Edukacja medialna i kulturalna (film, teatr, nowe media, sztuki plastyczne) – studia podyplomowe

Edukacja medialna i kulturalna (film, teatr, nowe media, sztuki plastyczne) – studia podyplomowe

Dodaj do ulubionych

Edukacja medialna i kulturalna (film, teatr, nowe media, sztuki plastyczne) – studia podyplomowe

 

Dla kogo ten kierunek

Edukacja medialna i kulturalna to obszar kształcenia, który przykuwa coraz większą uwagę. Nowoczesne technologie, Internet to nieodłączny element dzisiejszej rzeczywistości, zatem zasadne wydaje się uczyć młodych ludzi w jaki sposób należy z nich korzystać, tak by nie stały się dla nich zagrożeniem. Ważne jest również kształcenie starszej części społeczeństwa, która z różnych przyczyn nie miała szansy ich poznania. Także rozpowszechnianie kultury i związanego z nią przekazu za pomocą różnych środków masowego przekazu jest ważnym zadaniem. Jeśli chciałbyś lepiej poznać świat mediów i sztuki to studia podyplomowe na kierunku Edukacja medialna i kulturalna są świetną propozycją!

 

Program studiów i przedmioty

Na wstępie trzeba wspomnieć o formie prowadzonych zajęć, która jest niewątpliwie dużą zaletą tego kierunku. Głównie są to warsztaty oraz laboratoria, a jakich dokładnie przedmiotów możesz się spodziewać? W ramach programu zrealizujesz zajęcia poruszające tematykę roli sztuki we współczesnym świecie, wykorzystaniu mediów do celów promocyjnych oraz edukacyjnych. Oprócz tego możesz oczekiwać zagadnień dotyczących skutecznych sposobów przekazywania wiedzy o kulturze, prasie, telewizji i innych środków masowego przekazu. Interesujące mogą być także zajęcia, w trakcie których zdobędziesz umiejętności projektowania graficznego.

 

Praca po studiach

Zyskując dodatkowe wykształcenie w tym obszarze, poszerzasz swoje możliwości zawodowe. Zatrudnienie znajdziesz w domach kultury oraz placówkach edukacyjno-kulturalnych. Możesz także prowadzić warsztaty z obszaru medioznawstwa i kulturoznawstwa. Jeśli pracujesz jako nauczyciel, pedagog lub po prostu chciałbyś się rozwijać w innym, niż dotychczas obszarze to podejmij naukę na studiach podyplomowych na kierunku Edukacja medialna i kulturalna!

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EDUKACJA MEDIALNA I KULTURALNA (FILM, TEATR, NOWE MEDIA, SZTUKI PLASTYCZNE) – STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku

Jednostka prowadząca

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Edukacja medialna i kulturalna (film, teatr, nowe media, sztuki plastyczne)

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • znajomości współczesnego medioznawstwa oraz kulturoznawstwa
  • projektowania graficznego
  • rozumienia wpływu sztuki i mediów na współczesną rzeczywistość
  • wykorzystywania środków masowego przekazu do celów promocyjnych i edukacyjnych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Edukacja medialna i kulturalna (film, teatr, nowe media, sztuki plastyczne)

Absolwent kierunku Edukacja medialna i kulturalna (film, teatr, nowe media, sztuki plastyczne) znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik domów kultury
  • pracownik placówek edukacyjno-kulturalnych
  • pracownik firm oferujących warsztaty z medioznawstwa i kulturoznawstwa

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUKACJA MEDIALNA I KULTURALNA (FILM, TEATR, NOWE MEDIA, SZTUKI PLASTYCZNE) – STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (0)