Studia informatyczne Trójmiasto

Studia informatyczne Trójmiasto

Studia informatyczne Trójmiasto

Największy wybór studiów

informatycznych w Trójmieście

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Gdańsk | Gdynia | Sopot

Warto zarzucić sieci na studia informatyczne w Trójmieście. Dzięki nim można zdobyć solidne wykształcenie, potrzebne na rynku pracy, dzięki któremu absolwenci mogą brać udział w tworzeniu nowych technologii i narzędzi informatycznych.

Podczas studiów zmierzysz się z wyzwaniami współczesnej informatyki. Studiując zdobędziesz umiejętność, między innymi projektowania i analizy systemów informacyjnych, tworzenia i użytkowania baz danych, a także projektowania i eksploatacji sieci komputerowych. W toku nauki studenci wzbogacani są o kompetencje potrzebne, między innymi do prowadzenia obliczeń naukowo- badawczych, tworzenia nowoczesnych aplikacji internetowych oraz elastycznych i wydajnych systemów rozproszonych.

Studia informatyczne w Gdańsku to świetna okazja do odbycia praktyk we współpracujących z uczelniami firmach. W ich gronie znajdują się, między innymi: Microsoft, Google, Intel, Amazon.

Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza. Widnieją na niej, między innymi: algebra liniowa, architektura systemów komputerowych, technika światłowodowa, badania operacyjne, programowanie aplikacji internetowych, sztuczna inteligencja, czy technologie sieciowe. Warto przyjrzeć się specjalnościom jakie oferowane są na konkretnych kierunkach. Dzięki nim każdy wykreuje swoją ścieżkę; najpierw edukacji, a potem kariery zawodowej. Informatyka to od wielu lat jedna z najpopularniejszych dziedzin i choć chętnych oraz absolwentów przybywa, to miejsc pracy nie maleje. Informatyk zawsze znajdzie zatrudnienie i o to może być spokojny.

Studia informatyczne w Gdańsku to ciekawa przygoda. Zdobywa się istotną wiedzę oraz interesujące umiejętności w mieście o wspaniałej architekturze. Brzmi ciekawie? Jeśli tak, to przeczytaj na czym polegają studia informatyczne w Gdańsku.

KIERUNKI INFORMATYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia informatyczne

Najważniejszym przedmiotem jest matematyka. Bez niej, po prostu, nie da się studiować informatyki. Dlatego należy się do niej mocno przyłożyć, aby zwiększyć swoje szanse w procesie rekrutacji na studia informatyczne w Gdańsku. Oprócz „królowej nauk”, warto zadbać o kondycję języka obcego, przede wszystkim języka angielskiego – który jest niezbędny w świecie komputerów i branży IT.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach informatycznych

Wiedza i umiejętności zdobyte na studiach informatycznych w Gdańsku i Gdyni gwarantują absolwentom elastyczność w wyborze specjalizacji zawodowej, a także umożliwiają dostosowanie się do sytuacji na rynku. Nierzadko to nie absolwenci poszukują pracy, tylko praca poszukuje absolwentów. Istnieją możliwości podjęcia pracy w firmach informatycznych, zajmujących się budową, wdrażaniem lub pielęgnacją narzędzi i systemów informatycznych oraz w innych firmach i organizacjach, w których takie narzędzia i systemy są wykorzystywane.

Absolwent studiów informatycznych może znaleźć zatrudnienie jako administrator sieci komputerowej, programista / projektant systemów informatycznych lub administrator serwisu internetowego. Niektórzy na pewno znajdą pracę jako operatorzy, prowadzący serwis systemu informatycznego lub jako administrator baz danych. Ponadto, z racji umiejscowienia na mapie, absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w charakterze specjalisty do spraw informatyki w administracji morskiej, instytucjach związanych z transportem morskim oraz jego obsługą, a także w instytucjach lądowych Marynarki Wojennej.

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

STUDIA INFORMATYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

A
C
I
K
L
M
P
S
T
U
Z
Rozwiń

WARTO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA GDAŃSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki:

  • Informatyka.

dowiedz się więcej 

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki:

  • Informatyka. Specjalności: Aplikacje internetowe i bazy danych, Tester programista, Informatyka ogólna.

dowiedz się więcej 

 


POLSKO- JAPOŃSKA AKADEMIA TECHNIK KOMPUTEROWYCH STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka. Specjalności: Inżynieria oprogramowania i bazy danych, Grafika i multimedia, Inżynieria Gier Komputerowych, Aplikacje internetowe, Systemy i sieci komputerowe, Informatyka biznesowa.

WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka. Specjalności: Administrator baz danych, Bezpieczeństwo systemów informatycznych, Cloud Computing, Inżynieria sieci komputerowych, Inżynieria testów oprogramowania, Multimedia i grafika komputerowa, Programowanie, Social Media, Software Development.

 


WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA W GDAŃSKU STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka. Specjalności: Technologie mobilne, Grafika komputerowa, Inżynieria systemów informacyjnych, Sieci komputerowe i systemy rozproszone.

AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GDYNI STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego:

  • Informatyka. Specjalność: Administracja sieciami komputerowymi.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDYNI STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka. Specjalności: Administrator baz danych, Bezpieczeństwo systemów informatycznych, Cloud Computing, Inżynieria sieci komputerowych, Inżynieria testów oprogramowania, Multimedia i grafika komputerowa, Programowanie, Social Media.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)