Biologia - Poznań

Studia w Poznaniu 

biologia

Odkryj biologię w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Biologia studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku biologia w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia na kierunku biologia w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu biologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Biologii UAM).

czytaj dalej wszystko o Biologia - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek BIOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Biologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek biologia w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku biologia w Poznaniu będziesz musiał spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszą i decydującą kwestia jest jak najlepsze zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, do których należą biologia, chemia, fizyka.

Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia od lekarza medycyny pracy. Dodatkowym atutem będą także punkty uzyskane za działalność naukową, między innymi za uczestnictwo w olimpiadach biologicznych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biologia w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOLOGIA?

Biologia to nauka przyrodnicza, która zajmuje się badaniem organizmów żywych, ich budowy, czynności oraz sposobu ich funkcjonowania w środowisku. Biologia, jako skodyfikowana, odrębna dziedzina naukowa funkcjonuje od XIX wieku. Jednak od tego czasu ewoluowała i rozwinęła swój zakres działania. Współcześnie, efekty działalności tej dyscypliny znajdują zastosowanie w wielu działach przemysłu, między innymi w medycynie. Dlatego też zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wiedzę biologiczną i przyrodniczą stale rośnie, a studia związane tematycznie z tą dziedziną cieszą się dużą popularnością wśród studentów.

Osoby aplikujące na studia przyrodnicze i biologiczne powinny interesować się naukami biologicznymi oraz funkcjonowaniem środowiska naturalnego. Jeżeli tematyka związana z ekologią, przyrodą, biologią czy genetyką nie jest Ci obca, a do tego chciałbyś rozwijać swoją wiedzę z tego obszaru, to kierunek biologia w Poznaniu powinien być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku biologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku biologia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako że studia przyrodnicze i biologiczne wzbudzają duże zainteresowanie studentów, to uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Obecnie biologię możesz studiować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Ukończenie studiów daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i zwiększa twoje szansę na ciekawą pracę.

Program studiów oscyluje głównie wokół nauk:

 • ścisłych
 • przyrodniczych 
 • biologicznych

 

Dzięki czemu będziesz mógł rozwijać się na kilku polach jednocześnie. Oprócz wiedzy teoretycznej będziesz miał okazję wykształcić zdolności analizowania oraz interpretacji zjawisk zachodzących w przyrodzie, a także zapoznasz się z najnowszymi technikami badawczymi. Oferta kształcenia zakłada także organizacje ciekawych projektów i ekspertyz, ukierunkowanych na zdobycie praktycznych kompetencji oraz doświadczenia zawodowego. Co więcej, w planie przewidziano także lektorat z wybranego języka obcego, który zwiększy twoje szanse na pracę w środowisku międzynarodowym.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOLOGIA?

Studia w Poznaniu dużą wagę przykładają zarówno do kształcenia teoretycznego, jak i praktycznego, dzięki czemu studenci są kompleksowo przygotowani do rozpoczęcia życia zawodowego. Podobnie jest z absolwentami biologii, którzy mogą liczyć na wiele interesujących ofert pracy.

Po ukończeniu studiów biologicznych i przyrodniczych będziesz kompleksowo przygotowany do pracy we wszystkich miejscach, w których potrzebna jest wiedza i wykształcenie biologiczne. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w:

 • specjalistycznych laboratoriach badawczych, kontrolnych lub diagnostycznych
 • firmach zajmujących się monitoringiem badań klinicznych

 

Ponadto, idealnie odnajdziesz się, jako pracownik oświaty na stanowisku nauczyciela biologii oraz przyrody. Jednak pamiętaj, że do wykonywania tego zawodu potrzebne jest przygotowanie pedagogiczne. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z organizacjami ekologicznymi czy ośrodkami uprawy roślin. Jako absolwent możesz skupić się na działalności naukowej i rozpocząć pracę w redakcjach czasopism, specjalistycznych wydawnictwach i innych mediach. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej, o profilu dopasowanym do ich wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku biologia w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek biologia w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek biologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Biologii UAM) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Biologia w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biologia Poznań studia i stopnia

Biologia Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biologia Poznań studia stacjonarne

Biologia Poznań studia niestacjonarne

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski