Dodaj do ulubionych

IT MANAGEMENT studia – kierunek studiów

Studia na kierunku IT management to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

 

Studenci kierunku IT management zdobędą wszechstronne wykształcenie informatyczne. Ponadto dowiedzą się więcej na temat ekonomii, biznesu czy zarządzania. Ważnym elementem kształcenia będzie doskonalenie umiejętności praktycznych. Studenci nauczą się zarządzania budżetem IT, wdrażania systemów informatycznych oraz sterowania bezpieczeństwem sieci.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w branży IT, szczególnie w zawodzie analityka komputerowego lub programisty. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z agencjami reklamowymi i marketingowymi.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Studia informatyczne zyskują coraz większą popularność, dlatego też kandydaci na kierunek IT management powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, obowiązującymi na danej uczelni wyższej. W przypadku wyższych szkół niepublicznych konieczne będzie przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych. Studenci muszą także znać język angielski w stopniu zaawansowanym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK IT MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   IT MANAGEMENT - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku it management

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU IT MANAGEMENT?

   Studenci kierunku IT management będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk informatycznych, biznesowych oraz zagadnień związanych z zarządzaniem oraz marketingiem. Ponadto rozwiną szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Dodatkowo, skupią się na doskonaleniu zdolności językowych, które są cenione przez pracodawców zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku IT management możemy podzielić na:

   1. Typ

   • Studia I stopnia
   • Studia II stopnia (magisterskie)

   2. Tryb:

   •  studia stacjonarne

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Program nauczania na kierunku IT management będzie oscylował wokół nauk informatycznych, biznesowych czy zagadnień związanych z zarządzaniem i marketingiem. Ponadto dowiedzą się więcej na temat wybranych dziedzin prawa, między innymi prawa cywilnego czy pracy. W planie zajęć znajdą się przedmioty z obszaru makroekonomii i mikroekonomii. Ważnym elementem kształcenia będzie rozwijanie umiejętności praktycznych.

   Studenci nauczą się wykorzystywani technik marketingowych i zarządzania w praktyce zawodowej. Ponadto rozwiną swoje kompetencje miękkie, takie jak: zdolność komunikacji i pracy zespołowej czy umiejętności analityczne. Jako że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, studenci będą doskonalić swoje zdolności językowe oraz poznają specjalistyczną terminologię branżową, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU IT MANAGEMENT?

   Studia na kierunku IT management trwają 3 lata (studia I stopnia) i  2 lata (studia II stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU IT MANAGEMENT?

   Ukończenie studiów anglojęzycznych otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci kierunku IT management znajdą zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Ponadto mogą podjąć pracę w agencjach marketingowych oraz działach Public Relations. Równie ciekawą opcją będzie zatrudnienie w działach HR, firmach informatycznych oraz w organizacjach pozarządowych.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku IT management:

   • firmy informatyczne
   • stanowiska kierownicze i menedżerskie
   • działy HR
   • działy PR
   • agencje marketingowe
   • organizacje pozarządowe
   • własna działalność gospodarcza

   Zobacz inne kierunki Informatyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU IT MANAGEMENT

   Komentarze (0)