Studia informatyczne Trójmiasto

Studia informatyczne Trójmiasto

Studia informatyczne Trójmiasto

Największy wybór studiów

informatycznych w Trójmieście

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Gdańsk | Gdynia | Sopot

Warto zarzucić sieci na studia informatyczne w Trójmieście. Dzięki nim można zdobyć solidne wykształcenie, potrzebne na rynku pracy, dzięki któremu absolwenci mogą brać udział w tworzeniu nowych technologii i narzędzi informatycznych.

Podczas studiów zmierzysz się z wyzwaniami współczesnej informatyki. Studiując zdobędziesz umiejętność, między innymi projektowania i analizy systemów informacyjnych, tworzenia i użytkowania baz danych, a także projektowania i eksploatacji sieci komputerowych. W toku nauki studenci wzbogacani są o kompetencje potrzebne, między innymi do prowadzenia obliczeń naukowo- badawczych, tworzenia nowoczesnych aplikacji internetowych oraz elastycznych i wydajnych systemów rozproszonych.

Studia informatyczne w Gdańsku to świetna okazja do odbycia praktyk we współpracujących z uczelniami firmach. W ich gronie znajdują się, między innymi: Microsoft, Google, Intel, Amazon.

Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza. Widnieją na niej, między innymi: algebra liniowa, architektura systemów komputerowych, technika światłowodowa, badania operacyjne, programowanie aplikacji internetowych, sztuczna inteligencja, czy technologie sieciowe. Warto przyjrzeć się specjalnościom jakie oferowane są na konkretnych kierunkach. Dzięki nim każdy wykreuje swoją ścieżkę; najpierw edukacji, a potem kariery zawodowej. Informatyka to od wielu lat jedna z najpopularniejszych dziedzin i choć chętnych oraz absolwentów przybywa, to miejsc pracy nie maleje. Informatyk zawsze znajdzie zatrudnienie i o to może być spokojny.

Studia informatyczne w Gdańsku to ciekawa przygoda. Zdobywa się istotną wiedzę oraz interesujące umiejętności w mieście o wspaniałej architekturze. Brzmi ciekawie? Jeśli tak, to przeczytaj na czym polegają studia informatyczne w Gdańsku.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne

Najważniejszym przedmiotem jest matematyka. Bez niej, po prostu, nie da się studiować informatyki. Dlatego należy się do niej mocno przyłożyć, aby zwiększyć swoje szanse w procesie rekrutacji na studia informatyczne w Gdańsku. Oprócz „królowej nauk”, warto zadbać o kondycję języka obcego, przede wszystkim języka angielskiego – który jest niezbędny w świecie komputerów i branży IT.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Trójmieście

Studia informatyczne nie schodzą z edukacyjnego piedestału i trudno się temu dziwić, gdyż pozyskane wykształcenie jest nieustannie poszukiwane na rynku pracy, a co za tym idzie bardzo dobrze wynagradzane. Kandydaci na studia informatyczne w Trójmieście otrzymają szeroki wachlarz możliwości. Mogą dokonać wyboru zarówno w temacie ścieżki kształcenia, jak również formy zdobywania wiedzy. Co warto zaznaczyć, studia informatyczne w trybie niestacjonarnym cieszą się dużym zainteresowaniem, a taka tendencja wpływa na ich jakość. Niestacjonarne studia informatyczne w Gdańsku, Gdyni i Sopocie można podjąć w kilku uczelniach, publicznych i niepublicznych. Każda z nich proponuje interesujące specjalności, zatem każda osoba poszukująca ciekawej przestrzeni kształcenia znajdzie dyscyplinę dla siebie.

Zastanawiając się nad wyborem należy jednak pamiętać o kilku zasadach, jakimi rządzą się studia niestacjonarne. Otóż, dzielą się one na wieczorowe i zaoczne, choć w większości ofert dydaktycznych napotkać można tą drugą formułę. Studia zaoczne są częściej proponowane, a także częściej wybierane. Dlaczego? Niemała rzesza studentów zaocznych łączy naukę z pracą. W soboty i niedziele uczestniczy w zajęciach, a od poniedziałku do piątku zbiera doświadczenie i uzupełnia studencki budżet. To dość istotny element, zwłaszcza że studia zaoczne w uczelniach publicznych są studiami płatnymi. Studia informatyczne przeznaczone są dla prawdziwych pasjonatów, którzy dobrze wiedzą w jakim kierunku planują poprowadzić nie tylko swoją edukację, lecz również przyszłe życie zawodowe. Nauka w niestacjonarnym wymiarze jest dla nich dobrym rozwiązaniem, ponieważ rozwija niezwykle popularne i przydatne dzisiaj umiejętności, na czele z zarządzaniem czasem, jak również organizacją pracy własnej.

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE NIESTACJONARNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

STUDIA INFORMATYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

A
C
D
I
K
L
M
P
S
T
U
Z
Rozwiń

Praca po studiach informatycznych

Wiedza i umiejętności zdobyte na studiach informatycznych w Gdańsku i Gdyni gwarantują absolwentom elastyczność w wyborze specjalizacji zawodowej, a także umożliwiają dostosowanie się do sytuacji na rynku. Nierzadko to nie absolwenci poszukują pracy, tylko praca poszukuje absolwentów. Istnieją możliwości podjęcia pracy w firmach informatycznych, zajmujących się budową, wdrażaniem lub pielęgnacją narzędzi i systemów informatycznych oraz w innych firmach i organizacjach, w których takie narzędzia i systemy są wykorzystywane.

Absolwent studiów informatycznych może znaleźć zatrudnienie jako administrator sieci komputerowej, programista / projektant systemów informatycznych lub administrator serwisu internetowego. Niektórzy na pewno znajdą pracę jako operatorzy, prowadzący serwis systemu informatycznego lub jako administrator baz danych. Ponadto, z racji umiejscowienia na mapie, absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w charakterze specjalisty do spraw informatyki w administracji morskiej, instytucjach związanych z transportem morskim oraz jego obsługą, a także w instytucjach lądowych Marynarki Wojennej.

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

 

WARTO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA GDAŃSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki:

  • Informatyka.

dowiedz się więcej 

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki:

  • Informatyka. Specjalności: Aplikacje internetowe i bazy danych, Tester programista, Informatyka ogólna.

dowiedz się więcej 

 


POLSKO- JAPOŃSKA AKADEMIA TECHNIK KOMPUTEROWYCH STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka. Specjalności: Inżynieria oprogramowania i bazy danych, Grafika i multimedia, Inżynieria Gier Komputerowych, Aplikacje internetowe, Systemy i sieci komputerowe, Informatyka biznesowa.

WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka. Specjalności: Administrator baz danych, Bezpieczeństwo systemów informatycznych, Cloud Computing, Inżynieria sieci komputerowych, Inżynieria testów oprogramowania, Multimedia i grafika komputerowa, Programowanie, Social Media, Software Development.

 


WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA W GDAŃSKU STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka. Specjalności: Technologie mobilne, Grafika komputerowa, Inżynieria systemów informacyjnych, Sieci komputerowe i systemy rozproszone.

AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GDYNI STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego:

  • Informatyka. Specjalność: Administracja sieciami komputerowymi.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDYNI STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka. Specjalności: Administrator baz danych, Bezpieczeństwo systemów informatycznych, Cloud Computing, Inżynieria sieci komputerowych, Inżynieria testów oprogramowania, Multimedia i grafika komputerowa, Programowanie, Social Media.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)