI?

   Absolwenci kierunku biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji są przygotowani do pracy w charakterze specjalisty z różnych dziedzin. Mogą zostać zatrudnieni m.in. na stanowiskach audytora lub kontrolera wewnętrznego. Inną możliwością jest praca w działach zajmujących się procesami gospodarczymi i wykrywaniem nieprawidłowości. Absolwenci są również przygotowani do roli biegłego.

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji to m.in.:

   • biegły sądowy
   • audytor wewnętrzny

    

   Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku BIEGŁY DO SPRAW ZAPOBIEGANIA I WYKRYWANIA PRZESTĘPSTW GOSPODARCZYCH I KORUPCJI - STUDIA PODYPLOMOWE

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)