STUDIUM AKTORSKIE

STUDIUM AKTORSKIE

Studia na kierunku studium aktorskie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
  Status uczelni
  Typ uczelni
   Więcej filtrów
   Poziom studiów
    Forma studiów
     Czas trwania

     Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

     STUDIUM AKTORSKIE studia – kierunek studiów

     Studia na kierunku studium aktorskie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

     Studia na kierunku studium aktorskie
     Rok akademicki 2024/2025
     Forma studiów stacjonarne
     Poziom studiów studia I stopnia
     Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

     Uczelnie

     Studia na kierunku studium aktorskie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | studium aktorskie - uczelnie >

     Opis kierunku

     Studium aktorskie to kierunek, który będzie idealnym wyborem dla osób, które chciałyby zdobyć przygotowanie aktorskie i związać swoją przyszłość ze sceną lub z filmem. Studenci będą mieli okazję poznać historię filmu i teatru, a także dowiedzieć się więcej na temat współczesnego przemysłu filmowego. Co więcej poznają zasady realizacji filmu oraz spektaklów teatralnych, co z powodzeniem wykorzystają w swojej codziennej praktyce zawodowej.

      

     Praca po studiach

     Absolwenci znajdą zatrudnienie w teatrach i przemyśle filmowym. Studia przygotują ich do wykonywania zawodu aktora i współpracy z innymi członkami ekipy filmowej.

     JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

     Kandydaci na kierunek studium aktorskie powinni spełnić szereg wymagań, ustalonych przez władze danej uczelni wyższej. Dzięki temu wyróżnią się na tle innych przyszłych studentów i zwiększą swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji. W przypadku studiów pierwszego stopnia konieczne jest zaliczenie egzaminu maturalnego, dostarczenie dokumentów oraz przygotowanie jednego tekstu wierszem lub prozą.

     *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

     STUDIUM AKTORSKIE - zasady rekrutacji

     • Terminy rekrutacji

     • Czas trwania

     • Przedmioty maturalne

     • Limity

     • Progi

     JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIUM AKTORSKIE?

     3-letnie studium aktorskie to kierunek, który kształci zawodowych aktorów i profesjonalnych realizatorów filmowych. Praktyczny program kształcenia umożliwia nie tylko rozwinięcie wszechstronnej wiedzy, ale także zdobycie kwalifikacji potrzebnych do wykonywania zawodu scenicznego. Studenci zyskają kompleksowe wykształcenie z obszaru aktorstwa, filmoznawstwa oraz szeroko pojętych nauk humanistycznych.

      

     1. Typ i tryb studiów:

     Studia na kierunku studium aktorskie możemy podzielić na:

     1. Poziom:

     2. Forma:

     2. Zdobywana wiedza i umiejętności

     Program kształcenia zakłada realizację licznych zajęć i warsztatów praktycznych o tematyce związanej z aktorstwem i naukami scenicznymi. W planie znajdą się zajęcia z zakresu dykcji, emisji głosu, historii teatru i filmu. Co więcej studenci poznają współczesny przemysł filmowy oraz nauczą się specyfiki zawodu aktora, a także nauczą się pracy z innymi członkami ekipy filmowej i teatralnej, co z powodzeniem wykorzystają w codziennej praktyce zawodowej.

     W ramach kształcenia zyskają zdolności z zakresu ruchu scenicznego, ekspresji ruchu, improwizacji i interpretacji tekstu. Poza zajęciami o tematyce powiązanej z aktorstwem i naukami artystycznymi, w planie znajdą się przedmioty humanistyczne. Studenci poznają zagadnienia z obszaru historii sztuki, historii filmu, literatury oraz teorii teatru. Studia będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, a studenci będą mogli nauczyć się pracy przed kamerą, pracy ze scenariuszem filmowym oraz ruchu scenicznego.

     ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIUM AKTORSKIE?

     Studia na kierunku studium aktorskie trwają 3 lata (studia I stopnia).

     JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU STUDIUM AKTORSKIE?

     Absolwenci studium aktorskiego będą przygotowani do podjęcia pracy w przemyśle filmowym i teatralnym. Przede wszystkim idealnie odnajdą się w zawodzie aktora filmowego i teatralnego, w czym pomogą im liczne zadania aktorskie realizowane podczas studiów. Co więcej mogą wykonywać obowiązki realizatora filmowego, scenarzysty, producenta oraz objąć inne stanowiska związane z filmem i teatrem. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej lub podjęcie zatrudnienie na arenie międzynarodowej, w czym pomoże im znajomość języka angielskiego oraz specjalistycznej terminologii.

     Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku studium aktorskie:

     • scenarzysta
     • reżyser
     • kariera międzynarodowa
     • aktor filmowy
     • aktor teatralny
     • realizator filmowy
     • producent filmowy
     • własna działalność gospodarcza.

     Zobacz inne kierunki artystyczne

     Filtrowanie
     Województwo
     Poziom studiów

     Zobacz inne kierunki artystyczne - podyplomowe

     Filtrowanie
     Województwo
     Poziom studiów

     Miasta, które oferują studia na kierunku STUDIUM AKTORSKIE

     Teraz najważniejsze

     kalkulator maturalny

     matura 2024

     arkusze maturalne

     wyniki matur 2024

     rekrutacja na studia

     studia

     kierunki studiów

     studia podyplomowe

      

     Ciekawe

      


     gdzie studiować

      

      

     Nadchodzące wydarzenia

     Komentarze (0)