AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania
   Politechnika Gdańska

   Politechnika Gdańska

   Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe

   Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe - uczelnie >

   Studia skierowane są do szerokiego grona odbiorców m.in. pracowników sektora finansów publicznych, osób na stanowiskach zarządczych, a także doradców zajmujących się tematyką kontroli i audytu. Kierunek będzie także odpowiedni, dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają karierę audytora i chcieliby się do niej przygotować i uzyskać wymagane kwalifikacje.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   Na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych zwykle nie ma specjalnych wymagań rekrutacyjnych, a jedyną koniecznością jest wykazanie dyplomu licencjata, magistra lub inżyniera. Przyszli studenci powinni wysłać zgłoszenie, dostarczyć odpowiednie dokumenty i uiścić opłaty, w tym np. czesne i wpisowe. O akceptacji kandydata może decydować kolejność zgłoszeń. Warto zapamiętać terminy rekrutacji, gdyż liczba osób w grupie może być ograniczona.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH?

   Zajęcia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych realizowane są w trybie niestacjonarnym, a część z nich może odbywać się online przez platformy do nauki zdalnej. Studenci biorą udział w teoretycznych wykładach i praktycznych warsztatach prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Wśród kadry kierunku mogą się znaleźć zarówno pracownicy akademiccy, jak i zewnętrzni eksperci z dziedziny audytu i kontroli wewnętrznej, a także prawa czy finansów. Studia często przygotowują także do dodatkowych egzaminów certyfikujących, a czasem samo ukończenie kierunku umożliwia uzyskanie certyfikatu.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych zdobywają szeroką wiedzę niezbędną do wykonywania zadań audytora. Mogą zapoznać się z zasadami i metodami prowadzenia kontroli, a także dowiedzieć się, jaka jest jej rola w wykrywaniu nadużyć i przestępstw gospodarczych. Wśród poruszanych tematów znajdują się także zwykle kwestie związane z rachunkowością, ekonomią i finansami publicznymi.

   Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych, to np.:

   • podstawy rachunkowości i badanie sprawozdań finansowych
   • kontrola zarządcza
   • zamówienia publiczne
   • audyt funduszy unijnych
   • kontrola ewidencji

   Słuchacze często mają także możliwość uczestniczyć w zajęciach rozwijających umiejętności komunikacyjne w postępowaniu audytowym. Poznają podstawy zarządzania np. ryzykiem, projektami czy finansami oraz mogą dowiedzieć się, jakie są współczesne modele kierowania organizacją.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH?

   Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH?

   Absolwenci kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych przygotowani są do samodzielnego wykonywania działań audytowych. Mogą zająć się także wdrażaniem systemów kontroli zarządczej. Stanowiska audytora mogą czekać w instytucjach związanych z finansami publicznymi, ale także w organizacjach i komórkach audytu wewnętrznego.

   Możliwości zatrudnienia po kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych to m.in.:

   • kontroler wewnętrzny
   • audytor wewnętrzny

    

   Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)