AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe

Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia skierowane są do szerokiego grona odbiorców m.in. pracowników sektora finansów publicznych, osób na stanowiskach zarządczych, a także doradców zajmujących się tematyką kontroli i audytu. Kierunek będzie także odpowiedni, dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają karierę audytora i chcieliby się do niej przygotować i uzyskać wymagane kwalifikacje.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych zwykle nie ma specjalnych wymagań rekrutacyjnych, a jedyną koniecznością jest wykazanie dyplomu licencjata, magistra lub inżyniera. Przyszli studenci powinni wysłać zgłoszenie, dostarczyć odpowiednie dokumenty i uiścić opłaty, w tym np. czesne i wpisowe. O akceptacji kandydata może decydować kolejność zgłoszeń. Warto zapamiętać terminy rekrutacji, gdyż liczba osób w grupie może być ograniczona.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH?

Zajęcia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych realizowane są w trybie niestacjonarnym, a część z nich może odbywać się online przez platformy do nauki zdalnej. Studenci biorą udział w teoretycznych wykładach i praktycznych warsztatach prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Wśród kadry kierunku mogą się znaleźć zarówno pracownicy akademiccy, jak i zewnętrzni eksperci z dziedziny audytu i kontroli wewnętrznej, a także prawa czy finansów. Studia często przygotowują także do dodatkowych egzaminów certyfikujących, a czasem samo ukończenie kierunku umożliwia uzyskanie certyfikatu.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych zdobywają szeroką wiedzę niezbędną do wykonywania zadań audytora. Mogą zapoznać się z zasadami i metodami prowadzenia kontroli, a także dowiedzieć się, jaka jest jej rola w wykrywaniu nadużyć i przestępstw gospodarczych. Wśród poruszanych tematów znajdują się także zwykle kwestie związane z rachunkowością, ekonomią i finansami publicznymi.

Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych, to np.:

  • podstawy rachunkowości i badanie sprawozdań finansowych
  • kontrola zarządcza
  • zamówienia publiczne
  • audyt funduszy unijnych
  • kontrola ewidencji

Słuchacze często mają także możliwość uczestniczyć w zajęciach rozwijających umiejętności komunikacyjne w postępowaniu audytowym. Poznają podstawy zarządzania np. ryzykiem, projektami czy finansami oraz mogą dowiedzieć się, jakie są współczesne modele kierowania organizacją.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH?

Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH?

Absolwenci kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych przygotowani są do samodzielnego wykonywania działań audytowych. Mogą zająć się także wdrażaniem systemów kontroli zarządczej. Stanowiska audytora mogą czekać w instytucjach związanych z finansami publicznymi, ale także w organizacjach i komórkach audytu wewnętrznego.

Możliwości zatrudnienia po kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych to m.in.:

  • kontroler wewnętrzny
  • audytor wewnętrzny

 

Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia