Psychologia - Katowice i Gliwice

Psychologia - Katowice i Gliwice

Psychologia - Katowice i Gliwice

Studia w Katowicach na kierunku

Psychologia

Odkryj kierunek Psychologia w Katowicach i Gliwicach i sprawdź gdzie możesz studiować 

Psychologia studia Katowice | woj. śląskie

Pomimo odkryć, postępu technicznego, prób podbijania kosmosu, człowiek i tak pozostaje największą zagadką. Zagadką, która potrafi zaskoczyć, choć zdawać by się mogło, że wszystko o sobie wiemy, a pewne ramy zachowania czy emocji sprawdzają się w każdym z nas. Człowiek nie jest maszyną i nie da się go zaprogramować na stałe. Co ciekawsze, nierzadko my sami nie znamy własnej instrukcji obsługi. Co robić, gdy wystąpi usterka i problem? Pomóc powinien psycholog.
Kierunek Psychologia w Katowicach i Gliwicach zakłada przekazanie jak najszerszej wiedzy z zakresu psychologii ogólnej, psychologii społecznej, psychologii rozwoju człowieka i psychopatologii. Skoro człowiek to całkiem skomplikowana jednostka, wymagane są różne specjalności, by lepiej zrozumieć jego zachowanie. Służyć mają temu, między innymi: Psychologia kliniczna człowieka dorosłego, Psychologia pracy i organizacji, Psychologia zdrowia i jakości życia, Psychologia sądowa. 
Kierunek Psychologia w Katowicach i Gliwicach to kierunek dla osób zainteresowanych ludzkimi zachowaniami, ich podłożem psychicznym, uwarunkowaniami biologicznymi i społecznymi. 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I GLIWICACH JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Psychologia w Katowicach i Gliwicach? 

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Psychologia w Katowicach i Gliwicach? Przepustką na studia psychologiczne jest konkurs świadectw, w którym należy pochwalić się dobrymi wynikami z każdego przedmiotu zdawanego na maturze. Warto zawsze upewnić się w kryteriach rekrutacyjnych, gdyż mogą one różnić się w zależności od uczelni. Wymagania na Psychologię w Katowicach i Gliwicach nie należą do najmniejszych, ale jest to podyktowane między innymi bogatym programem nauczania, z którym należy się zmierzyć. Na liście przedmiotów, które trzeba zaliczyć w toku studiów znajdują się: filozofia z elementami logiki, metodologia badań psychologicznych, emocje i motywacja, zarys neurobiologii, statystyka w badaniach psychologicznych, psychopatologia, etyka zawodu psychologa, zaawansowana analiza danych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jaka praca po studiach na kierunku Psychologia w Katowicach i Gliwicach?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Psychologia w Katowicach i Gliwicach? Absolwenci znajdą zatrudnienie w poradniach psychologiczno- pedagogicznych, szkołach i przedszkolach, poradniach zdrowia psychicznego, ośrodkach interwencji kryzysowej, rodzinnych ośrodkach diagnostyczno- konsultacyjnych, ośrodkach leczenia uzależnień, ośrodkach szkolno- wychowawczych.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Psychologia w Katowicach i Gliwicach?

Przed dokonaniem ostatecznych wyborów związanych z edukacją, należy rozwiać wszystkie wątpliwości. Dlatego, wśród pytań, które kandydaci powinni zadać znajduje się: Jakie ma kierunek Psychologia w Katowicach i Gliwicach opinie? Dagmara, studentka Psychologii mówi:
„Psychologia ma pomóc zrozumieć drugiego człowieka. W dzisiejszych czasach to sprawa szczególnie ważna, bo coraz mniej ze sobą rozmawiamy, a jeśli już to robimy, to jest to niemalże pozbawione treści. Na studiach w Katowicach, przede wszystkim, uczę się rozmawiać i poznawać drugiego człowieka. To dla mnie najważniejszy walor tych studiów.”

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W KATOWICACH I GLIWICACH

 

 

Komentarze (0)