BIG DATA ANALYTICS studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Big Data Analytics to niezwykle przyszłościowe i interesujące studia, skierowane do wszystkich, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z bardzo nowoczesnym i popularnym na całym świecie trendem, analizowania dużych danych. Terminem Big Data określa się duże zbiory danych, które charakteryzuje różnorodność i szybkość przetwarzania.
Tego typu technikę analityczną stosuje coraz więcej przedsiębiorstw na całym świecie, a firmy w Polsce i za granicą inwestują w nowoczesne rozwiązania i profesjonalnych analityków. W związku z tendencją panującą na współczesnym rynku pracy powstają studia ukierunkowane na kształcenie specjalistów z tego obszaru. Big Data Analytics to interdyscyplinarny kierunek, łączący w sobie zagadnienia z pogranicza kilku dziedzin, dzięki czemu umożliwia zdobycie wszechstronnego wykształcenia i uzyskanie stabilnego i przyszłościowego zawodu.
 
Czego nauczysz się na kierunku Big Data Analytics?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z kilku obszarów składających się na szeroko pojęte zagadnienie analityki dużych zbiorów danych.
Jako że ta nowoczesna i przyszłościowa dziedzina, jaką jest analityka Big Data znajduje się na pograniczu kilku nauk dowiesz się więcej o modelowaniu układów złożonych, a także uzyskasz kompetencje z zakresu fizyki, informatyki i matematyki. Ponadto, nauczysz się pracować w zespołach badawczych, które zajmują się analizą Big Data.
Co więcej, zaznajomisz się z technologiami informatycznymi oraz algorytmami, wykorzystywanymi przy pracy ze zbiorami danych. Jako że zajęcia na kierunku Big data analytisc odbywają się w całości w języku angielskim, będziesz miał szansę rozwinąć swoje umiejętności językowe oraz nauczyć się specjalistycznej terminologii branżowej, która niewątpliwie zwiększy twoje szanse rozpoczęcia kariery międzynarodowej.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku Big Data Analytics będziesz miał kompleksową wiedzę z zakresu analizowania i przetwarzania dużych zbiorów danych oraz analizy ekonomicznej. Ponadto zaznajomisz się z najnowszym oprogramowaniem informatycznym i dowiesz się, na czym polega wizualizacja zbiorów Big Data. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów od analizowania dużych zbiorów danych.
Jako absolwent tego kierunku będziesz mógł objąć stanowisko: menedżera analiz Big Data, architekta rozwiązań danych, analityka rynku biznesowego lub konsultanta biznesowego. Zdobyte wykształcenie i znajomość nowoczesnego oprogramowania sprawi, że idealnie odnajdziesz się w branży IT. Co więcej, możesz rozpocząć karierę w działach finansowych firm, bankach, firmach brokerskich, administracji oraz w instytucjach naukowo-badawczych. Znajomość języka angielskiego na poziomie B2+ otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub podyplomowych.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Big Data Analytics musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Wszyscy kandydaci zobowiązani są do tego, aby udokumentować znajomość języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIG DATA ANALYTICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Ścieżki kształcenia na kierunku master in big data science

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Big data analytics  stopień: (II)

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BIG DATA ANALYTICS

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BIG DATA ANALYTICS :

 • umiejętność zbierania, przechowywania i analizowania danych
 • znajomość rynku finansowego
 • znajomość najnowszego oprogramowania informatycznego
 • znajomość języka angielskiego na poziomie B2+
 • znajomość specjalistycznego języka branżowego
 • znajomość języków programowania

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIG DATA ANALYTICS STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIG DATA ANALYTICS STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BIG DATA ANALYTICS :

 • dział IT
 • działy finansowe
 • banki
 • instytucje naukowo-badawcze
 • menedżera analiz Big Data
 • analityk Biznesowy
 • konsultant biznesowy

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BIG DATA ANALYTICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIG DATA ANALYTICS

Komentarze (0)